جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • 9 عکس جالب و زیبای فضایی در سال 2015

  مجموعه : گالری عکس

  عکس فضایی, عکس از فضا, پلوتون, ماه صورتی

  تا به‌حال به این فکر کرده‌اید که بدون تلسکوپ هابل چه چیزهایی می‌توانست از چشمان‌مان دور و پنهان بماند؟ بهتر است بگوییم که خیلی چیزها. حال در این گزارش قرار است به زیباترین تصاویر ثبت شده از فضا نگاهی بی‌اندازیم.
  اولین تصاویر از پلوتون
  زیباترین تصاویر فضایی در سال 2015
  آیا بالاخره بشر می‌تواند سال 2015 منظومه شمسی را به طور کامل فتح کند؟ این پرسشی است که جولای سال جاری به آن پاسخ مثبت داده شد. همانطور که می‌دانید فضاپیمای New Horizons اخیرا از مدار پلوتون و پس از یک دهه سفر عبور کرده است. با اینکه برای عکسبرداری از این سیاره تنها چند ساعتی زمان مصرف شده و هنوز هم تصاویر این سیاره در حال ارسال به زمین است، می‌توان گفت که تقریبا به طور کامل متوجه ساختار زمین شناسی متنوع این سیاره شده‌ایم. ساختاری که شامل کوه، تپه و چاله است که البته برای یک سیاره کوتوله و یخی چندان هم بد نیست.
  تولدت مبارک هابل
  زیباترین تصاویر فضایی در سال 2015
  به قدری هابل در دانش بشر از فضا نقش داشته است که باورش ممکن نیست. تلسکوپی که بزودی بازنشسته می‌شود و جایش را به Webb خواهد داد. ماه آوریل تولد این تلسکوپ بود و آن روز هابل از صورت فلکی شاه‌تخته تصاویری را ثبت کرد. این تصویر در واقع متعلق به خوشه Westerlund 2 است که فضای فانتزی ایجاد شده بر اثر گاز اطراف ستارگان کهکشان راه شیری را به تصویر می‌کشد. اینجا همان جایی است که ستارگان متولد شده‌اند!
  حفره‌ای در آسمان
  زیباترین تصاویر فضایی در سال 2015
  آیا تا بحال خورشید واقعی را دیده‌اید؟ تا زمانی که یک خورشید گرفتگی را ندیده باشید، نمی‌توانید ادعا کنید که خورشید را دیده‌اید. زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید ببینید خورشید سفید است. مردم منطقه‌ای با نام سوالبارد در کشور نروژ توانسته‌اند این عکس فوق‌العاده را در آغاز ماه مارچ ثبت کنند، زمانی که ماه برای مدت کوتاهی روی خورشید را پوشانده است. در واقع این تنها زمانی است که انسان می‌تواند به خورشید خیره شود.
  ماه صورتی
  زیباترین تصاویر فضایی در سال 2015
  خورشیدگرفتگی فقط در زمانی رخ می‌دهد که ماه نو است. ماه گرفتگی هم فقط زمانی رخ می‌دهد که ماه کامل است. 2015 هر دو این وقایع را امسال ثبت کرد. یکی در چهارم آوریل و در آمریکا و دیگری 27 و 28 دسامبر در آمریکا و اروپا اتفاق افتاد. در پدیده دوم که با نام ماه خونین یا ماه کاملا کامل شناخته می‌شود، ماه رنگی بین نارنجی و صورتی پیدا می‌کند و این رنگش را مدیون افتادن سایه زمین بر رویش است.
  نمایی نزدیک از یک ستاره دنباله‌دار
  زیباترین تصاویر فضایی در سال 2015
  فضاپیمای روزتا، 22 نوامبر تصویر نزدیکی از یک ستاره دنباله‌دار با نام 67P ثبت کرده است. این تصویر از فاصله 127.7 کیلومتری از هسته این جسم سنگی گرفته شده و در آن دیده می‌شود که از بخش راستی این ستاره با سرعت زیادی آب به بیرون می‌پاشد. این نزدیکترین تصویری است که از 67P/چوریوموف-گراسیمنکو گرفته شده است.
  نقاط روشن روی سرس
  زیباترین تصاویر فضایی در سال 2015
  ششم مارس فضاپیمای دان از سطح سرس (نخستین سیاره کوتوله کشف‌ شده و بزرگ‌ترین سیارک در کمربند سیارکی و سامانه خورشیدی) تصاویری را ثبت کرد که در آنها حفره‌های درخشانی قابل رویت بود. این حفره‌های درخشان می‌تواند رسوب نمک، یخ، آتشفشان یا حتی مرتبط به بیگانگان باشد.
  در آتش
  زیباترین تصاویر فضایی در سال 2015
  با اینکه تصاویر این واقعه مرتبط به اکتبر سال 2014 می‌شود اما ناسا آنها را سال 2015 منتشر کرده است. این تصاویر مربوط به انفجار موشک کمپانی Orbital ATK می‌شود. موشکی که قرار بود برای ایستگاه فضایی سیگنوس غذا ببرد.
  دو ماه
  زیباترین تصاویر فضایی در سال 2015
  بیش از یک دهه از سفر فضاپیمای کاسینی ناسا به مدار زحل می‌گذرد. در آن زمان این فضاپیما تصاویر نابی را منتشر کرد، اما امسال تصاویری از نزدیکترین فاصله به انسلادوس یا همان ماه این مدار ثبت شده است. در این تصویر همپوشانی انسلادوس با یک ماه کوچک‌تر به نام تتیس را که در بالای حلقه زحل شناور است، می‌بینید.
  تماشای ستارگان از فضا
  زیباترین تصاویر فضایی در سال 2015
  اسکات کلی یکی از فضانوردان ناسا که در ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال گذراندن 135 روز از ماموریت خود بود، تصاویر جالبی از راه شیری ثبت کرده است که می‌توانید یکی از آنها را ببینید.
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه