جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • نابودی جنگل های شما کشور تا 75 الی 100 سال دیگر!

  مجموعه : اخبار , اخبار اجتماعی

  جنگل های شمال,نابودی جنگل های شمال,از بین رفتن جنگل های شمال تا 100 سال دیگر

  اسماعیل کهرم ضمن بازگویی بخشی از خاطرات خود در مورد رعایت اخلاق شکار در نسل‎های گذشته، به نکاتی چون شلیک نکردن به حیوانات ماده و در نظر گرفتن سن بالا برای شکار که توسط شکارچیان ما در گذشته رعایت می‌شده است، اشاره کرد، و گفت: امروز رفتاری برخلاف شاخص‌های توسعه پایدار (بپوش، بنوش و برای دگر روزی چند بنه) از سوی شکارچیان در حال وقوع است. حدود 1.5 میلیون اسلحه شکاری مجوزدار و از بین رفتن گونه‎های مختلف با شکار بی رویه، آماری است که این موضوع را اثبات می‎کند.

  جنگل های شمال

  وی در ادامه ضمن اشاره به مشکلات عمده محیط زیست امروز ایران در حوزه‌ تالاب‌ها، جنگل، ریزگردها و دریاها و موارد متعددی و تخلف در این حوزه‌ها افزود: با توجه به غنای محیط زیستی بسیار بالای تالاب‎ها در بین اکوسیستم‎ها و میزبانی آن‌ها از پرندگان مهاجر متأسفانه شاهد از بین رفتن تالاب‎ها و دیدن لاشه‎های پرندگان در تالاب‎های خشک شده هستیم.

  تا 75 الی 100 سال دیگر جنگلی در شمال ایران نخواهیم داشت

  کهرم با استناد به اطلاعات ماهواره‎ای که تخریب جنگل‌ها را نشان می‎دهند، هشدار داد که طبق آمار مراکز معتبر جهانی اگر رویه مدیریتی کشور در این زمینه تغییر نکند تا 75 الی 100 سال دیگر جنگلی در شمال ایران نخواهیم داشت. تخریب کوه‌های ایران نیز به دلیل فعالیت‌هایی مانند معدن‎کاوی در بی‎بی شهربانو و وجود کارخانه سیمان در کنار بیستون باستانی و رفتارهای غلط در برخورد با دماوند که نمادی از غرور ملی ایرانیان است از موارد مورد تأسف است.

  صدام حسین مقصر خشک شدن تالاب هورالعظیم

  این بوم‌شناس و فعال محیط زیست با اشاره به نقش صدام حسین در خشک شدن تالاب هورالعظیم در دوران جنگ ، اظهار کرد: احداث نادرست چاه‎های نفتی در این منطقه و آلوده کردن مقدار آب باقیمانده در آن باعث بروز ریزگردها برای شهروندان جنوب ایران شده است.

  ایجاد روش‌های نوین آبیاری راه حل نجات دریاچه ارومیه

  کهرم از مَثَل سوزاندن شمع از دو طرف برای بیان رفتارهای فاجعه بار محیط زیستی ایرانیان استفاده کرد و در ادامه با اشاره به آلودگی دریای مازندران (خزر) و خلیج فارس و آلودگی شدید ساحل قشم که زمانی به داشتن مرواریدهای ناب معروف بود، گفت: مشکلات و معضلات دریاچه ارومیه ناشی از احداث چاه‎های زیاد و بی‎رویه و نادیده گرفتن حق‌آبه دریاچه است؛ راه‌حل‎های احیای آن نیز عزم جدی مسئولین و اجرای دقیق طرح‎های تصویب شده از جمله ایجاد روش‎های نوین آبیاری در کشاورزی است. وی با حضور در یکی از کتابفروشی‌ها که با همکاری مجله بخارا صورت گرفته بود، در پایان به خطر خشک شدن تدریجی خلیج فارس در آینده اشاره کرد و گفت:

  کنترل آلودگی کشتی‎ها به هیچ عنوان در بنادر ایران انجام نمی‎شود. استانداردهای رعایت شده در کشوری مثل استرالیا مثال زدنی است ولی وضعیت کنترل کیفیت سازمان‌های مسئول (بنادر و کشتیرانی) در ایران در مقایسه با این کشور فاجعه‌بار است.

  منبع : پارسینه

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه