جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • قیمت انواع آجیل و میوه در شب یلدا 95 / 1395

  مجموعه : اخبار , اخبار اقتصادی

  قیمت آجیل شب یلدا 95, قیمت میوه شب یلدا 95, قیمت پرتقال شب یلدا 95, شب یلدا 95

  قیمت انواع آجیل و میوه در شب یلدا 95 / 1395

  انواع آجیل که در روزهای پایانی سال که با افزایش تقاضا رو‌برو شده است قیمت‌های متنوعی در بازار دارد و برخی اقلام از جمله تخمه ژاپنی به کیلویی بیش از 40 هزار تومان رسیده است.

  همچنین قیمت پسته درجه یک که این روز‌ها بحث‌هایی در خصوص افزایش قیمت آن در رسانه‌ها مطرح و عنوان شده که قیمتش به کیلویی 90 هزار تومان رسیده است، در حال حاضر در مغازه‌های مرکز شهر کیلویی 65 هزار تومان عرضه می‌شود و پسته فندوقی که جزو پسته‌های درجه دو به حساب می‌آید کیلویی 48 هزار تومان قیمت دارد.

  به گفته برخی فروشندگان، قیمت‌ انواع آجیل در روزهای پایانی سال تغییر چندانی نداشته است و به گفته آن‌ها به دلیل تولید و عرضه کافی این محصولات، دلیلی برای افزایش قیمت وجود نداشته است.

  یکی از فروشندگان درباره اینکه قیمت پسته در برخی نقاط شهر افزایش پیدا کرده و برخی صحبت از عرضه پسته کیلویی 90 هزار تومان در شهر می‌کنند، گفت که چنین قیمت‌هایی وجود ندارد اما در برخی مغازه‌ها ممکن است قیمت پسته به 70 هزار تومان برسد.

  به گفته این فروشنده بعد از رفع تحریم‌ها صادرات پسته به شکل راحت‌تری انجام می‌شود و در حدود یک ماه اخیر صادرات پسته ایران افزایش یافته است، برای همین این موضوع تا حدی بازار داخل را تحت تاثیر قرار داده و باعث شده که در برخی نقاط قیمت پسته افزایش یابد.

  از طرف دیگر به گفته رمضان روئین‌تن – مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی – تولید انواع محصولات خشکباری اعم از پسته، گردو، بادام، فندوق و غیره به بیش از 810 هزار تن در سال جاری رسیده است که سرانه تولید این محصولات 10 کیلوگرم، سرانه مصرف پنج کیلوگرم و سرانه صادرات نیز پنج کیلوگرم به ازای هر ایرانی است؛ به گونه‌ای که از این میزان تولید حدود 400 هزار تن صادر و مابقی آن در داخل به مصرف می‌رسد.

  همچنین در میان انواع بادام که از دیگر اقلام اصلی آجیل محسوب می‌شود، بادام خام گران‌ترین و بادام زمینی ارزان‌ترین به حساب می‌آید.

  در میان اقلام آجیل، پسته فندوقی 48 هزار تومان، آجیل چهار مغز 69 هزار تومان، بادام خام 64 هزار تومان، بادام شور 29 هزار و 500 تومان، بادام منقی خام 48 هزار تومان و بادام زمینی 29 هزار و 500 تومان فروخته می‌شود.

  همچنین تخمه ژاپنی که نسبت به قیمت شب یلدا افزایش پیدا کرده است در حال حاضر کیلویی 44 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. از سوی دیگر هر کیلوگرم تخمه هندوانه 18 هزار و 500 تومان، تخمه کدو کیلویی 32 هزار تومان و هر کیلوگرم تخمه آفتاب گردان 16 هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر قیمت دارد.

  در میان سایر اقلام آجیل توت خشک درجه یک کیلویی 85 هزار تومان، گردو درجه یک 60 هزار تومان و انجیر 58 هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین در بین اقلام ارزان‌تر آجیل نخودچی 13 هزار تومان و کشمش 14 هزار تومان قیمت دارد.

  ایسنا: در مجموع نشانه‌ها از بازار آجیل و خشکبار حاکی از ثبات نسبی قیمت‌ها در فاصله کمتر از دو هفته به پایان سال است.

  توجه: قیمت ها مربوط به 94 میباشد و به زودی قیمت های 95 در سایت جدیده قرار میگیرد

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه