جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • کارخانجات ذوب شیشه

  مجموعه : اخبار

  کارخانه بلور سازی

  کارخانه بلور سازی اصفهان در شش کیلومتری شهر زیبا و تاریخی اصفهان در دولت آباد واقع شده است. بنای این کارخانه در زمینی با مساحت بیش از ٩۰ هزار متر مربع ساخته شده که حدوداً دارای۴۰۰ نفر پرسنل می باشد. این کارخانه دارای واحدهای مختلفی از جمله بخش های فنی ، تحقیق ، طرح و توسعه ، تولید ، ساخت قالب ، تعمیر و . نگهداری ، کنترل کیفی ، بسته بندی و ترخیص کالا و امور اداری می باشد واحد تولید کارخانه شامل دو کوره نسبتاً بزرگ با ظرفیت ذوب روزانه ۶۵ تن و ٧ خط تولید می باشد که به استثنای یک خط که در آن از روش پرسی – بادی برای تولید اجناس استفاده می شود دیگر خطوط همگی از روش پرسی استفاده می کنند. کارخانه بلورسازی اصفهان با ظرفیت کامل و به طور مداوم ، روزانه در حدود ۵۰۰،۰۰۰ قطعه . محصول تولید می کند بهره گیری از پیشرفته ترین روش های نوین تولید و وسایل ، ماشین آلات و تجهیزات مدرن از کشورهایی نظیر آلمان ، ایتالیا و سوئیس که از پیشگامان صنعت بلور و شیشه در جهان می باشند ، همچنین وجود افراد جوان ، برجسته و کار آزموده در واحدهای مختلف کارخانه را به جرات می توان از علل عمده موفقیت بلور سازی اصفهان در تولید و معرفی یکی از بهترین و شناخته شده ترین محصولات بلوری در میان . خانواده های ایرانی دانست. فرآیند تولید: مهمترین مواد تشکیل دهنده شیشه عبارتند از سیلیس،‌ آهک و کربنات‌سدیم. البته جهت تولید شیشه بسته به رنگ مورد نظر تا 55% از شیشه‌خرده بازیافت شده استفاده می شود. اولین مرحله فرایند ذوب است که خرده شیشه بازیافت شده به همراه مواد اولیه تازه در دماى 1580 درجه سانتیگراد ذوب مى‌گردند، گاز طبیعى مهمترین منبع تأمین انرژى مورد نیاز در این مرحله است. مرحله بعد قالب‌گیرى ظروف شیشه‌اى است. مقدار معینى از شیشه ذوب شده که اصطلاحاً به آن لقمه گفته میشود از مذاب جارى درون کوره اصلى بریده شده و این لقمه‌هاى گداخته از طریق ناودانى‌ها (مجراهاى مخصوص) به سمت قالبهاى اولیه تفکیک و هدایت مى‌شوند. پس از انتقال به قالب نهایى با عمل دمیدن هوا شکل نهایى خود را پیدا مى‌کنند. در ادامه شیشه‌هاى قالب‌گیرى شده پس از خروج از قالب در حالى ‌که هنوز داغ و گداخته هستند در شرایط کاملاً کنترل شده به آرامى در داخل گرمخانه بازپخت شده و دماى آنها بصورت کاملاً یکنواخت و به‌تدریج کاهش داده مى‌شود. در این مرحله با پردازش سطوح شیشه ظروف از محافظت و مقاومت مضاعفى در برابر خراشیدگیها و شکستگى برخوردار مى‌گردند. پس از عبور از گرمخانه تمامى محصولات بصورت چشمى، مکانیکى و الکترونیکى کنترل مى‌گردند تا از عدم وجود هرگونه عیب و اشکالى در آنها اطمینان حاصل گردد. چنانچه کیفیت تولیدات مطابق با معیارهاى معین و استانداردهاى مربوطه نباشد بطور قطع به کوره بازگردانده شده و ذوب مى‌گردند. بعد از اتمام عملیات کنترل کیفیت ظروف شیشه‌اى طى فرآیندى کاملاً اتوماتیک با رعایت کامل اصول بهداشتى لفاف‌بندى شده و سپس این بسته‌هاى به دقت شرینک شده پالت بندى شده و به انبار محصول و یا مستقیماً جهت تحویل به پایانه‌هاى حمل منتقل مى‌شوند.

  کارخانجات ذوب شیشه

  نوری تازه

  تولید بلور و کریستال | بازرگانی بلور و کریستال | فروش بلور و کریستال .

  دفتر مرکزی

  تهران – منطقه 7 – مفتح (روزولت) شمالی – نرسیده به خیابان مطهری (تخت طاووس) – نبش خیابان 10 – پ. 9 – ط. اول

  021-88539034

  شرکت شیشه و گاز شوگا

  شرکت شیشه و گاز »شوگا« در قطعه زمینی به محوطه کارخانه به مساحت 49166 متر مربع و محیط 1047 متر که از شمال به کارخانه ساسان متصل بوده و از سه قسمت دیگر توسط خیابان های فرعی به عرض 10 متر محصور شده ، واقع است و از این طریق به جاده قدیم کرج دسترسی و ارتباط دارد .
  محصولات تولیدی بلور و کریستال این شرکت عبارتند از :
  • انواع بطری شامل: بطری نوشابه ،بطری دلستر ماءالشعیر،شیر پاستوریزه،بطری آبمیوه گازدار، آبلیمویی،روغن زیتون و … در رنگهای سفید، سبز و قهوه ای.
  • انواع شیشه های جار در سایز های مختلف جهت شیشه مواد غذایی، شیشه سس مایونز ، شیشه مربا ، شیشه شکلات ، شیشه عسل ، ترشیجات ، خیار شور ، زیتون و …
  • انواع بلورجات اعم از لیوان و نیم لیوان ،بشقاب و پیش دستی ، کاسه ، قندان و …
  مواد اولیه :

  مواد اولیه مورد استفاده این شرکت جهت تولید محصولات فوق بشرح ذیل می باشد :

  سیلیس ، آهک ، کربنات سدیم ، سلنات سدیم ، فلدسپات سدیک و پتاسیک ، سولفات سدیم ، اکسید آهن ، سلنیوم ، کبالت ، آرسنیک ، نیترات سدیم ، کلمانیت ، ذغال ، B.F.S یا سربار کوره ، براکس ، گچ ، بیکرومات سدیم و خرده شیشه .
  خط تولید :
  همانگونه که عمده فعالیتها در صنایع شیشه سازی توسط دستگاههای اتوماتیک انجام می شود ، عمده فعالیتهای این شرکت نیز درتولید انواع بطر و جارتوسط دستگاههای IS ( Individual Section ) که 7 دستگاه آن مکانیکال و یکدستگاه آن الکترونیکال می باشد انجام می پذیرد و در خصوص تولید بلور نیز از 7 دستگاه پرس استفاده می شود .
  کنترل کیفیت محصولات:

  بخش کنترل کیفی و آزمایشگاه شرکت شیشه و گاز «شوگا» با در اختیار داشتن مجموعه ای از دستگاههای پیشرفته و مدرن نظیر XRF مجهز به کامپیوتر ، دستگاه کامپیوتریزه جذب اتمی و اسپکتروفتومتر UV ارزیابی کیفیت مواد اولیه و مراحل مختلف تولید شیشه از مواد اولیه تا محصول نهایی را برعهده دارد .

  دستگاههای مجهز این آزمایشگاه قادرند طرحهای مورد نظر سفارش دهندگان را در شش رنگ مختلف بر روی انواع بطری و بلور چاپ نمایند . ظرفیت چاپ بروی بطری در حال حاضر بیشتر از 250000 عدد در روز است و کلیه محصولات چاپ شده توسط دستگاههای اتوماتیک پالتایزر بسته بندی می شوند . با توجه به امکانات متنوع تولیدی در شرکت شیشه و گاز«شوگا» این شرکت هم اکنون قادر است انواع محصولات خویش را برحسب سفارش مشتریان و متقاضیان به کشورهای مختلف جهان صادر نماید .
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه