جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • مشخصات یک برس آرایشی خوب را بشناسید

  مجموعه : آرایش و زیبایی , آموزش آرایش صورت

  بیشتر خانم‌ها می‌دانند که داشتن یک برس آرایش خوب مساوی است با سلامت و زیبایی بیشتر، چون اولا پوست ملتهب نمی‌شود و دیگر اینکه با یک برس خوب می‌توان کنترل بیشتری روی مواد آرایشی داشت و نتیجه مطلوب‌تری را به‌دست آورد و درنهایت چهره‌ای طبیعی‌تر داشت. اما خیلی از خانم‌ها هستند که تفاوت میان برس‌های آرایشی را نمی‌شناسند و برای‌شان فرقی نمی‌کند که کدام ماده آرایشی را با کدام برس روی پوست‌شان بخوابانند.

  اگر شما هم از ریزه‌کاری‌هایی که باید هنگام خرید و استفاده از برس‌های آرایشی به کار بگیرید بی‌خبرید، بهتر است از راهنمای ما کمک بگیرید و همین هفته با خرید چند برس کاربردی و البته سالم، سر و سامانی به کیف لوازم آرایش‌تان بدهید. شاید پس از خواندن این مطلب، کیف لوازم آرایشی شما کمی سر و سامان بگیرد و به جای گذاشتن همه برس‌هایی که بی‌دلیل خریده بودیدشان، تنها چند ابزار کاربردی که بیشترین استفاده را از آن می‌کنید، به کیف لوازم آرایش شما وارد شود.

  کدام برس؟‌ برای چی؟

  چرا باید برس مرغوب بخریم؟

  اگر عادت دارید برای آرایش کردن از انگشتان‌تان استفاده کنید یا اینکه از برس‌های آرایشی کوچک و ساده استفاده کنید، احتمالا آن‌گونه که باید آرایش روی صورت‌تان نخواهد نشست. به‌طور خلاصه تفاوت‌‌های یک برس آرایشی باکیفیت با برسی بی‌کیفیت به این قرار است؛ با یک برس آرایش با کیفیت بالا به راحتی می‌توان رنگ‌های مختلف سایه را مخلوط کرد و درنتیجه یک رنگ کاملا طبیعی روی پوست گذاشت، اما یک برس با کیفیت پایین موهایش زبر و خشن است و درنتیجه مواد آرایشی را یکنواخت روی پوست پخش نمی‌کند، علاوه بر این موهای برس به راحتی می‌ریزد و گاهی آنقدر زبر و خشن است که می‌تواند باعث التهاب‌های پوستی شود، همچنین این برس‌ها معمولا خیلی زود شکل اولیه خود را از دست می‌دهند.

  چندتا برس کافی است؟

  بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند یک ست کامل از برس‌های مختلف را بخرند و برای هر کاربردی یک برس خاص داشته باشند، اینکه شما بخواهید فقط چند برس جدا از هم بخرید یا یک ست کامل بگیرید کاملا بستگی به خودتان دارد. خیلی‌ها هستند که معتقدند تنها چند برس آرایشی محدود نیازهای آنها را برآورده می‌کند اما خیلی از خانم‌ها هم هستند که واقعا هنوز نمی‌دانند کدام برس برای‌شان پرکاربردتر است و کدام برس چندان استفاده‌ای ندارد. به این خانم‌ها توصیه می‌شود یک ست کامل تهیه کنند تا به‌تدریج رموز استفاده از برس‌های آرایشی را یاد بگیرند.

  کدام برس برای چشم و ابروی شما مناسب است؟

  مژه‌ها: برای ساختن مژه‌هایی پرپشت و حالت‌دار، باید در انتخاب برس ریمل خود دقت کنید. برای حالت دادن، می‌توانید از برس‌هایی که انحنا دارند کمک بگیرید و با انتخاب برس‌های پرپشت، به همه مژه‌های‌تان به اندازه کافی ریمل برسانید و آنها را پرپشت جلوه دهید.

  ابروها: برس‌هایی که برای ابروها استفاده می‌شوند، کوچک و محکم هستند.

  رژگونه: برس رژگونه باید به راحتی روی گونه‌ها را پوشش دهد، یعنی سر آن صاف باشد و در گوشه‌ها زاویه‌دار تا رژگونه روی پوست خط‌خط نشود و در کناره‌ها نیز مرتب بماند.

  سایه چشم:یکی از مهم‌ترین‌ برس‌هایی که باید داشته ‌باشید، برس‌ نرم و کوچکی است که سر آن مربعی‌شکل باشد، این برس‌ها برای سایه‌های مایع و پودری چشم مناسب هستند. علاوه بر این برس کوچکی که نوک نسبتا باریکی داشته باشد(یعنی کمی حالت مثلثی‌شکل باشد) می‌تواند برای مخلوط کردن چند رنگ سایه کاملا مناسب باشد.

  برس موی اسب بخریم یا برس موی مصنوعی؟

  معمولا دو نوع برس ‌‌آرایشی وجود دارد؛ یک نوع از برس‌های آرایشی موهای طبیعی دارند و نوع دیگر موهای آن مصنوعی است که هرکدام از این برس‌ها کاربرد ویژه‌ای دارند.

  برسی با موهای طبیعی: بیشتر افراد این نوع‌ برس‌ها را ترجیح می‌دهند چون بهتر از نوع دیگر مواد آرایشی پودر را پخش می‌کنند. موهای طبیعی پوششی (کوتیکول) دارند که وقتی روی پوست کشیده می‌شوند مواد رنگدانه‌ای درشت و چربی‌ها را از روی پوست برمی‌دارند و درنتیجه آرایش یک‌دست‌تر می‌شود، علاوه بر اینها وقتی موهای طبیعی روی پوست کشیده می‌شوند احساس نرمی و صافی بیشتری می‌کنید. این‌گونه برس‌ها معمولا از حیواناتی چون اسب، بز و… درست می‌شوند. به همین دلیل اگر آلرژی دارید این موها می‌توانند برای شما ایجاد آلرژی کنند.

  برسی با موهای مصنوعی: بیشتر برای مواد آرایشی مایع مناسب هستند چون موهای مصنوعی بدون خلل و فرج هستند و درنتیجه مایع را بیش‌ازحد به خود جذب نمی‌کنند. برس‌های کوچک‌تر این نوع برای خط‌چشم و کرم‌پودر ایده‌آل هستند.

  برس خوب را از کجا بشناسیم؟

  وقتی می‌خواهید برس آرایشی بخرید اول آن را روی پوست خود بمالید،  موهای برس باید روی پوست نرم باشند و نباید زبر باشند و روی پوست خراش ایجاد کنند. برای سنجیدن استقامت موهای برس نیز چند بار برس را روی دست‌تان حرکت دهید و مسیر را طی کنید، اگر حتی یکی از موهای آن ریخت یعنی برس استقامت خوبی ندارد و نباید خریداری شود. بعد از این دو آزمون اگر برس مناسب بود می‌توانید آن را بخرید.

  چه برسی برای چه کاری؟

  شما می‌دانید چه برسی برای چه کاربردی مناسب است؟ اول شما باید تعیین کنید می‌خواهید با چه موادی و چگونه صورت‌تان را آرایش کنید:

  پودر‌های صورت: برای این‌گونه مواد آرایشی دنبال برس‌های بزرگ باشید به‌خصوص برس‌هایی با موهای زیاد، نرم و طبیعی که می‌توانند به‌خوبی سطح پوست را یکنواخت کنند تا پودرها کمتر خود را روی پوست نشان دهند.

  برنزه‌کننده‌ها: اگر می‌خواهید رنگ پوست‌تان را تیره‌ و برنزه کنید، از همان برس‌های مخصوص پودرهای صورت استفاده کنید البته اگر کمی کوچک‌تر باشد مناسب‌تر است، باید خیلی دقیق‌تر مواد آرایش روی پوست پخش شوند، علاوه بر اینها اگر سر برس گرد باشد بهتر مواد را پخش می‌کند.

  کدام برس؟‌ برای چی؟

  کرم‌پودر: اگر شما جزو کسانی هستید که ترجیح می‌دهید به جای اسفنج با برس به صورت کرم‌پودر بزنید، باید دنبال برسی با سایز متوسط و موهای مصنوعی باشید. برس‌های مخصوص کرم‌پودر معمولا صاف و کمی گرد در کناره‌ها هستند، با این شکل خاص کرم‌پودر بهتر جذب پوست می‌شود، علاوه بر این، برس‌هایی با این شکل برای زدن انواع ماسک‌های زیبایی نیز مناسب هستند.

  کرم‌های گریم: معمولا برس‌هایی که برای کرم‌های گریم به کار می‌روند شبیه برس‌‌های کرم‌پودر هستند با این تفاوت که کمی کوچک‌ترند و سری باریک‌تر دارند چون باید بتوان به‌خوبی روی لک‌ها، جوش‌ها و حلقه‌های زیر چشم را پوشاند.

  رژلب: هرچند اکثر خانم‌ها هیچ وقت رژلب را با برس نمی‌زنند اما هستند کسانی که ترجیح می‌دهند از برس برای این کار استفاده کنند. برس‌های مخصوص رژلب معمولا شبیه بر‌س‌های کرم‌های گریم هستند اما سری باریک‌تر و محکم‌تر دارند ‌البته توصیه می‌کنیم حتما برسی بگیرید که محفظه‌ای مخصوص داشته باشد تا کثیف نشود.

  چگونه برس را بشوییم؟

  باید برس‌ آرایشی‌تان را به‌طور منظم  شست‌وشو دهیم، بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند حتما هر هفته برس‌های‌تان را بشویید. می‌توانید برس‌ها را با شامپو یا مایع پاک‌کننده ملایم صورت بشویید اما اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم بهتر است برس‌هایی با موهای طبیعی با شامپو شسته شوند و برس‌های مصنوعی با مایع ظرف‌شویی. بعد از شستن موهای برس را کاملا صاف کرده، به حالت قبلی برگردانید و بعد بگذارید تا خشک شوند، بهترین حالت برای خشک کردن برس‌ها قرار دادن آنها روی یک حوله تمیز و خشک است یا قرار دادن آن در کنار سینک. اگر به‌طور عمودی برس را خشک کنید ممکن است آب درون موها جمع شده و باعث پوسیدگی آنها شود.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه