جدیدترین ها در سایت جدیده
%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b4%d9%88%da%a9%d8%b1
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • homina416876645654

  وضعیت آلودگی هوای تهران (امروز هم اکنون)

  مجموعه : اخبار , اخبار اجتماعی

  آلودگی هوای تهران امروز

  18 آذر 94

  محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره‌ کل حفاظت محیط‌زیست استان تهران در گفتگو با خبرنگار گروه احتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وضعیت کیفی هوای امروز (پنج شنبه) پایتخت نشینان اظهار داشت: بر اساس داده‌‌های به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش  آلودگی، هوای تهران در 24 ساعته گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد.وی ادامه داد: میانگین ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون به میزان 105 بیانگر قرارگیری کیفیت هوای امروز تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه  است.معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران درباره دیگر شاخص‌های کیفیت هوای تهران بیان داشت: مونوکسید کربن به میزان 47 در شرایط پاک و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون به میزان 64 در شرایط سالم؛ وضعیت دیگر شاخص‌های کیفی هوای امروز تهران هستند.رستگاری درباره ناسالم‌ترین مناطق امروز پایتخت بیان داشت : ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرداری منطقه 15 با میانگین شاخص کیفی 105؛ ناسالم‌ترین منطقه امروز پایتخت برای تمام افراد جامعه گزارش شده است.معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران تأکید کرد: کودکان، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی از حضور و انجام فعالیت‌های بدنی در فضای آزاد خودداری کنند،  البته این توصیه مشمول سایر شهروندان نیز می‌شود.

  28 آبان

  مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از نفوذ تدریجی توده هوای سرد به شمال کشور خبر داد و گفت: برای تهران نیز در روز شنبه و یکشنبه آسمان ابری و رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.
  احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت آب و هوای کشور طی سه روز آینده، گفت: تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی توده هوای سرد به شمال کشور است که امروز سواحل شمالی و ارتفاعات البرز و از اوایل شب مناطقی از شمال شرق کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
  وی افزود: پیامد این شرایط از امروز تا اواسط هفته آینده بارش باران و برف در سواحل شمالی و دامنه‌های البرز و همچنین افت شدید دما در نیمه شمالی کشور است. همچنین از بعدازظهر روز جمعه کاهش قابل ملاحظه دما علاوه بر شمال در شمال غرب و شمال شرق کشور نیز پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود حاکمیت توده هوای سرد تا پایان هفته آینده در قالب مناطق، به ویژه در شمال شرق کشور ادامه یابد.
  وظیفه با بیان اینکه امروز شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و روز یکشنبه و دوشنبه در گیلان و مازندران دیده می‌شود، ادامه داد: بنابراین آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه در این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود. همچنین با توجه به انتظار بارش برف و مه‌آلود بودن هوا، پیش‌بینی می‌شود که اختلال در تردد جاده‌های ارتباطی به سوی شمال کشور را شاهد باشیم.
  وی اظهار کرد: دریای خزر هم در روزهای جمعه و شنبه مواج خواهد بود. همچنین خلیج‌فارس از شنبه بعدازظهر و یکشنبه، به سبب وزش باد شدید مواج است. در عین حال نیمه شرقی کشور از شنبه بعدازظهر تا اواخر هفته آینده شاهد کاهش دما و افزایش سرعت وزش باد خواهد بود.
  وظیفه وضعیت آب و هوای پایتخت را برای امروز  نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی اعلام کرد و گفت: امروز در برخی ساعات هوای تهران ابری شده و یا احتمال بارش در بعدازظهر و وزش باد شدید خواهد بود. همچنین بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روز جمعه به ترتیب 22 و 11 درجه سانتی‌گراد است.
  وی ادامه داد: همچنین هوای تهران در روز شنبه 29 آبان ماه نیمه ابری همراه با وزش باد و در اواخر وقت ابری،  همراه با رگبار باران پیش‌بینی می‌شود و حداکثر و حداقل دمای هوا 16 و هشت درجه سانتی‌گراد خواهد بود. در روز یکشنبه نیز آسمان پایتخت ابری همراه با مه صبحگاهی است و در بعضی ساعات رگبار باران و وزش باد نیز پیش‌بینی می‌شود و حداکثر دمای هوا 9 و حداقل آن چهار درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

  وضعیت آلودگی هوای تهران (امروز هم اکنون)

  26 آبان

  هوای تهران در وضعیت ناسالم برای تمام افراد جامعه قرار گرفت.
   امروز (چهارشنبه) هوای تهران ناسالم و شاخص کیفیت هوا روی عدد 156 قرار گرفته است.
   شاخص کیفیت هوای امروز نسبت به روز گذشته 20 واحد افزایش داشته است و هوا از شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه قرار گرفته است.
  اگر شاخص کیفیت هوا بین 0 تا 50 باشد کیفیت هوا در وضع پاک، 50 تا 100 وضع سالم و 100 تا 150هوا ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی،‌ریوی، سالمندان و کودکان)، 150 تا 200 ناسالم برای تمام افراد جامعه و 200 تا 300 بسیار ناسالم خواهد بود.
  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه
 • X