جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • مکان های عجیب و وحشتناک سراسر جهان + عکس

  مجموعه : دیدنی های جهان , گردشگری

  عکس های مکان های ترسناک دنیا + معرفی

  جزیره ایستر، شیلی

  از دیگر مکان‌های عجیب و مرموز دنیا، جزیره ایستر در شیلی است که در آن مجسمه‌های سنگی غول‌پیکر مرموز و ترسناکی دیده می‌شود.‌ جزیره ایستر از جزایر پلینزی است که در جنوب شرقی اقیانوس آرام قرار گرفته است؛ این جزیره در سال 1888 به کشور شیلی ملحق شد و جزیره‌ای خاص برای این کشور به حساب می‌آید. این جزیره به خاطر تندیس و مجسمه‌های یادبود باقی مانده که به آنها موآی می‌گویند، مشهور است. این مجسمه‌ها توسط مردم اولیه راپانیو ساخته شده است. این جزیره از سوی یونسکو یک سایت میراث جهانی شناخته شده است که به همراه منطقه پارک ملی راپانیو محافظت می‌شود.

  دیدنی های ترسناک

  تاریخ گذشته این جزیره نشان می‌دهد که مردم ساکن آن با انواع بلایای گوناگون درد و رنج از قبیل خشکسالی، بیماری‌های همه‌گیر، جنگ، تاخت و تاز ناگهانی اسیران، استعمار و حتی قطع درختان جنگلی روبه‌رو شدند که همین موارد باعث از بین رفتن ساکنان این جزیره شد. تاریخ زندگی ساکنان نخستین این جزیره به سال 300 تا 1200 میلادی برمی‌گردد.

  مجسمه‌های بزرگ سنگی جزیره یا همان موآی بین سال‌های 110 تا 1680 میلادی تراشیده شده‌اند که هنوز مشخص نیست چگونه این مجسمه‌ها به اینجا منتقل شده‌اند. این مجسمه‌ها بسیار بزرگ هستند و از سنگ‌های یکپارچه ساخته شده‌اند که به آسمان خیره شده‌اند و شمار آنها به 887 مجسمه سنگی می‌رسد که در مجموع در جزیره و در موزه آن به نمایش گذاشته شده است. در سال 2011 بزرگ‌ترین مجسمه موآی در یکی از حفاری‌ها از خاک بیرون آورده شد که نشانگر این است که این مجسمه قدیمی‌تر و بزرگ‌تر از دیگر نمونه‌های کشف شده است.

  بن‌بست ماری کینگ، ‌ادینبورگ

  در سده هفدهم در شهری در ادینبورگ، چند خیابان را برای بیماران طاعونی بسته بودند. کسانی که به بیماری طاعون مبتلا می‌شدند، در کمال سنگدلی در این محل حبس می‌کردند تا از گرسنگی و تشنگی بمیرند. از مهم‌ترین این خیابان‌ها بن‌بست ماری کینگ است. گذشته تیره، تاریک و ترسناک این بن‌بست‌ باعث شد که همه ساله تعداد زیادی از گردشگران به قصد دیدن این محل به آنجا سفر کنند.

  مکان های ترسناک

  دلیل اصلی شهرت این خیابان به جهت داستان‌های ماورایی و ترسناک و ارواح گوناگون است که باعث شد مسوولان گردشگری محلی‌ آن را برای بازدید گردشگران آماده نمایند.

  ادینبورگ خود شهری قدیمی و از زمان قرون وسطی است. بن‌بست ماری کینگ و چند خیابان دیگر که به اعتقاد برخی از بازدیدکنندگان هنوز در خود صدای ناله‌های بیماران طاعونی را حفظ کرده، همه ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگرانی است که در پی تجربه‌های متفاوت از ترس و هیجان هستند.

  موزه تاریخ پزشکی موتر، ‌فیلادلفیا

  این موزه در مرکز شهر فیلادلفیا، پنسیلوانیا قرار گرفته است که شامل مجموعه‌ای از تجهیزات پزشکی، آناتومی و کالبدشناسی، نمونه‌های پاتولوژی و آسیب‌شناسی بدن، مدل‌های مومی و تجهیزات باستانی پزشکی است. در حقیقت این موزه بخشی از دانشگاه پزشکی فیلادلفیاست. بخش اصلی این مجموعه توسط دکتر توماس دنت موتر در سال 1858 اهدا شده است و برای آموزش و پژوهش‌های پزشکی به کار می‌رفت.

  شهرت این موزه به جهت داشتن نمونه‌های جالب و جذاب جمجمه‌های سر انسان است. در کنار این مجموعه از جمجمه‌ها، نمونه‌های آناتومی بدن، مدل‌های مومی اعضای بدن همانند مدل مومی یک زن با یک شاخ در پیشانی به همراه شماری از مدل‌های مومی از جمجمه‌های مختلف از دوره‌های متفاوت تاریخی زندگی بشر، بلندترین اسکلت کشف شده در شمال آمریکا، بقایای یک انسان بسیار بلند قد در حدود 9 فوت، مجموعه‌ای از گونه‌های مختلف از جنین انسان و بدن یک زن صابونی است.

  مکان های عجیب

  در حقیقت این زن خودش را در حوضچه‌ای از صابون انداخته و به همین دلیل وی در قبری موم مانند مدفون شده و با ورود مواد شیمیایی موجود در این حوضچه، جسد وی تغییر شکل پیدا کرده است. شمار بسیاری از مدل‌های مومی این موزه مربوط به سده نوزدهم است که در مجموعه ویژه موزه نگهداری می‌شود و برای گردشگران به نمایش درمی‌آید.

  یکی از عجیب‌ترین چیزهایی که در این موزه به نمایش درمی‌آید، تومور بدخیم و خطرناکی است که از سقف دهان یک بیمار خارج کرده‌اند و همچنین برشی از مغز چارلز.جی. گویتیو کسی که جیمز.ای. گارفیلد رئیس‌جمهور اسبق آمریکا را ترور کرد، در این موزه نگهداری می‌شود.

  خانه وینچستر، سن خوزه، کالیفرنیا

  خانه وینچستر، خانه بسیار بزرگی است که بنا به گزارش‌های مردمی که از این خانه بازدید کرده بودند، اتفاقات عجیب و غریبی در آن رخ می‌داد. این خانه در سن خوزه‌ کالیفرنیا قرار دارد و دارای اتاق‌های بسیاری است که ارواح در 160 اتاق آن منزل گزیده‌اند! بنا به داستانی که از خانه شنیده می‌شود، ارواح ساکن این محل به خاطر دختری به نام سارا در این خانه مانده‌اند.

  مکان های وحشتناک دنیا

  این خانه یکی از ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری است که برای بازدید عموم گشایش یافت. از زمانی که خانه وینچستر برای بازدید باز شد، شکایت‌ها‌ی بسیاری از بازدیدکنندگان گزارش شده که نشان از وقایع عجیب و غریب دارد. گردشگران بسیاری سالانه برای همین داستان‌ها و حکایت‌های گوناگون و عجیب و غریب به بازدید از این خانه می‌پردازند.

  باغ سمی، ایتالیا

  ایتالیا ارای ، معروف ترین فضای سبز گیاهان دارویی و سمی مربوط به قرن‌ها پیش به نام پادوا‌ست که در گذشته بازدید کنندگان بسیاری را به سوی خود جلب می کرده ،اما به دلیل ناآشنایی بازدیدکنندگان با گیاهان موجود در این باغ و دست زدن عمدی یا اشتباهی دچار مرگ می شدند از این رو این باغ زیبا به باغ مرگ معروف شده و افراد عادی دیگر اجازه ورود به این باغ زیبا را ندارند که البته ماهم به شما توصیه نمی کنیم از این باغ دیدن کنید.

  مکان های ترسناک

  مرداب مانچاک، لوزیانا

  مرداب مانچاک که در لوزیانا قرار‌گرفته به مرداب ارواح نیز شناخته شده است. درختانی که در آب ریشه دوانده‌اند و در مرداب استوار شده‌اند به همراه رشته‌های خزه که از درختان آویزان هستند، محوطه‌ای سرشار از ترس و وحشت را به نمایش می‌گذارند.

  مکان های عجیب دنیا

  گردشگران و مسافرانی که برای هیجان و شگفتی‌های ترس‌آور به این مرداب می‌روند، سوار کشتی‌هایی می‌شوند که با نور مشعل راه خود را روشن می‌کنند و از مسیر‌های ترسناک با درختان سرو سر به فلک کشیده می‌گذرند. این مرداب یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های طبیعی گردشگری جهان است که سالانه شمار بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود می‌کشاند.

  فروشگاه جادوگری سونارا  در‌مکزیکوسیتی،‌مکزیک

  یکی دیگر از مکان‌های ترسناک و عجیب گردشگری دنیا، بازار سوناراست که در پایتخت مکزیک قرار دارد. در حقیقت این محل مرکزی برای فروش انواع چیزهای عجیب و غریبی است که در جادوگری کاربرد دارد. در این فروشگاه جنس‌های مختلف، گوناگون، عجیب و ماوراء طبیعی مانند خون مار زنگی به فروش می‌رسد!

  مکان ترسناک جهان

  جالب است بدانید همه روزه مسافران و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به این بازار می‌آیند تا به خیال خود بتوانند از آینده خودشان باخبر شوند. در اینجا آینده گردشگران پیشگویی می‌شود و زندگی خوب و خوشی را از روی فال و پیشگویی به مردم ساده و زودباور وعده می‌دهند.

  در کنار گرفتن فال و پیشگویی آینده، مردم می‌توانند جنس‌های خاص و ویژه‌ای که برای داشتن شانس در زندگی معرفی می‌شود یا از سوی جادوگران و فال بینان توصیه می‌گردد، مانند خون مار زنگی یا مرغ مگس خوار خشک شده خریداری کنند.

  دخمه مخفی تِلِما، سیسیلی

  یکی از مرموزترین خانه‌های دنیا، خانه‌ای روستایی است که از سنگ ساخته شده و در سیسیلی قرار دارد. این خانه که همچون دخمه‌ای ترسناک دارای تعداد زیادی نقاشی‌ها‌ی دیواری است، زمانی مرکز بین‌المللی برگزاری مجالس گروه‌ها‌ی شیطانی بود! این افراد با گردهم آمدن در این مکان اقدام به انجام انواع کارهای شیطانی و ضدانسانی می‌کردند که همین موضوع باعث شده است تا بتوان آن را در زمره آثار ترسناک جهان قرار داد.

  مکان های ترسناک دنیا

  قدمت دخمه مخفی تِلِما دست‌کم به دهه 1920 می‌رسد و خانه‌های ترسناک و مرموزی است که علاقه‌مندان به مکان‌های مرموز می‌توانند با بازدید از این دخمه ترس را از نزدیک حس کنند.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه