جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • پزشک ایرانی موفق به کشف داروی جدید شد + عکس

  مجموعه : اخبار , اخبار اجتماعی

  پروفسور اردشیر غفرانی, اردشیر غفرانی, پزشک ریوی

  یوآخیم گاوک، رئیس جمهور آلمان، در مراسمی در برلین جایزه “آینده آلمان” را به پروفسور اردشیر غفرانی، پزشک فوق تخصص ریه اهدا کرد. غفرانی همچنین مبلغ ۲۵۰ هزار یورو هم به عنوان جایزه نقدی دریافت کرد.
  پروفسور غفرانی و گروه‌اش دارویی حیات‌بخش برای درمان بیمارانی که از فشار ریوی رنج می‌برند تهیه کرده‌اند.
  یواخیم گاوک رئیس جمهور آلمان جایزه  دویچر2015 رئیس جمهور فدرال برای نوآوری در علم و تکنولوژی به پروفسور اردشیر   غفرانی و تیم اش برای پروژه تلاش در خصوص بیماری های قلب و ریه از نیتروگلیسیرین تا درمان های نوآورانه ای در این زمینه  اعطا کرد.
  تحقیقات بر روی مکانیسم های نوآورانه از عملکرد ریوسیگوات برای درمان هایپرتنشن ریوی، با فشارخون بالا در شریان‌های ریوی است، این کشف بر اساس  یافته های 130 سال از درمان آنژین صدری با نیتروگلیسیرین است. این دارو کشف شده بطور قابل توجهی می تواند در بهبود کیفیت زندگی بیماران  تاثیر گزار باشد  این دارو اولین درمان دارویی دراین خصوص است.
  پروفسور غفرانی که ریاست تیم عروقی پزشکی دانشگاه “جی ال یو” را هم بر عهده دارد، در این مراسم گفت: «این انگیزه‌ای باورنکردنی برای فعالیت ما ایجاد می‌کند».
  جایزه آینده آلمان، یکی از مهمترین جایزه‌های این کشور است. این جایزه بر اساس معیارهایی چون دستاوردهای بدیع و نوآورانه پژوهشی به برگزیدگان اهدا می‌شود.
  امسال علاوه بر گروه پژوهشی پروفسور غفرانی دو گروه دیگر هم نامزد دریافت جایزه”آینده آلمان” بودند. ساخت و ساز هواپیما با استفاده از وسایل سبک‌تر و تکنیکی برای جلوگیری از حوادث رانندگی دیگر پژوهش‌هایی بودند که رقابت را به گروه پژوهشی پروفسور غفرانی واگذار کردند.
  پروفسور اردشیرغفرانی از دانشگاه گیسن کلینیک، دکتر راینر فری و پروفسور پیتر یوهان استاچ  درمان های جدیدی در خصوص افزایش فشار خون ریوی کشف کردند.
  افرادی که از فشار خون ریوی رنج می برند  کیفیت  زندگی خود را  به شدت محدود می بینند . بسیاری از بیماران در عرض چند سال از زمان تشخیص می میرند. آیا راهی برای جلوگیری از این اتفاق می افتد وجود دارد ؟
  پروفسور دکتر یوهانس پیتر استاچ، دکتر راینر فری و پروفسور دکتر اردشیر غفرانی یک داروی را کشف کردند که هم بر شکل بیماری پیشرفته و هم بر بیماری در حال پیشرفت تاثیر می گذارد. در این تحقیقات یک مکانیسم عملکردی را  کشف کردند که به طور مستقیم بر فرایندهای مولکولی در سیستم قلبی ریوی تاثیر می گذارد و در آینده نیز می تواند برای درمان تعدادی از بیماری های دیگر استفاده می شود. یوهانس پیتر استاچ استاد افتخاری برای تحقیقات دارویی در دانشگاه هال-ویتنبرگ است و عضو ارشد در تحقیقات قلب و عروق در بایر دارویی AG بود. راینر فری نیز در بایر به عنوان یک عضو ارشد در فارماکولوژی بالینی کار کرده است. پروفسور غفرانی رئیس کلینیک افزایش فشار شریان ریوی در دانشگاه گیسن کلینیک UND ماربورگ است و مدیر پزشکی کلینیک کرک هوف در نواهایم است.
  استفاده از نیتروگلیسیرین در درمان بیماری های قلبی عروقی از 130 سال پیش آغاز شد. در ابتدا به عنوان مواد منفجره مورد استفادهقرار می گرفت   در حال حاضر برای درمان آنژین صدری تجویز می شود .این دارو در بدن،  اکسید نیتریک (NO)  منتشرمیکند که رگهای خونی را گشاد و کاهش فشار خون به سرعت در همراه خواهد داشت.
  بدن دربیماران مبتلا به فشار خون ریوی به اندازه کافی NO تولید نمی کند و فشار در شریانهای ریوی افزایش می یابد. درافراد مبتلا به تنگی نفس  باعث می شود که از فعالیت های روزمره مانند بالا رفتن از پله و یا راه رفتن در فواصل طولانی تر  رنج  ببرند. اضافه بر این خستگی و مشکلات گردش خون که ممکن است در برخی موارد حتی درحال راه رفتن این بیماران غش کنند. در صورت عدم درمان، بیماران معمولا با نارسایی قلبی در عرض چند سال می میرند. تا به امروز، درمانی که برای از بین بردن فشار خون ریوی موجود است فقط برای دو نوع از این بیماری می باشد و تنها می تواند برای یک فرم بیماری با استفاده از یک عمل جراحی بهبود در سلامتی حاصل می شود  و شکل دیگر بیماری درمانی ندارد و تا به امروز دارویی برای درمان این بیماری وجود نداشت.
  این دارو در اتحادیه اروپا در ماه مارس 2014به تصویب رسید و تایید شد. مطالعات طولانی مدت  در طی یک دوره یک تا دو ساله موثر و بی خطر بودن این دارو را اثبات کرده اند. از نظر بالینی برای بیماری های دیگر، به عنوان مثال آزمایش در درمان نارسایی قلبی مزمن (نارسایی قلبی) نیز میتوان استفاده کرد.
  علاوه بر مزایای بزرگ پزشکی ،این دارو همچنین دارای پتانسیل تجاری گسترده است. پیش بینی ها حاکی از گردش مالی سالانه بیش از    500 میلیون  یورو در سال های آینده است. توسعه داروی جدید برای درمان پرفشاری خون ریوی نمونه از نوآوری های دارویی موفق است. این دارو کشف وماده فعال آن نیز در آلمان توسعه داد ه شد و در آلمان تست شده است.
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه