جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • نکاتی جهت دکوراسیون زیبا اتاق خواب + عکس

  مجموعه : اسرار خانه داری , دکوراسیون , دکوراسیون اتاق خواب , سبک زندگی

  مدل دکوراسیون اتاق خواب 2016, مدل دکوراسیون 2016, مدل دکوراسیون 95, نکته های چیدمان اتاق

  جدیدترین مدل های لوکس دکوراسیون اتاق خواب ۲۰۱۶ – ۹۵

  چیدمان اتاق یکی از بزرگ‏ترین دل‏مشغولی‏های خانواده‌هاست؛ مخصوصا زمانی که خانه‏مان را عوض کرده‌ایم یا مبلمان جدیدی خریده‌ایم و حالا نمی‏دانیم چطور می‏توانیم از فضای اتاق بهترین استفاده را ببریم. حالا اگر پای یک اتاق مربع‌شکل هم وسط باشد، اوضاع سخت‏تر هم خواهد شد. اتاق‏های مربع چون اضلاع برابر دارند، ما را با دشواری بیشتری در چینش مواجه می‌کنند. این مطلب به شما کمک می‌کند بدون نیاز به دکوراتور، اتاق مربع‌شکل خود را به شیوه دلخواه‌ طراحی کنید.

  اگر اتاق مربع‌شکل‏تان پذیرایی منزل است، باز هم دو روش را می‏توانید برای چیدمان انتخاب کنید؛ یکی اینکه مبلمان را در امتداد خطوط دیوار بچینید و فضایی راحت، ساده و کلاسیک ایجاد کنید یا اینکه مبلمان را به شکلی زاویه‏دار قرار دهید تا فضایی خاص، متفاوت و مدرن ایجاد شود. گرچه ممکن است شکل دوم کمی عجیب و غیرمنتظره باشد اما برای کسانی که ذائقه مدرن دارند، بسیار جالب است.

  چهار گوش خوش‏ ترکیب

  تصمیم بگیرید که می‏خواهید فضای اتاق را کلاسیک بچینید یا مدرن. چیدمان کلاسیک معمولا یک نقطه تقارن دارد. این نقطه به حفظ تعادل در چیدمان کمک می‌کند در حالی که چیدمان مدرن لزوما به چنین نقطه تقارنی احتیاج ندارد. مبلمان‏های کلاسیک هم (فارغ از نوع طراحی‏شان) همین نقطه تقارن را دارند اما اگر نمی‏خواهید مبلمان جدیدی بخرید، دانستن این نکته به چیدمان مبلمان قبلی‏تان کمک می‌کند.

  چهار گوش خوش‏ ترکیب

  ارتفاع سقف در نوع چیدمان تاثیرگذار است. اگر سقف اتاق مربع‏تان ارتفاع زیادی دارد، حسابی شانس آورده اید و می‏توانید راحت‏تر با چیدمان کلاسیک آن را هماهنگ کنید. در حالی که برای سقف‏های کوتاه‏تر از حد معمول، چیدمان مدرن بهتر است. چیدمان مدرن در اتاق‌های مربعی که سقف کوتاهی دارند، فضایی گرم و صمیمی ایجاد می‌کند.

  چهار گوش خوش‏ ترکیب

  حالا یک نقطه کانونی برای مربع‏تان انتخاب کنید. این نقطه کانونی می‏تواند تلویزیون، شومینه یا هر چیز دیگری باشد. یک فرش بزرگ مقابل آن نقطه کانونی پهن کنید و کاناپه اصلی را روبه‏روی آن قرار دهید. اگر فضای اتاق اجازه می‌دهد کاناپه را طوری بگذارید که سه متر با نقطه کانونی فاصله داشته باشد و به دیوار پشتی هم نچسبد. کاناپه‌های دیگر را هم به موازات اضلاع دیگر فرش بچینید.

  چهار گوش خوش‏ ترکیب

  خطوط در اتاق مربع بیشتر از اتاق‏های مستطیل به چشم می‏آیند. برای شکستن این فضا می‏توانید از یک میز گرد استفاده کنید. آن را در مرکز فرش بگذارید تا فضای صمیمی‏تر ایجاد شود. آباژورهای زمینی و رومیزی را گرد انتخاب کنید تا به نرم و سیال شدن فضا کمک کنند. همچنین می‏توانید از ظروف و لوازم تزیینی دایره‏ای هم استفاده کنید.

  چهار گوش خوش‏ ترکیب

   برای اتاق مربع بهتر است از رنگ‌های یک‌دست و هماهنگ استفاده کنید. این کار را به‌راحتی می‏شود با انتخاب یک‌رنگ پایه و اصلی مبلمان یا حتی تابلوی روی دیوار انجام داد؛ مثلا تابلویی با گل‏های صورتی و قرمز را می‏توانید با کوسن‏هایی از همان رنگ برای مبلمان‏تان تهیه کنید. یادتان باشد هرقدر تابلوی شما خطوط منحنی و مدور داشته باشد، فضای مربع اتاق را نرم‏تر کرده و حس حرکت در فضا ایجاد می‌کند.

  چهار گوش خوش‏ ترکیب

   اگر اتاق خواب‏تان مربع است، تخت را با کمی زاویه نسبت به دیوار قرار دهید. اگر چیدمان کلاسیک مدنظرتان است، تخت باید به نقطه تعادل اتاق تبدیل شود و پاتختی‏ها را دوطرف آن قرار دهید. اما اگر هنوز تخت مورد نظرتان را نخریده‌اید، حواس‏تان باشد که تخت‏های کوتاه برای اتاق‏های مربع مناسب‏تر هستند.

  چهار گوش خوش‏ ترکیب
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه