جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • نسل جدید و بینظیر هواپیمای جدید کنکورد + تصاویر

  مجموعه : اخبار , اخبار داغ روز | خبرهای داغ امروز
  بر اساس اطلاعات و تصاویری که از پتنت نسل جدید هواپیمای جدید کنکورد منتشر شده است ، کمپانی ایر باس در حال کار بر روی یک سوپر جت مافوق صوت با سرعتی برابر با ۵۵۱۲ کیلومتر بر ساعت می باشد.این پتنت هواپیمایی را توصیف می کند که نه تنها می تواند ۴.۵  برابر سرعت صوت حرکت کند بلکه می تواند به صورت عمودی بنشیند و بلند شود.
  هواپیمایd با سرعت ۵۵۱۲ کیلومتر بر ساعت +عکس
  در این پتنت، ایرباس توضیح می دهد که چگونه با استفاده از سه موتور هیدروژنی مختلف، سرعت این هواپیما را به ۳۴۲۵ مایل بر ساعت (۵۵۱۲ کیلومتر بر ساعت) می رساند.موتور موشک بکار رفته در این هواپیما به این معنی است که این هواپیما می تواند در ارتفاع ۱۰۰,۰۰۰ پا (۳۰۴۸۰ متر) پرواز کند و ایرباس معتقد است که این موضوع می تواند سروصدای بسیار کمتری از کنکورد تولید کند (یکی از مهمترین مشکلاتی که در کنکورد وجود داشت صدای زیادی بود که تولید می کرد).
  هواپیمایd با سرعت ۵۵۱۲ کیلومتر بر ساعت +عکس
  ایرباس در مورد کاربرد این هواپیما می گوید که این یک هواپیمای غیر نظامی است و پیش بینی بازار آن مخصوص مسافران VIP یا کسانی خواهد بود که بدلایل تجاری و … قصد مسافرت های بین قاره ای را داشته و مجبورند سفرهایی یکروزه انجام دهند. این هواپیما قادر خواهد بود در هر پرواز ۲۰ سرنشین را بپذیرد.
  هواپیمایd با سرعت ۵۵۱۲ کیلومتر بر ساعت +عکس
  هواپیمایd با سرعت ۵۵۱۲ کیلومتر بر ساعت +عکس
  هواپیمایd با سرعت ۵۵۱۲ کیلومتر بر ساعت +عکس
  نسل اول هواپیمای مافوق صوت کنکورد، با کاربری مسافربری یا ترابری، در کنار توپولف-۱۴۴، یکی از دو هواپیمای مافوق صوت حمل و نقل هوایی است که در پروازهای تجاری برای حمل مسافر مورد استفاده قرار گرفت. این هواپیما که محصول مشترک دو کشور فرانسه و بریتانیا است، قادر بود با سرعتی حدود دو برابر سرعت صوت یا عدد ماخ ۲ پرواز کند.
  هواپیمایd با سرعت ۵۵۱۲ کیلومتر بر ساعت +عکس
  هواپیمای کنکورد با بهره‌گیری از چهار موتور توربوجت با پس سوز، قادر به پرواز در سرعت‌های مافوق صوت بود. این موتورهای بسیار قدرتمند مصرف سوخت بالایی داشتند. بال‌های کنکورد مثلثی بودند و تنها رقیب آن، هواپیمای توپولف-۱۴۴ بود که در ظاهر بسیار به هواپیمای کنکورد شبیه‌است. کنکورد در سال ۱۹۷۷ بیست و سه میلیون پوند انگلستان قیمت داشت. این هواپیما برای اولین بار در دوم مارس ۱۹۶۹ به پرواز در آمد و در ۲۱ ژانویه ۱۹۷۶  رسماً آغاز به کار کرد و بعد از حادثه سقوطی که در ۲۵ ژوئیه سال ۲۰۰۰ در پاریس رخ داد و تمام سرنشینان این هواپیما کشته شدند، متخصصین، متوجه نقص در طراحی موتور این هواپیما شدند که رفع عیب آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبود و در نتیجه در بیست و ششم نوامبر ۲۰۰۳ آخرین پرواز این هواپیما انجام شد.
  به این ترتیب فعالیت هواپیمای کنکورد در سال ۲۰۰۳ کاملاً متوقف شد و مدل‌های تولید شده، اکنون در اختیار موزه‌های هوایی در جهان هستند.
  منبع: رجا نیوز
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه