جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • نکاتی جهت تهیه و خرید میز ناهارخوری + قیمت میز ناهارخوری

  مجموعه : دکوراسیون , دکوراسیون آشپزخانه

  نکاتی جهت خرید میز ناهارخوری, قیمت میز ناهارخوری, نکات خریدن میز ناهارخوری, میزناهارخوری

  قدیم‌ترها وقت غذا خوردن، یعنی وسط خانه را خالی کردن و جایی برای پهن کردن سفره غذا باز کردن؛ جایی که هرچه تعداد اهالی خانه یا ‌مهمان‌ها بیشتر می‌شد با سفره طولانی‌تر و عریض‌تری پر می‌شد.

  حالا چند سالی می‌شود که قلمکار پارچه‌ای یا سفره‌های گلدار مشمعی جای خودشان را به چوب و شیشه داده‌اند؛ به میزهایی که دیگر وقت غذا خوردن همه اهالی خانه را به جنب و جوش نمی‌اندازند ‌تا پهن و جمع شوند؛ میزهایی که همیشه یک جای خانه جاخوش کرده‌اند تا محلی باشند برای صبحانه و ناهار و شام خوردن، چای و شیرینی خوردن‌های عصرانه و شبانه، ‌گپ زدن‌های خانوادگی و دور هم بودن به وقت خوردنی‌ها و آشامیدنی‌های لذت‌بخش. میزهایی که بخشی از زیبایی خانه و آرامش خانواده روی پایه‌های آنهاست.

  نکات خرید میز غذاخوری

  اهمیت طول، عرض و ارتفاع

  قبل از خرید

  –    قبل از هر کاری دست‌تان را به کمرتان بزنید، وسط خانه بایستید و جای قرار گرفتن میز غذاخوری را پیدا کنید. اگر آپارتمان کوچکی دارید این کار را با دقت انجام دهید و حتما از اهالی خانه مشورت بگیرد و به نتیجه نهایی برسید. اگر خانه بزرگی دارید که یک فضای غذاخوری مجزا دارد، باز هم با دقت به محیط‌تان نگاه کنید و تصمیم بگیرید می‌خواهید میز غذاخوری را در کدام قسمت اتاق قرار دهید. تازه بعد از مشخص شدن جای میز غذاخوری است که ابعاد میزی که می‌خواهید بخرید، مشخص می‌شود.

  –     همزمان با فضا تعداد افرادی که می‌خواهند دور یک میز غذاخوری بنشینند در اندازه میز تاثیر می‌گذارد. اگر یک زوج جوان هستید نیازی نیست یک میز ۱۲ نفره بخرید. یک میز غذاخوری ۴ تا ۶ نفره می‌تواند نیاز شما را برطرف کند. اما اگر یک خانواده پرجمعیت هستید یا قرار است ‌مهمان‌های زیادی به‌طور متناوب در خانه شما حضور داشته باشند ‌باید یک میز غذاخوری ۱۲ نفره بخرید.

  –     بهترین محل قرار گرفتن میز غذاخوری در خانه جایی است که نور مناسبی داشته باشد. اگر بتوانید میز غذاخوری را نزدیک یک پنجره و محلی که نورگیر است بگذارید، حتما صبحانه و ناهارخوردن دور آن میز برای‌تان تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای دنیا خواهد شد. برای اینکه نور میز را در شب هم تامین کنید، میز را جایی قرار دهید که بتوانید بالای آن یک چراغ روشن کنید یا حتی ریسک کنید و متناسب با محل قرار دادن میز غذاخوری، یک سیم‌کشی کوچک انجام دهید تا وقت غذاخوردن نور بالای سرتان میز را زیباتر کند؛ البته این نور نباید رنگ سردی داشته باشد و آن‌قدر شید باشد که چشم را آزار دهد.

  –     وقتی محل میز را مشخص کردید حواس‌تان باشد برای رفت و آمد اطراف میز فضایی مناسب داشته باشید. میز غذاخوری را تا جایی که فضا  اجازه می‌دهد، جایی قرار دهید که وقتی یکی از اعضای خانواده یا ‌مهمان‌ها می‌خواهند بین غذا از جای‌شان بلند شوند، مجبور نباشند همه اعضای دور میز را به زحمت بیندازند. ترجیحا میز غذاخوری را مقابل تلویزیون نگذارید تا زمانی که غذا نوش‌جان می‌کنید آرامش داشته باشید و فرصتی برای گپ بین غذا با اعضای خانواده پیدا کنید.

  –     ارتفاع میزهای غذاخوری معمولا استاندارد است اما حواس‌تان باشد میز را با توجه به قد خودتان انتخاب کنید. اگر قد بلند هستید باید میزهایی که پایه بلندتری دارند انتخاب کنید. ارتفاع متناسب یک میز غذاخوری برای هر قد و قامتی باید وقتی پشت آن می‌نشینید تا زیر قفسه سینه‌تان باشد؛ طوری که نه پشت میز احساس خفگی کنید و نه برای غذا خوردن خم شوید. آرنج‌های‌تان هم باید خیلی راحت در امتداد بدن‌تان روی میز قرار بگیرد و فاصله آرنج تا بدن‌تان بیشتر از ۴۰ سانت نباشد.

  –    علاوه بر بودجه‌ای که برای خرید میز غذاخوری در نظر می‌گیرید، این موضوع که خانه پر رفت و آمدی دارید یا نه و سبک دکوراسیون خانه‌تان تعیین‌کننده جنس میز‌تان خواهد بود. میزهای تمام چوب گرچه زیبا و اصیل هستند و عمر و دوام زیادی دارند اما برای خریدشان باید پول زیادی بپردازید. میزهایی که روکش چوب دارند گزینه‌های متنوعی مقابل شما می‌گذارند؛ گزینه‌هایی با قیمت‌‌های مختلف. حواس‌تان باشد که میزی نخرید که صفحه رویی آن زود خش بیفتد چون خش‌ها و شکاف‌های روی میز غذاخوری می‌تواند به محل اجتماع میکروب‌ها تبدیل شود. اگر خانواده پرجمعیتی هستید بهتر است میزی که رویه شیشه‌ای دارد را انتخاب نکنید چون رویه شیشه‌ای به‌طور مرتب لک خواهد شد و همیشه باید مشغول تمیز کردنش باشید.

   بعد از خرید

    میزهای تمیزی داشته باشیم

  • از آنجایی که میزهای غذاخوری باید تمیزترین محل خانه باشند، کاری کنید که تمیز کردن میزها برای‌تان تبدیل به یک دردسر نشود. اگر رویه میزتان شیشه‌ای است وقت صرف غذا حتما از زیربشقابی‌های پارچه‌ای یا حصیری استفاده کنید؛ زیربشقابی‌هایی که روی شیشه لیز نخورند و در عین حال کمک کنند تا میز کمتر کثیف شود. روی میزهای شیشه‌ای را با دستمالی که پرز نمی‌دهد و نمدار شده پاک کنید و هر روز از شیشه‌شوی برای برق انداختن میز استفاده نکنید چون بوی همیشگی شیشه‌شوی و مواد مضر آن می‌تواند اهالی خانه را وقت غذا خوردن آزار دهد.

  • اگر میزی تمام چوب یا روکش چوب دارید هر دو، سه روز یک‌بار با دستمال نمدار آن را تمیز کنید. لازم نیست هر روز بعد از صرف غذا با دستمال خیس میز را تمیز کنید و به سطح چوبی آن آسیب برسانید. برای میزهایی با روکش چوبی که احتمال خش افتادن آنها زیاد است، حتما از زیربشقابی استفاده کنید. میزهای چوبی را هیچ‌وقت با آب و سرکه یا محلول‌های شوینده و شیشه‌پاک‌کن تمیز نکنید.

  • اگر میزتان در آشپزخانه قرار دارد و زمان آشپزی هم از آن استفاده می‌کنید و ممکن است سطح میز با ذرات مواد خامی مثل گوشت، مرغ یا سبزی آلوده شود، بهتر است وقت غذا خوردن روی میز یک سفره یا رومیزی پهن کنید. جنس این رومیزی بهتر است مشمعی یا پارچه نرم باشد. بعد از هربار غذا خوردن حتما رومیزی را بتکانید تا خرده غذاها روی آن نماند و هر چندوقت یک‌بار آن را با آب ولرم و صابون بشویید و در آفتاب پهن کنید تا نور خورشید بعد از شست‌وشو آن را ضدعفونی کند.

  • اگر میزغذاخوری‌تان در محلی قرار دارد که وقتی به خانه می‌رسید ممکن است گوشی موبایل، دسته کلید و پاکت‌های خرید یا کیف‌تان را روی آن بگذارید، باید در تمیز کردن میزتان دقت و وسواس بیشتری به خرج دهید. راه‌حل آسان این است که روی سطح میزتان شیشه بگذارید تا بتوانید قبل از هر وعده غذا خوردن آن را با یک دستمال نخی نمدار تمیز کنید. وقتی چنین میزی دارید هر دو هفته یک‌بار یک محلول تشکیل شده از یک فنجان آب گرم، یک فنجان الکل و یک قاشق غذاخوری سرکه را با هم مخلوط و روی سطح میز اسپری کنید. بعد با دستمال تمیز آن را خشک کنید. بعد از تمیز کردن سطح میز، ‌لبه‌های آن را هم تمیز کنید.

  • اگر روی میزتان گلدان تزیینی یا ظرف دکوری قرار می‌دهید، حتما یکی، دو روز یک‌بار سطح گلدان یا ظرف را هم گردگیری کنید تا وقت غذا خوردن گرد و خاک روی شیء دکوری آلودگی را وارد غذای‌تان نکند.


  از کجا بخریم؟

  –  خیابان سهروردی شمالی راسته خوبی برای خرید میزهای جمع ‌و جور و مدرن است؛ میزهایی که معمولا به‌راحتی در آشپزخانه قرار می‌گیرند. در این خیابان می‌توانید میزهای تاشوی متنوعی پیدا کنید که به درد آپارتمان‌های کوچک می‌خورند.

  –   در خیابان حسن‌آباد و خیابان دلاوران با تنوع زیادی از میزهای ناهارخوری رو‌به‌رو خواهید شد؛ میزهایی با جنس‌ها و اندازه‌های متفاوت که با دکوراسیون‌های مختلف جور درمی‌آیند.

  –   اگر دوست دارید یک میز غذاخوری خاص داشته باشید باید سراغ گالری‌ها و مغازه‌هایی بروید که اجناس چوبی می‌فروشند. اجناس این گالری‌ها و مغازه‌ها به دلیل تمام‌چوب بودن میزها و مدل‌های خاص‌شان معمولا قیمت بالایی دارند.

  –   فروشگاه‌هایی مثل فروشگاه‌های ایکیا و کم‌جا‌چوب هم برای پیدا کردن میزهای غذاخوری ساده، زیبا، جمع و جور و کارآمد مناسب است.


  میز چهار نفره؛ ترکیب شیشه و چرم

  نکات خرید میز غذاخوری

  نکته‌ کاربردی: جنس پایه‌ها و اسکلت اصلی میز را متناسب با دکوراسیون خانه انتخاب کنید. برای خانه‌های مجلل و مدرن میزهایی که پایه‌های استیل و رویه شیشه‌ای دارند گزینه خوبی است. میزهای شیشه‌ای با صندلی‌هایی از روکش چرم فضای خانه را مدرن می‌کنند. برای تنوع رنگ می‌توانید هر کدام از صندلی‌ها را با روکش رنگی نزدیک به هم ‌انتخاب کنید.

  حدود قیمت: 2.5 میلیون تومان


  میز شش نفره ترکیب نیمکت و صندلی

  نکته‌ کاربردی: برای انتخاب شکل میز به فضایی که دارید توجه کنید. میزهای مستطیل باید در فضایی قرار بگیرند که دور آنها کمی خالی باشد تا رفت و آمد و نشستن سخت نشود. اگر دکوراسیون خانه‌تان چوبی و اسپرت است بهتر است میزهای تمام چوبی با صندلی‌هایی با روکش پارچه بخرید. سبک جدید صندلی میزها هم ترکیب صندلی با یک یا دو نیمکت است.

  نکات خرید میز غذاخوری

  حدود قیمت: 3 میلیون تومان


  میز چهار نفره تاشو با صندلی‌های اضافه

  نکته‌ کاربردی: میزهای تاشو بهترین گزینه برای آپارتمان‌های امروزی‌اند. میزهای تاشو انواع گرد و مستطیل دارند. نوع گرد این میزها را می‌توانید وقتی از میز استفاده نمی‌کنید به صورت کنسول کنار دیوار قرار دهید. یادتان باشد اگر سراغ خرید چنین میزهایی می‌روید باید به فکر جایی برای صندلی‌های اضافه باشید چون هنگام تا شدن میز صندلی‌ها تا حدی دست و پا گیر می‌شوند.

  نکات خرید میز غذاخوری

  حدود قیمت: 1.5 میلیون تومان


  میز چهار نفره؛ مربع با صندلی‌های پارچه‌ای

  نکته‌ کاربردی: میزهای رنگی چوبی برای خانه‌های زوج‌های جوان که دوست دارند دکوراسیون اختصاصی خانه خودشان را داشته باشند، ‌گزینه‌های زیبایی هستند. میزهای مربع که مدرن‌ترند برای خانه‌ها و فضاهای کوچک انتخاب خوبی هستند. برای این نوع میزها صندلی‌هایی با روکش یک‌رنگ توصیه می‌شود. این میزها را در گالری‌ها یا مغازه‌هایی که اجناس دست‌ساز چوبی می‌سازند، پیدا خواهید کرد. اگر نمی‌خواهید پول زیادی خرج کنید، میز چوبی رنگ نشده با چوب خام بخرید و آن را با سلیقه خودتان رنگ کنید. از رنگ‌های روغنی استفاده کنید و بعد از خشک شدن روی آن کیلر سیلر بزنید.

  نکات خرید میز غذاخوری

  حدود قیمت: 2.5 میلیون تومان


  میز شش نفره؛ طراحی جدید میز

  نکته‌ کاربردی: این مدل یکی از جدیدترین مدل‌های میز و صندلی موجود در بازار است؛ هم سادگی خوبی دارد و هم به‌شدت سبک است. ایراد آن کوتاه بودن صندلی‌ها به نسبت میز است؛ اشکالی که غذا خوردن دور این میز را تا حدی مشکل‌ساز می‌کند. اما خوبی این مدل میز و صندلی سبکی بیش از اندازه آنهاست. علاوه بر آن منحنی‌هایی که در طراحی صندلی‌ها و شکل قرار گرفتن پایه‌های میز در نظر گرفته شده، ترکیب خاصی را به وجود آورده است. برای خرید این مدل میز باید سراغ گالری‌ها بروید تا بازارهای خرید مبلمان.

  حدود قیمت: 5 میلیون تومان


  میز هشت نفره؛ با پایه‌های کلاسیک

  نکته‌ کاربردی: به پایه‌های این میز توجه کنید. مدل خراطی آن ما را یاد میزهای کلاسیک می‌اندازد. اما اگر نخواهید صندلی‌هایی با مدل کلاسیک دور این میز بچینید، می‌توانید سراغ همین صندلی‌های پشت بلند بروید. رنگ روکش صندلی‌ها هم می‌تواند متنوع باشد اما حواس‌تان باشد اگر میزی به رنگ قهوه‌ای تیره انتخاب می‌کنید، روکش صندلی‌ها نباید رنگ‌های جیغ داشته باشد چون رعایت هارمونی رنگ صندلی‌ها با میز نکته مهمی است که در دکوراسیون خانه بهتر است در نظر گرفته شود.

  راهنمای خرید میز غذاخوری؛ میز محبوب اهالی هر خانه

  حدود قیمت: 10 میلیون تومان


  میز شش نفره؛ بیضی با قابلیت صندلی اضافه

  نکته‌ کاربردی: میزهای بیضی برای خانه‌هایی مناسبند که محل یا اتاق غذاخوری هستند چون یک میز بیضی معمولا شش نفره است و فضای زیادی را اشغال می‌کند. این میزهای بیضی که پایه‌های مرکزی دارند به شما این امکان را می‌دهند که تعداد صندلی‌های بیشتری دور میز غذاخوری‌تان بگذارید. گوشه‌های منحنی هم وقتی جایگزین گوشه‌های خشک و تیز میزهای مستطیل می‌شوند جلوه زیبایی به فضای خانه می‌بخشند.

  حدود قیمت: 6 میلیون تومان


  نیمکت دونفره

  نکته‌ کاربردی:هرچند خرید نیمکت اضافه پیشنهاد نمی‌شود اما این نیمکت‌ها کاربرد‌های دیگری غیر از دور میز ناهارخوری هم دارد. اگر فضای اتاق نشیمن خانه‌تان جادار است، می‌توانید به عنوان صندلی میزبان از این نیمکت‌ها استفاده کنید.

  حدود قیمت: 500 هزار تومان


  صندلی‌های اضافه

  نکته‌ کاربردی: برای میزهای گرد یا بیضی می‌توانید یک یا دو صندلی اضافه هم سفارش دهید. قیمت این صندلی اضافه چندان فرقی با صندلی‌های دور میز ندارد. اگر مدل صندلی‌ها با مبلمان‌تان همخوانی دارد می‌توانید از آن به عنوان صندلی میزبان هم استفاده کنید؛ البته می‌توانید خیلی هم در قید  همخوانی نباشید.

  حدود قیمت: 200 هزار تومان

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه