جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

  مجموعه : اخبار , اخبار اجتماعی

  هواشناسی, اخبار هواشناسی

  پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

  هوای تهران 24 دی 1395

  احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: از اواخر وقت امروز جمعه با نفوذ جرایانات شمالی بارشهایی از سواحل غرب خزر آغاز خواهد شد و این بارشها در ساعتهای آینده استانهای حاشیه دریای خزر و ارتفاعات شمالی البرز را در بر می‌گیرد.

  وی ادامه داد:  پیش‌بینی می‌شود برخی بارشهای خفیف برف و باران نیز در طی ساعتهای آتی برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور را در برگیرد.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در روز شنبه نیز در برخی بخشهایی از شرق و مرکز کشور رشد ابر و بارشهای پراکنده باران و برف دور از انتظار نخواهد بود؛ البته پیش‌بینی می‌شود که در طی همین مدت باد نسبتاً شدیدی در شرق و جنوب شرق کشور به‌وقوع بپیوندد.

  به گفته وظیفه در روز یک‌شنبه نیز ابرناکی در نیمه غربی افزایش می‌یابد و باران پراکنده در این مناطق آغاز خواهد شد که گستره بارشها به تدریج به آذربایجانها می‌رسد.

  وی ادامه داد: از اواخر وقت روز یکشنبه بارشهای پراکنده و ابرناکی در نیمه غربی کشور کاهش می‌یابد و در روز دوشنبه نیز  بارشها غالباً روی مناطق مرکزی و نیمه شرقی کشور ایجاد می‌شود.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در دو روز آتی خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود و هشدارهای لازم داده شده است.

  وظیفه دمای هوای امروز جمعه تهران  را هشت درجه بالای صفر دانست و گفت: صبح فردا شنبه دمای هوای استان تهران به زیر صفر می‌رسد و در روز یکشنبه نیز با دو درجه کاهش به منفی دو درجه خواهد رسید.

  وی عنوان کرد: طی ساعتهای اخیر تبریز با 11 درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس با 25 درجه بالای صفر گرمترین مراکز استانها محسوب می‌شوند.

  24 دی 95

  احمدی گفت: برای روز یکشنبه بر گستردگی بارش در دامنه های غربی ،مرکزی و جنوبی زاگرس بخش های از شمال غرب و سواحل شمالی و بخش های از مرکز کشور افزوده می شود که در این مناطق بارش را پیش بینی می کنیم.
  معصومه احمدی درباره آخرین وضعیت شرایط جوی کشور گفت: آخرین اطلاعات هواشناسی نشان می دهد که از اواخر امشب بارندگی در سواحل دریایی خزر به خصوص استان های گیلان و مازندران آغاز می شود و تا ظهر شنبه ادامه پیدا می کند.
  وی ادامه داد: بارش در نواحی سردسیر ارتفاعات البرز و سواحل شمالی به شکل برف پیش بینی می شود.
  کارشناس هواشناسی گفت: همین شرایط را در بخش های از جنوب شرق کشور به خصوص حاشیه جنوبی استان سیستان و بلوچستان نیز خواهیم داشت و شاهد بارش های خفیف و وزش باد در این مناطق خواهیم بود.
  وی افزود: برای فردا میزان و گستردگی بارش در مناطق شرقی کشور افزوده می شود.
  احمدی گفت: در برخی نقاط استان های سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و جنوب و شرق خراسان رضوی بارش باران و در نواحی سرد سیر بارش برف را خواهیم داشت.
  وی افزود: در نیمه شرقی کشور نیز افزایش سرعت وزش باد را خواهیم داشت که در برخی نقاط خیزش گرد و خاک را سبب می شود.
  کارشناس هواشناسی گفت: این شرایط را در جنوب غرب کشور نیز پیش بینی می کنیم، به خصوص در استان خوزستان که برای امروز و فردا پدیده گرد و خاک را به همراه خواهد داشت.
  وی افزود: پیش بینی می شود با افزایش وزش باد در بخش های جنوبی، آب های خلیج فارس و دریای عمان مواج و مطلاطم باشد.

  آذر 95

  کارشناس سازمان هواشناسی از آغاز آلودگی هوای کلانشهرها خبر داد و تاکید کرد: امروز و فردا آلودگی هوا در کلانشهرها به اوج خود می رسد.

  سازمان هواشناسی از آغاز موج جدید بارش برف و باران از فردا خبر داد.

  محمد اصغری اظهار داشت: از ظهر فردا با ورود موج جدید بارشی، شاهد آغاز بارش ها در استان های خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد،چهارمحال، کردستان و آذربایجان غربی خواهیم بود. این در حالی است که در ساعات ابتدایی شب بارش ها در استان های آذربایجان شرقی،اردبیل، گیلان و غرب مازندران نیز آغاز می شود.

  وی ادامه داد: این موج روز پنج شنبه در استان های قزوین، زنجان، البرز،تهران و مازندران فعال شده و بارش ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

  به گفته کارشناس سازمان هواشناسی بارش باران در تهران تنها در روز پنج شنبه رخ داده و روز جمعه شاهد هوای ابری خواهیم بود.

  اصغری با اشاره به کاهش دما پس از فعالیت این موج در کشور گفت: از روز جمعه دمای هوا به میزان محسوسی کاهش می یابد اما این سرما همانند سه هفته قبل نیست.

  وی با بیان اینکه از روز یکشنبه موج جدیدی وارد کشور می شود، تاکید کرد: این موج تا پایان هفته به صورت متناوب در تمامی نقاط کشور فعال خواهد بود.

   

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه