جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • ویتامین ب 17 در کدام خوردنی ها است؟ | درمان سرطان با ویتامین B17؟

  مجموعه : پزشکی و سلامت , درمان بیماری ها

  ویتامین ب 17

  ویتامین ب 17 در کدام خوردنی ها است؟ | درمان سرطان با ویتامین B17؟

  محققان می گویند ویتامین B17 که به عنوان «لاتریل» شناخته می‌شود به عنوان درمان طبیعی برای مبارزه با سلول‌های سرطان دهانه رحم و پروستات شناخته می‌شود.

  محققان در تازه‌ترین یافته‌های علمی ثابت کرده‌اند ویتامین  B17 که به عنوان «لاتریل» یا آمیگدالین» شناخته می‌شود به عنوان  درمان طبیعی برای مبارزه با سلول‌های سرطان دهانه رحم و پروستات شناخته می‌شود. ویتامین B17معروف به «لاتریل» که در دانه میوه‌ها مانند زردآلو و هلو یافت می‌شوند، با سلول‌های سرطانی دهانه رحم و پروستات مبارزه می‌کند.

  لاتریل نوعی ویتامین مشتق شده از آمیگدالین» بوده که یک ماده مغذی طبیعی موجود در دانه‌های روغنی خام و دانه‌های میوه‌هایی از قبیل زردآلو و هلو است.

  داروسازان به خواص درمانی بسیار موثر این میوه‌ها در درمان سرطان اشاره می‌کنند. ویتامین  B17 یا لاتریل حاوی آنزیم شناخته شده‌ای به نام  «امولسین» است که هنگام مصرف به تجزیه سیانید‌ها کمک می‌کند این همان خواص ضد سرطانی لاتریل است.

  رایج‌ترین شکل لاتریل ویتامین B17  است که در دانه زردآلو به مقدار فراوان مشاهده می‌شود. در واقع دانه زردآلو حاوی مقدار زیادی از مواد تشکیل دهنده فعال است که سلول‌های سرطانی را نابود می‌کند. این دانه‌ها حاوی ترکیباتی هستند که آنزیم موجود در آن در تجزیه سیانیدها مهم هستند.

  تاریخچه لاتریل

  آجیل خام مانند بادام تلخ و دانه زردآلو از هزاران سال پیش در طب سنتی استفاده می‌شد. استفاده از این دانه‌ها در طب سنتی چینی و طب مصر باستان و حتی در میان قبایل بومی  امریکا نیز  رونق چشمگیری داشت.

  آمیگدالین برای نخستین بار در سال ۱۸۳۰ کشف شد و برای درمان سرطان در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر مورد استفاده قرار گرفت.

  با توجه به وجود مواد شیمیایی در سال ۱۹۵۲ دکتر «ارنست کربس جونیور» روشی جدید برای ایزوله کردن آمیگدالین از دانه میوه‌ها کشف کرد که نسخه‌ای شیمیایی اصلاح شده از ماده‌ای فعال بود که به عنوان لاتریل شناخته شد.

  عملکرد لاتریل

  لاتریل و شکل خالص آمیگدالین حاوی ماده‌ای است که وقتی در تماس با سلول‌های بدن انسان قرار می‌گیرد، به سیانید تجزیه می‌شود اما سلول‌های سالم و طبیعی در برابر این فرایند دفاع طبیعی از خود نشان می‌دهد زیرا سلول‌های سالم حاوی آنزیمی به نام «رودانس» است که منجر به ترکیب مولکول‌های سیانید با گوگرد می‌شود.

  ترکیب حاصل از سیانید و گوگرد سیانات نام دارد که یک ماده بی‌ضرر بوده و از طریق ادرار از بدن دفع می‌شود.

  سطح سیانید تولید شده از مصرف لاتریل به اندازه‌ای کم و بی‌ضرر است که بدن به راحتی با آن کنار می‌آید اما سلول‌های سرطانی از انجام هرگونه عمل دفاعی در مقابل سیانید ناتوان هستند آن‌ها حاوی آنزیم «بتاگلوکوزیداز» هستند که باعث می‌شود لاتریل هر دو ترکیب خود یعنی سیانید و بنزآلدهید را منتشر کند.

  این ترکیب قدرتمند به‌طور کامل سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد. بر خلاف درمان‌های متعارف سرطان لاتریل توانایی از بین بردن سلول‌های سرطانی را بدون  آسیب رساندن به سلول‌های سالم بدن دارد.

  ویتامین ب 17 در کدام خوردنی ها است؟ | درمان سرطان با ویتامین B17؟

  گزارشی درباره ویتامین ب 17

  این روزها بسیاری از شبکه‌ها و برنامه‌های اجتماعی میزبان این خبر هستند که «سرطان یک بیماری نیست.»
  در ادامه متن هم طبق معمول صحبت از دست‌ها و صنایعی است که نمی‌خواهند این حقیقت به گوش دیگران برسد و لذا طبق فرموده حافظ که
  « آسمان بار امانت نتوانست کشید
  قرعه فال به نام من دیوانه زدند»
  خود و طبیعتا خواننده مطلب را مسئول اطلاع‌رسانی به دیگران می‌دانند که این بیماری با این ویتامین قابل درمان است و …

  اما واقعیت چیست؟

  واقعیت این است که ویتامین ب17 نیز در طبیعت به میزان زیادی موجود نیست و به نظر می‌رسد نشردهندگان این مطلب – مثل مطالب مشابهی مانند نمک دریایی و … از خوانندگان به عنوان یک وسیله برای تبلیغات کالای‌شان استفاده می‌کنند.

  این ماده در فرم طبیعی‌اش با نام آمیگدالین و نوع تصفیه‌شده و خالص آن در آزمایشگاه با نام لاترایل خوانده می‌شود. اصولا هنوز به عنوان یک ویتامین شناخته نشده است.

  آمیگدالین در حالت طبیعی در هسته برخی از میوه‌ها مانند هلو و زردآلو یافت می‌شود.
  در اواخر قرن نوزدهم – حدود 150 سال پیش- از این ماده به عنوان درمان طبیعی سرطان استفاده می‌شود. استفاده مستمر از این ماده غذایی ناسالم و سمی بودن این ماده غذایی را به اثبات رساند. آمیگدالین حاوی شکر بوده و بسیاری از محققین اعتقاد دارند در بدن ماده‌ای به نام سیانید می‌سازد که سمی است.

  درمان و بهبود سرطان
  موسسه ملی سرطان آمریکا اظهار داشته‌است که لاترایل دارای اثراتی مانند سردرد، سرگیجه، تهوع و عوارض جدی مانند فشار خون پایین، آسیب‌های کبدی و عصبی و کما و مرگ است که دقیقا مانند عوارض مسمویت با سیانید می‌باشد. مصرف دهانی لاترایل نسبت به مصرف تزریقی آن عوارض بیشتری دارد.

  نظر FDA

  سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا با نام FDA مسئول بررسی و اطمینان از صحت و سقم و اطمینان از مفید بودن و مضر نبودن داروهای تولیدشده و فروخته‌شده در آمریکاست. اگر چه استفاده از این ماده در مکزیکو قانونی است اما سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا تاثیر مثبت آمیگدالین و لاترایل رو بر سرطان و اصولا بر هیچ بیماری دیگری رو تایید نکرده‌است.

  ویتامین ب 17 در کدام خوردنی ها است؟ | درمان سرطان با ویتامین B17؟

  نظر شخصی مدیر سایت

  سمی بودن آمیگدالین منافی اثرگذاری آن بر برخی بیماری‌ها نخواهد بود زیرا بسیاری از داروها –تقریبا تمام داروهای شیمی‌درمانی- حاوی چنین اثری هستند. مساله اصلی تاثیر گذاری واقعی آن است.
  سازمان نظارت بر مواد غذایی اروپا نیز استفاده از هسته زردآلو – در مقادیر بالا- را برای افراد دارای سرطان بد و خطرناک دانسته‌است.
  در مقادیر کم هم استفاده از هسته زردآلو مفید نخواهد بود. تقریبا همه ما در فصل زردآلو هسته‌های آن را شکسته و مغز هسته را می‌خوریم. پس چرا آمار بروز سرطان تا این حد در کشور ما بالاست؟
  داستان اصلی ایجاد امیدواری به درمان در بیماران و ترغیب به خرید مکمل‌ها از سوی شرکت‌هایی است که بازارهای فروش را در آمریکا و اروپا از دست داده‌اند.
  این شرکت‌ها کشورها و مناطقی که سطح دانش و یا نظارت پایین است را به عنوان بازار هدف انتخاب می‌کنند و با ایجاد تبلیغاتی از این دست زمینه را برای فروش محصولات شان فراهم می‌آورند.

  اما جنبه بسیار بدتر این پیام‌ها ایجاد امید و کم‌نتیجه کردن درمان است.
  خواندن این دسته متن‌ها امیدها و آرزوهای زیادی را در دل بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های‌شان ایجاد می‌کند و بی‌اثر بودنشان تاثیر به مراتب مخرب‌تر از خود بیماری بر روح و روان‌شان می‌گذارد.

  همچنین موجب می‌شود با پیروی از چنین دستوراتی گاها درمان‌های معمول و روتین را کنار بگذارند و نظیر بلایی که بر سر استیوجابز معروف و مرحوم آمد بیمار وقتی به درمان واقعی پناه ببرد که دیگر دیر شده باشد.

  بر ماست که اگر ناخواسته و نادانسته چنین پیامی را نشر داده‌ایم با اطلاع رسانی یا به اشتراک‌گذاری این خبر –ولو بدون ذکر منبع- اشتباه خود را جبران نماییم.

  منبع: رژیم درمانی

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه