جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • قیمت روز مسکن 96 | قیمت خرید و فروش و اجاره 96

  مجموعه : اخبار , اخبار اقتصادی

  قیمت جدید مسکن, قیمت مسکن

  بازار مسکن در سال 96 – 1396 :

  رییس اتحادیه مشاوران املاک در تازه‌ترین اظهارنظر خود، از کاهش 40درصدی حجم معاملات مسکن در دی و بهمن امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داده است.

  بنا به آماری که ارائه شده، در بهمن ماه سال‌جاری در پایتخت حدود ۱۷ هزار و ۴۶۷ قرارداد خرید و فروش و ۱۶ هزار و ۷۶۱ قرارداد اجاره به ثبت رسید؛ این درحالی است که در دی ماه سال امسال، ۱۹ هزار و ۲۷۱ قرارداد خرید و ۱۶ هزار و ۲۱۶ قرارداد اجاره به امضا رسیده است.

  در چنین شرایطی، اما برخی کارشناسان پیش از این پیش‌بینی می‌کردند که در نیمه دوم امسال به تدریج بازار مسکن از رکود خارج شود و سال آینده نیز شاهد شکوفایی اقتصاد باشیم. در مقابل، گروهی نیز عنوان می‌کردند که انتخابات سال ۹۶ به رکود بازار مسکن می‌افزاید.

  با این وجود، اغلب کارشناسان بر رونق بازار مسکن در سال‌های ۹۶ و ۹۷ تاکید دارند. به گفته فردین یزدانی، مدیر علمی طرح جامع مسکن، در نیمه اول سال آینده شاهد رونق بازار خواهیم بود. حسام عقبایی، رییس اتحادیه مشاوران مسکن نیز گفته است: پیش‌بینی می‌شود که سال ۹۵، پایان رکود بخش مسکن باشد و در سال ۹۶ و پس از برگزاری انتخابات، شاهد رونق بازار مسکن باشیم.

  در این میان، برخی به منظور تحریک بازار، اقدام به اظهارنظر می‌کنند. مصطفی‌قلی خسروی، کارشناس بازار مسکن و رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک عنوان کرده است: از اواخر اسفند امسال تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده معاملات مسکن قابل توجه نیست و به کمترین میزان خود می رسد، بنابراین به طور قطع تا پایان فروردین ماه سال ۹۶ قیمت مسکن تغییری نخواهد کرد، اما ممکن است پس از آن بازار مسکن تحت‌تاثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار بگیرد.

  به این ترتیب بنا به گفته وی، بهترین زمان خرید مسکن از اسفندماه امسال تا پایان فروردین ماه سال آینده است و پیش‌بینی می‌شود سال آینده بازار مسکن با افزایش قیمت‌ها همراه باشد و نرخ تورم مسکن بالاتر از نرخ تورم عمومی حرکت کند.

  قمت های بهمن 95  :

  خانه‌هایی با قیمت کمتر از 500 میلیون تومان یکی از پرفروش ترین سبک‌های خانه در بازار این روزهای مسکن به حساب می‌آید. با جست و جویی در خصوص قیمت مسکن در می‌یابیم در محله‌های غرب،شرق و شمال تهران از این دست خانه‌ها بیشتر از مناطق دیگر یافت می‌شود. خانه‌هایی در این رنج قیمت عموما با متراژهای مختلف هستند، از این لحاظ زوج‌های جوان و افراد مجرد بیشتر به دنبال این دست از خانه‌ها هستند.
  قیمت برخی از این خانه‌ها به صورت زیر است:
  قیمت روز مسکن | قیمت خرید و فروش و اجاره 95

  فهرست قیمت هر متر مربع مسکن در منطقه مسکن/ منطقه 8 :

  محله و خیابان عمر ساختمان (سال) قیمت هر متر مربع

  تهرانپارس . اردیبهشت
  نو ساز
  4,800,000

  تهرانپارس . اردیبهشت 154
  نو ساز
  7,100,000

  تهرانپارس . بلوار شاهد
  نو ساز
  4,700,000

  تهرانپارس . بلوار پروین
  نو ساز
  4,200,000

  تهرانپارس . دماوند
  نو ساز
  5,500,000

  تهرانپارس . رشید جنوبی
  نو ساز
  7,500,000

  تهرانپارس . فلکه 4
  نو ساز
  5,200,000

  تهرانپارس .خیابان 220
  نو ساز
  5,000,000

  جانبازان غربی
  نو ساز
  3,900,000

  مجیدیه شمالی . استاد حسن بنا
  نو ساز
  5,500,000

  مجیدیه شمالی . امیر نیا
  نو ساز
  6,000,000

  مجیدیه شمالی . حسینی
  نو ساز
  5,200,000

  نارمک . 46 متری غربی
  نو ساز
  6,000,000

  نارمک . دردشت
  نو ساز
  6,500,000

  نارمک . دمیرچی
  نو ساز
  6,000,000

  نارمک . سمنگان
  نو ساز
  5,800,000

  نارمک . مدائن شمالی
  نو ساز
  6,500,000

  نارمک . مرجان
  نو ساز
  6,200,000

  نارمک . مهر
  نو ساز
  6,600,000

  نارمک . میدان 16
  نو ساز
  5,600,000

  نارمک . میدان 46
  نو ساز
  5,300,000

  نارمک . میدان 97
  نو ساز
  6,000,000

  نارمک . میدان هلال احمر
  نو ساز
  6,100,000

  نارمک . چهارراه تلفنخانه
  نو ساز
  4,900,000

  وحیدیه . تسلیحات
  نو ساز
  4,100,000

  دی ماه 95 :

  آخرین گزارشات بانک مرکزی درباره مسکن حاکی از آن است که علی رغم کاهش معاملات،قیمت مسکن با رشد 7.7 درصدی در بازار مواجه شد.

  بازار مسکن بعد  از چهار سال رکود همچنان در خواب زمستانی به‌سر می برد و باوجود آنکه طی دو سال اخیر تلاش هایی مبنی بر کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی جهت رونق بخشیدن به بازار مسکن به کار گرفته شده اما به سبب قیمت بالای مسکن و کاهش قدرت خرید خانوار این اقدامات کمکی به رونق بازار مسکن نکرده است. آخرین گزارشات بانک مرکزی در حوزه مسکن حاکی از آن است که علی رغم کاهش معاملات،قیمت مسکن با رشد 7.7 درصدی در بازار مواجه شده است.

  علیرضا خسروی کارشناس مسکن در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره علل افزایش قیمت مسکن در آذر ماه سال جاری طبق آمار بانک مرکزی، اظهار داشت: توقف ساخت و ساز از سوی بخش خصوصی، نبود شفافیت در زمینه واگذاری زمین و ساخت مسکن از سوی دولت در کنار افزایش تقاضا از جمله مواردی است که قیمت مسکن را بالا می برد.

  وی گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن اگرچه در راستای بالا رفتن قدرت خرید خانوار صورت گرفت اما با توجه به اقساط سنگین و کاهش درآمد خانوار  تاثیر چندانی بر بازار ندارد.

  این کارشناس مسکن با انتقاد از عدم اجرای طرح مسکن اجتماعی تصریح کرد: با وجود آنکه دولت سیاست مشخصی در بخش مسکن اعمال نکرده است لذا این امر می تواند تاثیر بسزایی در افزایش قیمت داشته باشد.

  مشکلات اقتصادی عامل اصلی گرانی مسکن

  همچنین محمد دامادی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت:مشکلات اقتصادی، نوسانات نرخ ارز، رکود حاکم بر بازار،نبود رونق اقتصادی و سیاست گذاری ناپایدار در حوزه مسکن فضا را به سمت و سویی کشانده که قیمت مسکن در بازار افزایش یابد.
  وی افزود: وزارت راه وشهرسازی باید برنامه مدونی در جهت سامان دهی بازار مسکن داشته باشد. دامادی اظهار داشت:  تسهیلات این حوزه باید به موقع تأمین شود، چرا که در شرایط فعلی افزایش تسهیلات  و همچینین کاهش نرخ سود نمی تواند اثر چندانی در افزایش معاملات داشته باشد.

  این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه پارامترهای مختلفی در نوسانات بازار مسکن دخیل است، تصریح کرد: علی رغم رکود حاکم بر بازار و کاهش ساخت و ساز به سبب افزایش تقاضای سالانه نرخ مسکن با رشد 7.7 درصدی در بازار روبرو شد.

  استمرار رکود بازار مسکن نگران کننده است

  همچنین محمد ابراهیم محبی کارشناس مسکن در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان بیان کرد: طی چند سال اخیر رکود سنگین حاکم بر بازار موجب شد تا فشار سنگینی از باب افزایش قیمت اجاره بها به مستاجرین وارد شود .

  این کارشناس مسکن با بیان اینکه دلالان عامل اصلی نوسانات قیمت مسکن هستند، گفت: با وجود نبود سیاست راهبردی در بخش مسکن، برخی گروه ها از جمله دلالان نقش تعیین کننده ای در نوسانات بازار مسکن دارند.

  وی تصریح کرد: کاهش نرخ تسهیلات تنها زمانی می تواند رشد قیمت مسکن را به همراه داشته باشد که دریافت این تسهیلات با استقبال گسترده ای در بازار روبرو شود. گفتنی است که استمرار رکود فعلی بازار مسکن نگران کننده است، چرا که درنهایت مردم باید آثار سو این امر را متحمل شوند.

  16 آبان

  محمدهاشم بت‌شکن گفت: خوشبختانه تسهیلات اعطایی بانک مسکن به بخش مشارکت مدنی ساخت، ۱۰۸ درصد رشد داشته و از جهت تعداد واحدهای مسکونی مورد مشارکت نیز شاهد رشد هستیم.

  مدیرعامل بانک مسکن افزود: بر این اساس تصور ما این است که رکود در بخش ساخت مسکن متوقف شده  است؛  چراکه شاهد رشد پرداخت تسهیلات هستیم؛ ضمن اینکه باید توجه داشت که رشد تسهیلات بخش ساخت نیز دو سال بعد خود را نشان می‌دهد.

  وی تصریح کرد: تسهیلات برای خرید مسکن نیز در هفت‌ماهه، ۷۰ درصد رشد داشته که این دو سیگنال نشان می‌دهد که جلوی تعمیق رکود در بخش مسکن گرفته شده و سیگنال‌هایی مبنی بر خروج تدریجی از رکود نمایان شده است.

  به گفته بت‌شکن، حجم معاملات واحدهای مسکونی به نسبت دوره مشابه افزایش یافته است؛ ضمن اینکه قیمت واحدهای مسکونی نیز نسبت به دوره مشابه خود، ۷ درصد رشد داشته است؛ بنابراین قرائن در کنار هم این تصور را تداعی می‌کند که دوره عمیق رکود را پشت سر گذاشته و برای خروج از رکود آماده می‌شویم.

  7 تیر

  قیمت فروش واحدهای اداری در مناطق مختلف تهران به شرح زیر است:

  آدرسزیربناطبقهقیمت کل
  شهیدعراقی نرسیده به اتوبان صیاد11031,100,000,000
  دولت 4 راه رستم آباد12321,414,500,000
  پاسداران خ کوهستان105مختلف1,207,500,000
  میرزای شیرازی بالاتراز ک 221073481,500,000
  ونک بالاتر از میدان110211,980,000,000
  ونک خ نگار 110131,870,000,000
  نیاوران خ باهنر 11011,320,000,000
  بلوارمرزداران خ ایثار1014656,500,000
  میرزای شیرازی نرسیده به کریمخان زند 1252700,000,000
  آپادانا روبروی پمپ بنزین12011,080,000,000
  عباس آباد اندیشه اصلی1231800,000,000
  سهروردی شمالی نرسیده به ک کیهان 110مختلف935,000,000

  قیمت مسکن, خانه, منزل در مشهد سال ۹۵ – ۱۳۹۵

  قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران (۱۰۰ متر و بالای ۱۰۰ متر)

  خبر اردیبهشت 95 :

  فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: با توجه به اینکه شرایط پیش روی اقتصادی در سال ۹۵ خوب به نظر می‌رسد و همچنین ریسک معاملات در حوزه مسکن پایین می‌آید، پیش‌بینی‌ها به این صورت است که سال ۹۵ سال شروع یک حرکت خوب در بازار مسکن کشور خواهد بود.

  در این گفت و گو با دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان به بررسی جزئیات وام 150میلیونی و فروش قسطی مسکن پرداخته است.

  فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: با توجه به اینکه شرایط پیش روی اقتصادی در سال 95 خوب به نظر می‌رسد و همچنین ریسک معاملات در حوزه مسکن پایین می‌آید، پیش‌بینی‌ها به این صورت است که سال 95 سال شروع یک حرکت خوب در بازار مسکن کشور خواهد بود.

  او افزود: گفتن اینکه از رکود کاملاً خارج خواهیم شد کمی سخت است، اما باید کاری کنیم که از رکود خارج شویم، البته باید ببینیم که چه تفسیری از رکود داریم؛ ظاهراً بعضی‌ها به نظرشان می‌رسد که رونق در بازار مسکن به افزایش قیمت مسکن برمی‌گردد، اما رونق را زمانی حاصل می‌دانیم که معاملات بازار مسکن یک عدد قابل توجهی پیدا کند و متناسب با ظرفیت بازار معاملات انجام پذیرد، با این تفاسیر به نظر می‌رسد که امسال سال خوبی باشد و از ابتدای تابستان معاملات قابل قبولی صورت گیرد.

  پورحاجت در ادامه بیان کرد: به طور یقین افزایش قیمتی در بخش مسکن خواهیم داشت، هزینه‌های تولید و شاخه‌هایی که ارتباط مستقیم با آن دارند مثل بحث انرژی و دستمزد نیز افزایش پیدا خواهند کرد و مشاهده می‌کنیم که این افزایش از ابتدای سال در دستور کار دولت بوده و قطعاً این افزایش قیمت، تاثیری در بخش مسکن هم خواهد داشت.

  دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: به هر جهت اگر در هر معامله‌ای ریسک کاهش پیدا کند، قطعاً در آن قسمت سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد، به نظر من با توجه به فضای سیاسی که در کشور حاکم است و با توجه به اینکه در سال گذشته هم مشاهده کردیم، نیمه اول سال رکودی بی‌سابقه بود و زمانی که ما به توافقات در حوزه برجام نزدیک ‌شدیم، دیدیم که چون ریسک معاملات کاهش پیدا کرد مردم به حضور در بازار رغبت پیدا ‌کردند و شروع به خرید و فروش‌ کردند؛ فکر می‌کنم که شرایط بسیار خوبی در روزهای آتی در حوزه مسکن باید داشته باشیم و به نظر می‌رسد که مردم برای سرمایه‌گذاری کردن در این بخش رغبت پیدا می‌کنند.

  او افزود: در یکی دو سال گذشته مقداری مشکلات بانکی و رفتارهای سازمان‌ها و نهادهای مالی ما باعث شده که به تولید مسکن لطمه وارد شود و این موضوع اکنون در حال تغییر است و اگر که موضوعیت توسعه‌گری در بانک مسکن اتفاق بیفتد و با توجه به لایحه‌ای که در سال 95 دولت به مجلس تقدیم کرده، من فکر می‌کنم که اتفاق خوبی صورت گیرد.

  همچنین چند روز گذشته دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان در گفت‌وگوی با مهر با اشاره به جزئیات فروش قسطی مسکن بیان کرد: بانک مسکن تا سقف 150 میلیون تومان از یک واحد مسکونی را برای فروش اقساطی و با نرخ سود توافقی تضمین می‌کند.

  فرشید پورحاجت در خصوص توافق با بانک مسکن و فروش اقساطی، گفت: براساس توافقی که میان کانون سراسری انبوه‌سازان و بانک مسکن انجام شده، تا سقف مبلغ 150 میلیون تومان از یک واحد مسکونی را بانک مسکن تضمین می‌کند که به صورت اقساطی از سوی خریدار به فروشنده پرداخت شود.

  وی با بیان اینکه بانک مسکن بابت این تضمین پنج درصد کارمزد دریافت می‌کند، افزود: این کارمزد در طول 50 ماه که زمان پرداخت اقساط است، به بانک پرداخت می‌شود، ضمن آنکه رقم اقساط تعیین شده از سوی بانک باید حداکثر تا سقف سه میلیون تومان باشد.

  دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به اینکه هنوز تفاهم‌نامه‌ای به امضا نرسیده و در خصوص برخی موارد نیاز به مذاکرات بیشتری است، اظهارداشت: یکی از موضوعاتی مورد بحث این است که بانک مسکن اعلام کرده اقساط را به صورت ماهیانه از خریدار دریافت کرده و سپس به صورت فصلی به سازندگان می‌پردازد که ما در این خصوص هنوز به تفاهم نرسیده‌ایم.

  پورحاجت همچنین سقف تعیین شده برای پرداخت اقساط را از دیگر موضوعات مورد اختلاف با بانک مسکن عنوان کرد و افزود: ما معتقدیم که ممکن است برخی از خریداران بتوانند تا سقف بیشتری هم اقساط پرداخت کنند، بنابراین درست نیست که حداکثر سه میلیون تومان تعیین شود.

  وی با بیان اینکه تعیین زمان 50‌ماهه برای پرداخت اقساط هم از نظر انبوه‌سازان می‌تواند تغییر کند، گفت: معتقدیم که اگر بیش از 50 ماه هم زمان پرداخت اقساط به طول بینجامد، مشکلی ندارد و شاید برخی خریداران تمایل داشته باشند در مدت بیشتری اقساط را بپردازند.

  دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان بااشاره به اینکه جمع‌بندی خوبی شده اما هنوز به عقد تفاهم‌نامه نرسیده است، اظهار داشت: این قرارداد از طرف 31 انجمن استانی با بانک مسکن از سوی کانون سراسری انبوه‌‌سازان انجام شده است، بنابراین برای پروژه‌های مورد تایید انبوه‌سازان در تمام کشور به اجرا می‌رسد.

  وی با اشاره به نرخ سود فروش اقساطی مسکن، گفت: نرخ سود توافقی بین خریدار و فروشنده تعیین می‌شود، ضمن آنکه این نرخ تابعی از سود بانکی و نرخ تورم عمومی جامعه خواهد بود.


  جدیدترین اخبار فروردین 95

  رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک گفت: معاملات مسکن در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش خواهد داشت. اما این موضوع به معنای این نیست که از رکود خارج می‌شویم.

  حسام عقبائی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک در گفت و گو با آدینه تهران خاطرنشان کرد: از سال 92 وضعیت بازار مسکن در رکود سنگین قرار گرفته است. پیش از این نیز این احتمال را می‌دادیم که این وضعیت رکود در سال 95 دستخوش تغییر شود. در حال حاضر شرایط کشور به نحوی است که در شش ماه اول سال شاهد افزایش حجم معاملات مسکن خواهیم بود؛ یعنی معاملات مسکن در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش خواهد داشت. اما این موضوع به معنای این نیست که از رکود خارج می‌شویم. اما به نوعی فاز اول خروج از رکود را در شش ماهه اول سال 95  تجربه خواهیم کرد. این نکته را هم باید در نظر داشت که این تغییرات بازار تأثیر خاصی در قیمت‌ها به وجود نخواهد آورد.

  وی افزود: در شش ماهه دوم سال هم احتمال اینکه شاهد افزایش بیشتر معاملات و بازگشت رونق بیشتر از شش ماه اول باشیم وجود دارد. البته این رونق به مفهوم گرانی مسکن نیست. معمولاً در اقتصاد ما رونق با گرانی مترادف می‌شود اما در بازار مسکن با توجه به حجم نقدیگی و میزان کم مراجعات، بحث عرضه و تقاضا و همچنین مشکلاتی که تسهیلات دولت به دنبال دارد پیش بینی می‌شود در شش ماهه دوم سال هم تغییرات محسوسی در بحث قیمت ایجاد نشود. چرا که در سالهای گذشته قیمت مسکن با رشدی ویژه همراه بوده و ظرفیت جهش دوباره قیمت وجود ندارد.

  عقبایی خاطرنشان کرد: درباره بحث اجاره بها هم باید چند نکته مورد توجه قرار گیرد. دهک‌های متوسط و ضعیف جامعه در زمره مستأجران قرار دارند و از نیمه دوم فروردین تا پایان شهریور فصل اصلی نقل و انتقال است. در این زمان مردم با جابه جایی مواجهه هستند. اصلی‌ترین عامل تعیین کننده نرخ اجاره مسکن نیز همان قیمت مسکن است. بر این اساس زمانی که ما اعلام می‌کنیم مسکن در سال 95 گران نمی‌شود لاجرم اجاره بها نیز افزایش نخواهد داشت. بر اساس عرف بازار هم این اتفاق نباید بیفتد. لذا پیش بینی ما این است که نرخ اجاره مسکن در سال 95 همان نرخ سال 94 است و مالکینی هم که می‌خواهند ارزش مورد اجاره را با سود بانک و یا نرخ تورم حاکم مقایسه کنند باید بدانند که این قیاس غیر کارشناسی است.

  رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک در پایان تاکید کرد: در حال حاضر 120 هزار مشاور املاک در سراسر کشور تلاش دارند تا جایی که اختیار دارند در متعادل سازی قیمت‌ها کمک کنند. توصیه ما این است که مالکان نخواهند افزایش قیمت داشته باشند. چون نه ظرفیت این کار وجود دارد و نه قیمت مسکن در سال جدید افزوده شده است. همچنین رشد حقوق کارمندان نیز در حدی نیست که بتوانند برای افزایش اجاره هزینه کنند. بنابراین در مجموع بازار مسکن در سال 95 آرام و بی تلاطم است.


  قیمت و اخبار جدید 95

  قیمت یک واحد آپارتمان 83 متری در منطقه قیطریه تهران بلوار کاوه به قیمت کل 913 میلیون تومان به فروش می رسد.

  بر اساس اطلاعات جمع آوری شده قیمت یک واحد آپارتمان 83 متری در منطقه قیطریه تهران بلوار کاوه به قیمت کل 913 میلیون تومان به فروش می رسد.


  بر اساس آگهی‌های موجود قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در محله مینی‌سیتی از 4.3 میلیون تومان شروع شده و تا 11 میلیون تومان ادامه دارد.

  مینی‌سیتی یکی از خلوت‌ترین و خوش آب و هواترین محله‌ها واقع در منطقه یک شهر تهران است، این محله از شمال در مجاورت ارتفاعات رشته کوه البرز قرار دارد؛ از جنوب به اراضی لویزان، ازگل و اراج؛ از شرق به سوهانک و لواسانات و از غرب به محله اقدسیه محدود می‌شود. این محله شامل شهرک‌های قائم، محلاتی، نفت، کوثر، لاله، دانشگاه، صدف، آتی‌ساز و یاس است.

  بر اساس آگهی فروش منازل مسکونی در محله مینی‌سیتی، ارزان‌ترین و گران‌ترین واحدهایی که در این محله به فروش می‌رسند به ترتیب با قیمت کل 170.5 میلیون تومان و 1.53 میلیارد تومان آگهی شده‌اند که قیمت هر مترمربع از این واحدهای مسکونی به ترتیب 5.5 و 8.5 میلیون تومان گزارش شده است.

  همچنین ارزان‌ترین و گران‌ترین واحدهای مسکونی در محله مینی‌سیتی از نظر قیمت هر مترمربع به ترتیب 4.3 و 11 میلیون تومان آگهی شده‌اند.

  قیمت خانه, قیمت مسکن در تهران

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه