جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • گفتگو با ندا شهسواری بانوی پینگ پنگ باز المپیک + عکس

  مجموعه : اخبار , اخبار ورزشی

  گفتگو با ندا شهسواری بانوی پینگ پنگ باز المپیک + عکس

  گفتگو با ندا شهسواری بانوی پینگ پنگ باز المپیک + عکس

  ندا شهسواری متولد آذر سال 1366 می باشد.

  ندا شهسواری از 9 سالگی پینگ‌پنگ را به عنوان رشته ورزشی مورد علاقه خود انتخاب کرده است و در 14 سالگی وارد اردوهای تیم ملی شده و تا به امروز نیز ملی‌پوش باقیمانده است. شروع اعزام‌های او به رقابت‌های برون‌مرزی، مسابقات غرب آسیا سال 1380 بوده و با مسابقات کشورهای اسلامی، آسیای میانه، قهرمانی آسیا و جهانی و المپیک لندن ادامه داشته است. شهسواری برای نخستین‌بار در تاریخ پینگ‌پنگ بانوان ایران توانسته سهمیه المپیک را به دست آورد و به عنوان تنها بانوی پینگ‌پنگ ایران در رقابت‌های المپیک2012  لندن حضور پیدا کند. موفقیت دخترکرمانشاهی چهار سال بعد از المپیک 2012 همچنان ادامه دارد و او برای دومین‌بار توانسته برای پینگ‌پنگ بانوان ایران افتخار آفرینی کند. او جواز حضور در المپیک ریو 2016 را کسب کرده است.

  دختر همیشه خندان پینگ پنگ ایران در خانواده ای ورزشی وارد دنیای ورزش شد. دو خواهر، برادر و همسر برادر ندا نیز به طور حرفه‌ای در دسته یک و لیگ‌های باشگاهی پینگ‌پنگ بازی می‌کنند.

  او صبح و بعد از ظهر تمرینات خود را پیگیری می‌کند. به تنیس خاکی نیز علاقه‌مند است ولی به دلیل اینکه تنیس خاکی و پینگ‌پنگ از رشته‌های ورزشی متضاد یکدیگر هستند و نمی‌توان همزمان در هردو رشته فعالیت داشت، پینگ پنگ را ادامه می دهد و شاید در آینده بعد از کنار گذاشتن دوران حرفه‌ای، تنیس خاکی را به طور تفریحی بازی کند.

  شهسواری شانس زهرا نعمتی را در کسب مدال بازی‌های ریو بالا می‌داند. دو سال است که در مقطع کارشناسی تربیت بدنی درس خود را تمام کرده است و برای کسب سهمیه المپیک نتوانسته است برای شرکت در کنکور ارشد درس بخواند و از مسئولان انتظار دارد بدون کنکور وارد دانشگاه سراسری شود چرا که زندگی خود را برای کسب سهمیه و افتخار آفرینی برای ایران گذاشته است.

  رقابت های المپیک 2016 ریو 16 مرداد ماه سال جاری آغاز می‌شود و شهسواری در روز نخست در مرحله مقدماتی پینگ‌پنگ زنان به مصاف حریف خود خواهد رفت، پیش از حضور ندا شهسواری در المپیک گفت و گویی را با این بانوی المپیکی در خبرگزاری دانشجویان ایران انجام داده‌ایم که آن را با هم می‌خوانیم:

  *شانس آوردم پنج نفر را به اردوی تیم ملی دعوت کردند

  اواخر سال 1379 مسابقات رده‌بندی با حضور 50 پینگ‌پنگ‌باز برگزار شد و در اولین حضور خود در مسابقات توانستم پنجم شوم. شانس آوردم پنج نفر را می خواستند(با خنده) و توانستم وارد اردو های تیم ملی شوم

  *مسابقات غرب آسیا و کشور های اسلامی نخستین مسابقات رسمی من بود

  مسابقات غرب آسیا و کشور های اسلامی که هر دو در سال 1380 برگزار شد، نخستین مسابقات رسمی من بود. در رقابت‌های غرب آسیا سوم شدم و در بازی‌های کشورهای اسلامی که ایران میزبان بازی‌ها بود در رقابت‌های تیمی دوم و انفرادی سوم شدم. از آن پس اعزام به مسابقات آسیای میانه و آسیایی استارت خورد. در سال 2006 نیز برای نخستین‌بار بعد از انقلاب مجوز حضور در مسابقات جهانی با حجاب اسلامی را به دست آوردیم، در دسته چهار مقام اول را کسب کردیم و به دسته سه صعود کردیم و در اسفند ماه سال 1394 با قهرمانی در مسابقات مالزی  برای نخستین بار موفق به صعود در دسته دوم جهان شدیم.

  *کسب سهمیه لندن اشک مردان را هم در آورد

  خاطرات تلخ و شیرین من در پینگ پنگ به بردها و باخت‌ها مربوط می‌شود. در مسابقات انتخابی المپیک لندن همه از خوشحالی گریه کردند حتی مردان، مسابقات مردان در مجموعه انقلاب برگزار می‌شد و مسابقات ما در امجدیه بود، بعدا متوجه شدم بعد از کسب سهمیه، اشک مردان را هم در آوردم. 2016 نیز همان صحنه‌ها، اشک و لبخند ها برای من تکرار شد ولی این بار خارج از ایران و در هنگ کنگ.

  * در انتخابی لندن انتظاری از بانوان نداشتند، انتخابی ریو سخت‌تر بود

  در مسابقات انتخابی المپیک لندن کسی از بانوان انتظار کسب سهمیه را نداشت، حریفان ما قزاق‌ها بودند که ما همیشه به آنها می‌باختیم، ماه قبل از انتخابی در رقابت‌های کاپ فجر در گرگان چه در بخش انفرادی و چه در بخش تیمی به قزاق‌ها باخته بودیم و به همین دلیل کسی انتظار کسب سهمیه را نداشت و همچنین چون رقابت‌ها در ایران بود، حساسیت خیلی بالا نبود و من در فینال چهار بر یک بازی را بردم و کسب سهمیه کردم ولی انتخابی ریو بسیار سخت و استرس‌زا بود، هنگ‌کنگ میزبان بازی‌ها بود و رقابت‌ها تک حذفی برگزار می‌شد، چون من یک‌بار برای ایران سهمیه المپیک را به دست آورده بودم همه انتظار کسب سهمیه را داشتند و این مسئولیت من را بیشتر می‌کرد. استرس بسیاری داشتم در بازی فینال اگر یک امتیاز از دست می‌دادم کل بازی و سهمیه از دست می‌رفت ولی خدا را شکر بازی به نفع من برگشت.

  *وقتی گفتم باید خوب بازی کنم باعث شد امتیازات را یکی پس از دیگری جبران کنم

  در بازی فینال حریف یک امتیاز در گیم پنجم نیاز داشت تا پیروز مسابقه شود. نه بازی را رها کرده بودم و نه انتظار برد داشتم، می‌دانستم بازی را باخته‌ام اما با خود گفتم باید بسیار خوب بازی کنم تا بازی، بد تمام نشود که بگویند خودش را باخته است، همین باعث شد امتیازات را یکی پس از دیگری جبران کنم و گیم پنج را پیروز شوم. گیم‌های بعد نیز عقب افتادم ولی جبران کردم و توانستم بازی را پیروز شوم و کسب سهمیه کنم. بازیِ پر از استرسی بود.

  *در المپیک لندن 90 درصد استرس داشتم

  پینگ‌پنگ رشته ظریف و حساسی است و با یک ذره تغییرِ زاویه راکت، باز و بسته شدن راکت و تغییرِ زمان ضربه نمی‌توان کاری کرد، همه چیز بسیار نوسان دارد. ممکن است یک گیم را 11-4 پیروز شوی و یک گیم را 10-11 واگذار کنی، تمرکز زیادی نیاز است. المپیک لندن بسیار هیجان انگیز بود و تا به حال چنین فضایی را تجربه نکرده بودم. نسبت به مسابقه‌های آسیایی و جهانی که شرکت کرده بودم، بسیار متفاوت بود.  مسابقه من بعد  از افتتاحیه بود و جو بسیار برای من سنگین بود، وارد سالن شدم، تحت تاثیر تعداد بالای تماشاگران و جو سنگین مسابقات قرار گرفتم، 90 درصد استرس داشتم ولی 4-3 بازی را واگذار کردم. درریو تجربه بیشتری به نسبت لندن دارم، همچنین استرس و هیجانم به نسبت لندن کمتر است و به شرایط آشنا هستم.

   

  *بهترین نتیجه و بهترین عملکرد را در ریو می خواهم

  نسبت به چهار سال گذشته بسیار پیشرفت داشته‌ام، برای کسب تجربه به ریو نمی‌روم. هدف من این است در ریو خوب بازی کنم و بهترین نتیجه و بهترین عملکرد را داشته باشم.

  *من تنها پینگ‌پنگ‌باز با حجاب نیستم

  از سال 1380 با حجاب در مسابقات شرکت کرده‌ام و به همین دلیل در لندن حضورم با حجاب تازگی نداشت، بسیاری از کشورهای دیگر مانند قطر، مصر، الجزایر و… با حجاب حضور دارند. دو بازیکن مصر با حجاب شرکت می‌کنند و دو بازیکن دیگر بدون حجاب هستند. من تنها پینگ‌پنگ باز با حجاب نیستم.

  *کل فدراسیون از جنس پینگ پنگ هستند

  رئیس فدراسیون در گذشته دبیر فدراسیون بوده و خودش پینگ‌پنگ کار کرده است. کل فدراسیون از جنس پینگ‌پنگ هستند و این بسیار خوب است چرا که نیازها و کمبودها را درک می‌کنند. وضعیت فدراسیون در حال حاضر بسیار خوب است. سعادتمند سرپرست گذشته فدراسیون فرد مثبتی بود ولی به دلیل اینکه رشته اصلی او پینگ‌پنگ نبوده از یک سری از نیازهای ما اطلاع نداشت و درک نمی‌کرد. ولی علی  قارداشی چون پینگ‌پنگی است در جریان کامل نیازهای بازیکنان است.

   *اثرات مربوط به حضور در تور جهانی کره را در تمرینات خود شاهد هستم

  حضور در کمپ چین بسیار برای من مفید بود، اردو 10 روزه بود ولی بسیار تاثیرگذار بود. نکات کلیدی و ریزِ بسیاری را به من آموختند. در حال حاضر در تمرینات ریزه‌کاری‌هایی را که باید انجام می دادم را انجام می دهم و این را حس می کنم که مربوط همان اردوهای چین است. سپس در مسابقات آزاد جهانی ژاپن و کره که از بزرگ ترین مسابقات آزاد است، شرکت کردم که تجربه بسیار خوبی قبل از المپیک ریو خواهد بود و باعث می‌شود، آسوده‌تر وارد میدان بزرگ المپیک شوم. تمام قدرت‌های برتر در پینگ‌پنگ که ممکن است از حریفان من در ریو نیز باشند، در این رقابت حضور داشتند. البته ممکن است در دور اول در ریو با حریفان اروپایی و آفریقایی بازی داشته باشم.

  *بعد از المپیک ما را به حال خود رها نکنند و تنها به فکر مدال‌آوران نباشند

  انتظار من از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان این است که بعد از رقابت‌های المپیک ما را به حال خود رها نکنند چرا که برای کسب سهمیه و حضور در المپیک بسیار زحمت کشیده ایم و حتی ممکن است در المپیک خوب بازی کنیم. تنها از مدال آوران حمایت نکنند. تعداد ورزشکاران حاضر در المپیک بالا نیست، این تعداد را نیز تحت پوشش بگیرند، بیمه کنند و ورزشکار را به حال خود رها نکنند تا انگیزه‌اش را از دست دهد.

  *امیدوارم حقوق ها قطع نشود

  امسال بعد از انتخابی المپیک برای نخستین‌بار ماهیانه مبلغی را دریافت می‌کنیم که خوب است و تا خود بازی‌های المپیک ادامه دار است ولی انتظارم این است که ادامه‌دار باشد چون در زندگی خود کاری جز پینگ‌پنگ انجام نداده‌ام و تمام زندگی خود را برای ورزش گذاشته‌ام.

  *بعد از لندن بسیار بی‌انگیزه شده بودم

  بعد از رقابت‌های المپیک لندن یکی دو سال بسیار بی‌انگیزه شده بودم، و در اردو ها و مسابقات بی‌انگیزه بودم چون تحت حمایت جایی نبودم. به دلیل اینکه برای حضور در ریو انگیزه داشتم یک سال و نیم قبل از انتخابی المپیک تمریناتم خود را با انگیزه  آغاز کردم. هر ورزشکاری آرزو دارد در المپیک حضور داشته باشد. ولی انتظار من این است این بار بعد از ریو به حال خود رها نشوم چرا که من در زندگی تک بعدی بودم و تمام زندگی خود را برای پینگ پنگ گذاشته‌ام و حتی یک سال به طور کامل تحصیل را برای کسب سهمیه المپیک ریو کنار گذاشتم. حمایت باید وجود داشته باشد تا انگیزه برای ادامه کار باشد.

  *هرجا سرمایه‌گذاری شود نتیجه آن را خواهند دید

  تفکر من این است چون برای نخستین‌بار یک زن در پینگ‌پنگ سهمیه المپیک را کسب کرده است نگاه ویژه‌تری به پینگ‌پنگ بانوان  شود. سرمایه‌گذاری خوبی بر روی والیبال شده است و نتیجه آن را نیز دیده‌اند. طبیعی است هرجا سرمایه‌گذاری شود نتیجه هم خواهند گرفت فرقی ندارد چه رشته‌ ورزشی باشد.

  *توپ درجه یک برای تمرین بدهند

  هر چقدر توپ برای تمرین در اختیار داشته باشیم بهتر است، البته توپ مرغوب و درجه یک. گاهی اوقات کیفیت‌ها بالا و پایین می‌شود و توپ نامرغوب برای تمرین در اختیار ما قرار می‌گیرد. هرچقدر حمایت‌ها بیشتر شود شرایط پینگ‌پنگ بهتر می‌شود، از اسفند ماه به طور مستمر در اردو ها بودیم و در مسابقات شرکت کردیم و نتیجه آن را دیدیم، هم سهمیه المپیک را کسب کردیم و هم توانستیم برای نخستین‌بار از دسته سه به دسته دو صعود کنیم. اگر اردوها و حریفان تمرینی بیشتر و با کیفیت‌تر شود بسیار عالی می‌شود. حضور دو بازیکن کره‌ای و مربی کره‌ای در مدت حضور خود در حدود 9 ماه بسیار مفید بوده و اگر ادامه‌دار باشد خوب است. اردوهای با کیفیت بالا به همراه حریفان تمرینی خارجی در کنار مسابقات آزاد برای پیشرفت لازم است.

  *توانایی صعود به دسته یک را داریم

  سطح پینگ‌پنگ ایران در حال پیشرفت است و اگر به همین روال پیش رویم، اردوهای بیشتر در کنار تمرینات بدنسازی، تکتیکی و تاکتیکی داشته باشیم،  حتی در خود می‌بینیم تا دو سال آینده در رقابت‌های جهانی به دسته یک صعود کنیم. تیم هند چه در بخش مردان و چه در بخش زنان به دسته یک صعود کرده است. در رقابت‌های کاپ فجر با فاصله کمی به آنها باختیم، به همین دلیل می‌گویم با ادامه‌دار شدن تمرین‌ها و اردوها توانایی صعود به دسته یک را داریم. دسته دو را نیز باید حفظ کنیم، صعود از دسته سه به دسته دو کار سخت و حساسی بود.

  *استعداد، نبوغ و پشتکار برای پینگ پنگ لازم است

  چندین سال است نفرات دوم و سوم کشوری در حال تغییر هستند و همه بسیاری در تلاش هستند، وارد اردوهای تیم ملی شوند. پینگ‌پنگ رشته سختی است و استعداد، نبوغ و پشتکار لازمه آن است. در مسابقات مالزی غزاله حدادفر از تیم جوانان جایگزین یکی از بزرگسالان شد و سپس دوباره در رقابت‌های تایلند فاطمه جهانی‌فر یکی دیگر از جوانان جایگزین شد. بسیاری در تلاش هستند و در شهر خودم کرمانشاه ورزشکاران با استعداد و علاقه‌مند به پینگ‌پنگ وجود دارند و این نیازمند تلاش، پشتکار و یک مربی خوب است که تکنیک‌های پایه را اصولی  آموزش دهد.

  *کرمانشاه خانه پینگ پنگ اختصاصی دارد

  امکانات کرمانشاه خوب است و یک خانه پینگ پنگ اختصاصی دارد که مجهز به خوابگاه و سالن تمرین است و به نسبت سایر شهرها حتی تهران وضعیت بهتری دارد. چه در بخش دختران و چه در بخش پسران استعدادهای خوبی دارد، بیشتر در رده خردسالان، من و خواهرم برای تیم شدن تنها به یک نفر دیگر نیاز داریم.

  *قبل از مسابقه فقط به مسابقه و بعد از مسابقه به خانواده‌ام فکر می کنم

  چندین‌بار این تجربه را داشته‌ام که قبل از مسابقه به چیز دیگری فکر کرده‌ام و بازی را باخته‌ام و به همین خاطر بسیار تلاش می‌کنم به مسابقه فکر کنم ولی بعد از مسابقه اگر پیروز شوم نخستین چیزی که به ذهنم می‌رسد این است که به خانواده‌ام زنگ بزنم و طبیعتاً چون به آن‌ها زنگ می‌زنم بردم را به خانواده‌ام تقدیم می‌کنم.

  *سطح توقع انتظارات از من، هم خوشحال کننده است و هم اذیت کننده

  خانواده، فدراسیون و مردم با هر پله پیشرفت من می‌گویند حالا که تا این مرحله پیش آمدی توانایی و پتانسیل موفقیت بیشتر را داری و این موضوع برای من هم خوشحال کننده است هم اذیت کننده. بیان انتظارات یعنی توجه کردن به من و این نگاه مردم نسبت به من است. این انتظارات در مسابقات  بسیار حساس مانند انتخابی المپیک بسیار برای من استرس زا است ولی در مسابقه‌های داخلی، آسیایی و جهانی دوست دارم و بیشتر باعث خوشحالی من می‌شود.

  * هر چقدر به جلو گام بر می‌دارم علاقه‌مند می‌شوم جلوتر روم

  کسی نمی‌داند کجا دوست دارد، برود. من هرچقدر جلوتر می‌روم علاقه‌مند می شوم یک گام دیگر به جلو بردارم. دوست دارم رنکینگ‌ام را ارتقا دهم و در المپیک خیلی خوب بازی کنم. رنکینگ من بسیار جابه جا می‌شود چون حریفانم در مسابقات بیشتری شرکت می‌کنند و با کسب امتیاز بالاتر از من در رنکینگ قرار می‌گیرند. در کمپ چین حدود 7 ساعت تمرین می‌کردم و این باعث خستگی من شده بود و نیز به ریکاوری نیاز داشتم ولی بلافاصله در مسابقات آزاد ژاپن و کره شرکت کردم، با وجود خستگی خوب بازی کردم چرا که در گذشته نمی‌توانستم با بازیکنان درجه یکِ پینگ‌پنگ رقابت کنم ولی در این مسابقات در امتیازات، نزدیک بودم و حتی گیم  هم گرفتم، به همین دلیل حس می‌کنم توانایی رقابت با بازیکنان درجه یک جهان را دارم. این‌بار در ریو باید برد را به دست آورم، هدف من خوب بازی کردن است، ممکن است حتی در بازی دوم هم به بازیکنان چینی و کره‌ای نخورم و مشکلی نداشته باشم( باخنده خدا کند که نخورم). تا جایی که فیزیک بدنم اجازه بدهد و روی فرم باشم، اضافه وزن نداشته باشم و  آسیب نبینم پینگ پنگ را ادامه می‌دهم.

  ندا شهسواری

  *حضور روانشناس باعث شد در جاهای حساس بر استرسم غلبه کنم

  مسائل روانی بسیار تاثیرگذار است و روانشناس برای هر رشته‌ ورزشی لازم است. پینگ‌پنگ رشته‌ای است که مسائل روانی در آن مطرح است و به تمرکز بالایی نیاز دارد، اگر استرس بر بازی حاکم شود توانایی اجرای تکنیک را نخواهی داشت به همین دلیل حضور روانشناس بسیار مهم است. چه در رقابت‌های انتخابی لندن و چه در انتخابی ریو روانشناس در اردوها حضور داشت و در رقابت‌های هنگ کنگ نیز روانشناس اعزام شد و باعث شد در جاهای حساس بر استرس خود غلبه کنم و با تصمیم های عاقلانه تکنیک ها را صحیح اجرا کنم، تمرکزم بالا بود و بیشتر به بازی فکر می‌کردم.

  *چندین سال است که با لیموچی کار می کنم

  لیموچی از سال 1380  مربی تیم ملی بود ولی چند سالی دور شد. از سال 2011 تا به امروز لیموچی به طور مستمر در کنار تیم ملی حضور داشته است و با تیم به مسابقات اعزام شده است و با بازیکنان آشنایی دارد. چندین سال است که با او کار می کنم.

  *قرار دادهای ما به نسبت مردان پایین‌تر است

  قراردادهای ما به نسبت مردان بسیار پایین تر است. لیگ چند سال است که به صورت متمرکز برگزار می‌شود که این اصلا خوب نیست و اگر به صورت رفت و برگشت برگزار شود، بسیار خوب است چرا که هر هفته بین بازیکنان رقابت برقرار می‌شود و هر هفته بازیکنان تمرین می‌کنند، تعداد اسپانسرها در این شرایط بیشتر خواهد شد و بیشتر قرارداد خواهند بست، اسپانسر ها زمانی که متوجه می‌شوند لیگ به صورت متمرکز برگزار می‌شود و در دو یا سه دور تمام می‌شود دلیلی برای حمایت از تیم نمی‌بینند و قرارداد هنگفت بسته نمی شود ولی اگر رفت و برگشت برگزار شود هم کیفیت بازی‌ها افزایش می‌یابد، هم قراردادها افزایش می‌یابد و هم مدت زمان رقابت‌ها طولانی می‌شود و این باعث می‌شود ورزشکاران در طول سال در تمرین باشند. یک مقدار قرارداد من فرق می‌کند. در کل پایین است و باید بهتر شود.

  *لباس المپیک ریو از لندن بهتر است

  لباس را پرو کردم، رنگ‌بندی خوب و از دوره‌ی گذشته بهتر بود. دو دست لباس، یک دست برای افتتاحیه و یک دست لباس برای بعد از بازی‌ها در نظر گرفته‌اند که قشنگ است و از المپیک لندن بهتر است.

  *اگر اجازه داشته باشم برای تشویق به تماشای مسابقات ورزشکاران ایرانی خواهم رفت

  در المپیک لندن با زهرا دهقان از بازیکنان تیرو کمان  هم اتاقی بودم، با الهه احمدی در رقابت‌های اینچئون آشنا شدم بسیار با یکدیگر بوده‌ایم، خیلی علاقه‌مند هستم مسابقات سایر رشته‌ها را تماشا کنم. امیدوارم با بازی من تداخل نداشته باشد و این اجازه را بدهند و من را به محل مسابقات سایر ایرانی‌ها هدایت کنند.

   ندا شهسواری

  *والیبالیست‌ها هرچقدر پول بگیرند نوش جانشان

  هر چقدر که برای والیبالیست هاپول هزینه شود نتیجه آن را کسب می کنند و پولی که می گیرند نوش جانشان. متاسفانه رشته های مدال‌آور قرار دادهای بالایی ندارند و من دلم واقعا می‌سوزد.

  *خوش خوراکم

  خوش خوراک هستم و خودم را با غذاهای مختلف وقف می‌دهم، از ایران با خودم چیزی برای خوردن به مسابقات نمی‌برم  چون اضافه می‌خورم، اگر بدانم کشوری که قصد اعزام به آن را دارم خیلی غذاهاش افتضاح باشد، یک چیز هایی با خودم می‌برم که گرسنه نمانم.

  *اگر به چیزی علاقه‌مند هستید، حتما آن را پیگیری کنید

  شعارم بعد از المپیک این است ورزش را دنبال نکنند چون آینده ندارد( با خنده)، اما واقعا اگر به چیزی علاقه‌مند هستید، آن را پیگیری کنید، هدف خود را روی علاقه خود بگذارید و تا آخر پیش بروید.

  *بانوان را باور ندارند

  نگاه به ورزش بانوان متفاوت است چون بانوان را در اصل باور ندارند و تصور می‌کنند بانوان نمی‌توانند مدال‌آوری کنند. در حال حاضر فدراسیون، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به این نتیجه رسیده‌اند که اگر به بانوان اهمیت دهند، نتیجه آن را خواهند دید، همانطور که در مالزی برای نخستین‌بار از دسته سه به دسته دو صعود کردیم و نشان دادیم می‌توانیم. تازه دارند باور می‌کنند خانم‌ها می‌توانند پا به پای مردان و حتی شاید بهتر از آن‌ها بالا بیایند. دختران نخست باید تلاش مضاعف داشته باشند تا بتوانند خود را اثبات کنند، این طور نیست که به آن‌ها مثل مردان سریع بها داده شود، اول باید خود را اثبات کنیم و بعد از آن حمایت شویم. البته شرایط در حال بهبود است. از وقتی که علی قارداشی در فدراسیون حضور دارد به همان نسبت که به مردان امکانات داده می‌شود به ما نیز امکانات می‌دهد. هر چه شرایط یکسان شود، انگیزه هم بیشتر می‌شود.

  *در صفحات مجازی بسیاری از من تقاضای کمک دارند

  اگر در حوزه بانوان مسئول باشم نخستین اقدام من این است که استعدادیابی کنم، کسانی که علاقه‌مند و دارای استعداد هستند را جدا می‌کنم و به آن‌ها واقعا رسیدگی می‌کنم و آنان را به حال خود رها نمی‌کنم. همه جوره تا جایی که در حد و توانم باشد حمایت می‌کنم. در صفحات مجازی بسیاری از من تقاضای کمک دارند و پول تهیه راکت را ندارند. خیلی علاقه‌مند هستم، کمک کنم و دلم واقعا می سوزد ولی خب من چه کاری از دستم بر می آید. حتی وقت آموزش به همه را ندارم ولی در آینده تا جایی که در توانم باشد در خدمت همه هستم. بعد از دوران قهرمانی در ورزش می‌مانم و خیلی علاقه‌مند هستم باشگاه خصوصی داشته باشم و تمام کسانی را که توانایی مالی ندارند را پیش خودم می آورم، فعالیت در مربیگری نیز بخشی از برنامه‌های من است.

  *بازیکنان چینی را خیلی دوست دارم

  روش زندگی و بازی کردن چینی‌ها را خیلی دوست دارم، بازیکنان آلمان نیز بسیار بااخلاق هستند و سال‌های سال توانسته‌اند در اوج باشند. گاهی اوقات تصور می‌کنم سنم بالا رفته است و دیگر نمی‌توانم بازی کنم و وقت آن رسیده کنار بگذارم ولی بعد با شرکت در مسابقه‌ها (جهانی و آسیایی) می‌بینم تمام هم دوره‌ای‌های من هر روز قوی‌تر می‌شوند، انگیزه‌ی من نیز بیشتر می‌شود. بیشتر کار می‌کنم، حتی بازیکنانی داشتیم تا 40 سالگی در اوج بوده اند و با دیدن آن‌ها انگیزه ام  برای بازی کردن بیشتر می شود.

  *از طریق رسانه‌هایی مثل خبرگزاری دانشجویان ایران به شهرت رسیده‌ام

  بسیاری از مخاطبان خبرگزاری دانشجویان ایران قشر جوان هستند و اکثرا قشر جوان به دنبال پیگیری ورزش های حرفه‌ای هستند و این بسیار تاثیرگذار است، من نیز از همین طریق توانسته ام به شهرت دست یابم و شناخته شوم و این بسیار مفید است

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه