جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • مجموعه عکس های حمید رسایی + بیوگرافی

  مجموعه : بیوگرافی

  حمید رسایی در اولین روز مرداد ماه سال ۱۳۴۷ در یکی از محله‌های جنوب تهران بدنیا آمد.

  دوره دبستان و متوسطه را در خیابان ایران که یکی از محلات مذهبی تهران بود، به پایان رساند و قدم در هنرستان نهاد. رفت و آمد‌ها به پایگاه بسیج مسجد سادات اخوی در خیابان ایران او را به جبهه‌های جنگ تحمیلی کشاند. حضور ۱۶ ماهه در جبهه‌های جنگ و همنشینی با دوست طلبه‌ای، پس از مدتی او را در کلاس درس حوزه علمیه قم نشاند.

  مهر ماه سال ۱۳۶۵ وارد حوزه علمیه قم شد اما به دلیل حضور در دفاع مقدس و کسب افتخار جانبازی، تحصیل دروس حوزوی را به طور جدی از سال ۱۳۶۷ آغاز کرد. دروس مقدمات حوزه را در مدرسه علمیه کرمانی‌ها و نزد اساتید محترمی چون حجج اسلام عالی، موسی گرگانی و… آغاز کرد و سپس دروس فقه و اصول را در مدرسه علمیه معصومیه ادامه داد.

  حمید رسایی بعد از تصویب برجام در اینستاگرام + عکس

  دوره سطح را نزد اساتید معظمی چون استادی، سید احمد خاتمی، موسوی تهرانی، مسعودی خمینی و محمدی خراسانی به پایان رساند. با آغاز دوره درس خارج از آیات عظام مکارم شیرازی، تبریزی، فاضل لنکرانی و علیدوست بهره برد. در همین ایام با تدریس دورس دوره مقدمات در مدارس علمیه قم، به تکمیل اندوخته‌های خود پرداخت. در طول این مدت با استفاده از فرصت فصل تابستان و تعطیلی دروس حوزه، به تعلیم زبان عربی همت گماشت و در کنار تحصیل و تدریس، در ایام تبلیغی به شهر‌ها و مناطق مختلف کشور هجرت کرد.

  111111

  به دلیل آشنایی با زبان عربی به مدت دو سال برای تدریس دروس دینی و تبلیغ در آفریقا بسر برد و تاکنون به منظور تبلیغ در جمع ایرانیان خارج از کشور در کشورهای لبنان، بلغارستان، فلیپین، پاکستان، آلمان، یونان، ایتالیا، مکزیک، فنلاند و… حضور پیدا کرده است.

  از سال ۱۳۷۱ با حضور در مرکز تحقیقات سپاه و سپس ورود به موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث با کار علمی در مورد حدیث آشنا شد و در مقطعی مسئولیت یکی از مدیریت‌های آن موسسه را به عهده داشت.

  رسایی فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی را به صورت عام و فراگیر از سال ۱۳۷۴ با تالیف اولین کتاب سیاسی‌اش با عنوان «روحانیت و سلامت انتخابات» آغاز کرد. پس از تغییر و تحولات سیاسی در بدنه اجرایی کشور و حاکمیت جریان مشهور به اصلاحات، از آنجا که برخی انحرافات فکری و سیاسی در لایه‌های این جریان را شناخته بود، به آگاه سازی سیاسی و فرهنگی در این خصوص پرداخت.

  از سال ۱۳۸۰ با راه اندازی دفتر جریان‌شناسی تاریخ معاصر، جمعی از طلاب انقلابی و دلسوز را برای نقد مکتوب جریانات منحرف سیاسی سازماندهی کرد. این دفتر تاکنون بیش از ۲۴ عنوان تحقیق در موضوعات مختلف مهم سیاسی ـ فرهنگی منتشر کرده است که در‌‌ همان سال‌ها کتاب‌های وی و دفتر جریان‌شناسی تاریخ معاصر بار‌ها به چاپ‌های متعدد با تیراژ حدود یک میلیون نسخه رسید. وی از سال ۱۳۸۸ با راه اندازی هفته نامه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ۹ دی، به خانواده رسانه‌ای کشور پیوست.

  حمید رسایی پس از روی کار آمدن دولت نهم با دعوت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت، مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم را پذیرفت که با توجه به سوابق فرهنگی‌اش در دوره جنگ فرهنگی و در سال‌های حاکمیت اطلاح طلبان آمریکایی، به عنوان مشاور وزیر ارشاد نیز معرفی شد.

  وی پس از پذیرش مسئولیت اداره کل ارشاد قم توانست در حوزه اختیارتش در استان حساس و مهم قم، تحولات چشمگیری بوجود آورد و این اداره کل را به فعال‌ترین اداره فرهنگی استان مبدل سازد. تلاش‌های وی و ارتباط نزدیک با علمای عظام و مراجع تقلید سبب شد تا بخشی از اعتماد از دست رفته علما نسبت به این وزارتخانه بازسازی شود تا آنجا که اداره ارشاد قم توانست در سال۸۶ دو نمایشگاه بزرگ فرهنگی و هنری در سطح ملی خود را در داخل حرم مطهر حضرت معصومه (س) برپا نماید، این در حالی است که در سال‌های گذشته به دلیل سیاست‌های غلط و عملکرد نامناسب وزارت ارشاد، بسیاری از علما و مراجع تقلید، همواره با فعالیت‌های آن مخالفت و حتی از ورود وزیر ارشاد به قم ممانعت به عمل می‌آوردند.

  حمید رسایی با دعوت نخبگان سیاسی و فرهنگی برای حضور در انتخابات هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد و نهایتا جبهه متحد اصولگرایی و برخی از تشکل‌های دیگر، پس از بررسی کاندیداهای متعدد جریان اصولگرای کشور در تهران، وی را به عنوان یکی از ۳۰ کاندیدای مورد حمایت خود انتخاب کرد و با انتخاب مردم تهران، ‌نماینده مردم شریف تهران، ‌ری، ‌شمیرانات و اسلامشهر و عضو کمیسیون فرهنگی و رییس کمیته رسانه و هنر این کمیسیون شد.

  111 1111 11111

  رسایی در انتخابات مجلس نهم نیز بار دیگر کاندیداتوری خود از حوزه انتخابیه تهران را اعلام کرد و با حضور در لیست جبهه پایداری انقلاب اسلامی و به عنوان نماینده مردم تهران وارد مجلس نهم شد.

  وی در کمیسیون اصل نود و رییس کمیته ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد و از سال سوم مجلس نهم به عنوان نایب رییس کمیسیون اصل نود به ایفای وظایف نمایندگی‌اش پرداخت.

  سوابق و فعالیت‌ها:

  – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

  – مشاور وزیر

  – مدیر دفتر جریان‌شناسی تاریخ معاصر

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه