جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • فیلم کمدی آمریکایی فرندز (Friends)

  مجموعه : عکس فیلم و سریال های جدید 95 , گالری عکس

  دوستان یا فِرندز (به انگلیسی: Friends) یک مجموعه کمدی در مورد شش دوست است که در منطقه منهتن شهر نیویورک زندگی می‌کنند. این مجموعه توسط دیوید کرین و مارتا کافمن از سال ۱۹۹۴ تا سال ۲۰۰۴ ساخته شد.

  این سریال زندگی سه مرد و سه زن بیست و چند ساله ساکن محله گرین‌ویچ نیویورک را به مدت ده سال دنبال می‌کند. این سریال یکی از محبوبترین مجموعه‌های کمدی روزمره در تاریخ تلویزیون آمریکا است که ده‌ها میلیون طرفدار در سراسر جهان به‌دست آورده است. سریال دوستان در تلویزیون‌های بیش از یکصد کشور جهان نمایش داده شده است و روزبه‌روز به شمار طرفداران آن افزوده می‌شود.

  فیلم فرندز

  این سریال را شرکت برایت/ کافمن/ کرین با همکاری شرکت تلویزیونی برادران وارنر برای شبکه ان بی سی در ایالات متحده ساخت و برای اولین بار از همین شبکه پخش شد و پس از آن شبکه‌های دیگری در کشورهای مختلف جهان آن را پخش کردند. قسمت اول آن در ایالات متحده در ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۹۴ روی آنتن رفت و آخرین قسمت آن در ۶ می سال ۲۰۰۴ پخش شد.

  مجموعهٔ دوستان در طی پخش، جوایز بسیاری به‌دست آورد، از جمله شش جایزهٔ امی برای بهترین سریال کمدی، یک جایزه گوی زرین، و ۵۶ جایزه دیگر، و در مجموع این سریال ۱۵۲ مرتبه نامزد جایزه‌های مختلف شده است. پس از پایان این مجموعه در سال ۲۰۰۴، مجموعه جویی در ادامهٔ آن ساخته شد.

  خلاصه مجموعه فرندز :

  تمرکز این مجموعه بر زندگی یک گروه دوستی شش نفره‌است: «ریچل گرین» پولدار، لوس، و عزیز کردهٔ پدر، که یاد می‌گیرد چگونه به تنهایی زندگی کند. آشپز وسواسی و تمیز «مونیکا گلر». ماساژور عجیب، بی مسئولیت، خوش بین، خواننده و نویسندهٔ اشعار فالک «فیبی بوفِی». هنرپیشهٔ ساده لوح «جویی تریبیانی». کارمند باهوش و خوش مشرب «چندلر بینگ» و دیرینه شناس بدشانس «راس گلر» که سه ازدواج ناموفق را می‌گذراند.

  وقتی که داستان شروع می‌شود، ریچل نامزد خود «بری» را در کلیسا رها کرده و پیش بهترین دوست دوران کودکی خود، مونیکا می‌رود. بین خانهٔ این دو و خانهٔ چندلر و جویی فقط یک راهرو وجود دارد و برادر مونیکا، راس که به تازگی از همسر لزبین خود جدا شده هم مرتب به آنجا رفت‌وآمد دارد. فیبی روح آزاد و عجیب این گروه، هم اتاقی قدیمی مونیکا است. محل اتفاقات این مجموعه شامل آپارتمان مونیکا، آپارتمان چندلر و جویی، آپارتمان راس، آپارتمان فیبی، و یک قهوه خانهٔ محلی به نام سنترال پرک است (که در فلاش بک معلوم می‌شود این قهوه خانه در ابتدا بار بوده‌است).

  این مجموعه به طور مداوم از شوخیهای اغراق شده که معمولآ به طرح اصلی مربوط نیستند استفاده می‌کند. بعضی از طنزها مربوط به مسائل جنسی، سیاست و کنایات، و گاهی بی منطق بودن است. همچنین گاه‌و‌بیگاه به زوایای مهمی مانند به هم خوردن روابط می‌پردازد. شوخیهای مربوط به موقعیت، طنزهای کنایه دار، و استهزا معمولآ اتفاق می‌افتند. همچنین بسیاری از طنزها بر مبنای تجربیات شخصیتهای اصلی به صورت نقل قول بیان می‌شوند.

  این مجموعه فرصتی به هنرمندان قدیمیتر که در گذشته فعالتر بودند داد. الیوت گولد نقش پدر راس و مونیکا را بازی می‌کند و مارلو توماس مادر ریچل است.

  شهرت این مجموعه به حدی بود که تا پایان سریال، به شش شخصیت اصلی آن هر کدام برای هر قسمت ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار آمریکا پرداخت شد. شش هنرپیشه طی مذاکره‌ای پذیرفتند که از آسیب وارد کردن به یک شخصیت یا دیگران جلوگیری کنند. تبلیغات در آخرین سری این مجموعه، که بیش از ۵۲ میلیون بیننده جذب کرده بود، برای یک پیام ۳۰ ثانیه‌ای ۲٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار در آمریکا و ۱۹۰٬۰۰۰ دلار کانادا در کانادا ارزش داشت.

  هنرپیشگان :

  1- جنیفر انیستن در نقش ریچل گرین :

  پیشخدمت کافی شاپ سنترال پرک که بعدها شغلی در قسمت مدیریت کمپانی بلامینگدیلز برای خود دست و پا می‌کند و در نهایت در رالف لورن مشغول به کار می‌شود. در قسمتهای اولیه سریال بسیار لوس و بی مسئولیت است.

  2- کورتنی کاکس آرکت در نقش مونیکا گلر بینگ :

  سرآشپزی عصبی که در طول سریال در چندین رستوران کار می‌کند. به خانه داری و بچه داشتن علاقه وافری دارد. چیدمان خانه و تمیز بودن را به شکلی وسواس گونه دارد. رقابت طلب است و به مدیریت کردن دیگران به شدت علاقه‌مند است.

  3- لیزا کودرو در نقش فیبی بوفِی :

  زنی به واقع عجیب! موزیسن و ماساژور. به حیوانات علاقه دارد و ادعا می کند که با آنها و همچنین ارواح می تواند ارتباط برقرار کند. کودکی بسیار سختی داشته و پدرش آنها را ترک کرده و مادرش نیز خودکشی کرده است و مدتها خیابان خوابی کرده است و این موضوع را همیشه بیان می کند.

  سریال فرندز

  4- مت له بلانک در نقش جویی تریبیانی :

  هنرپیشه‌ای زن پرست و با وجود آن ساده لوح و دوست داشتنی. معروف‌ترین نقشی که بازی کرده‌است، نقش دکتر درک رموری در سریال روزهای زندگی ما است. علی‌رغم ساده لوحی سعی در کمک به دیگران را دارد و حامی خوبی است. به غذا خوردن و بخصوص به ساندویچ علاقه زیادی دارد.

  5- متیو پری در نقش چندلر بینگ :

  حسابداری حرفه‌ای عاشق کامپیوتر در یک کمپانی بزرگ چند ملیتی است. درواقع هیچ کسی واقعاً نمی‌داند که چه کاری انجام می‌دهد!! او بعدها در یک کمپانی تبلیغات مشغول به کار می‌شود. کلاً کم حرف و شوخ است ولی در صورت بر افروخته شدن شوخی‌ها و متلک‌هایش بیشتر می‌شود. پدر همجنسگرا و مادر نویسنده اش در کودکی او روابط خوبی با هم نداشتند و از هم جدا شدند. همین موضوع باعث شده که از متلک به عنوان سپر دفاعی اش استفاده کند.

  6- دیوید شویمر در نقش دکتر راس گلر :

  برادر بزرگتر مونیکا گلر، دیرینه شناس موزه تاریخ طبیعی و بعدها استاد دانشگاه نیویورک. فرزند محبوب و تا حدی لوس خانواده و مانند خواهرش مونیکا تا حدودی عصبی است. خودخواهی هایش بعضاً موجب رنجش دیگران می شود. دیگر اعضا گروه از سخنرانی های علمی اش خسته شده اند.

  از میان این هنرپیشگان، متیو پری و جنیفر انیستن قبلاً بازی در سریال‌های تلویزیونی را تجربه کرده بودند. همچنین لیزا کودرو قبلاً در نقش اورسلا بوفِی در سریال دیوونتم بازی کرده‌است. او در سریال دوستان با بازی نقش فیبی، اورسلا را خواهر دوقلوی بدذات خود معرفی می‌کند.

  نقش راس گلر قبل از تدوین سریال، همزمان نوشتن سناریو و متن داستان برای دیوید شویمر پیش بینی شده بود. کورتنی کاکس در ابتدا برای نقش ریچل در نظر گرفته شده بود، ولی تهیه کنندگان را متقاعد کرد که خصوصیات اخلاقی و شخصیت او برای ایفای نقش مونیکا مناسبتر است که در ابتدا قرار بود توسط جنیفر انیستن بازی شود از طرفی انیستن هم احساس کرد نقش ریچل برایش مناسبتر است.

  پرداخت ها :

  در سری اول به ازای هر قسمت بازیگران ۲۲٬۵۰۰ دلار دریافت می کردند. برای سری دوم بین ۲۰٬۰۰۰ تا ۴۰٬۰۰۰ دلار، سری سوم به ازای هر قسمت ۷۵٬۰۰۰ دلار، ۸۵٬۰۰۰ دلار به ازای هر قسمت در سری چهارم، ۱۰۰٬۰۰۰ دلار سری پنجم، ۱۲۵٬۰۰۰ دلار سری ششم، ۷۵۰٬۰۰۰ دلار سری هفتم و هشتم و ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار برای سری نهم و دهم به ازای هر قسمت دریافت می کردند. بازیگران با شروع سری پنجم سندیکای خود را پایه نهادند و توافق کردند که همه یک مبلغ دریافتی داشته باشند.

  فیلم Friends

  شخصیت های فرعی فیلم فرندز :

  نقشهنرپیشه
  جک گلرالیوت گولد
  جودی گلرکریستینا پیکلز
  مایک هنیگانپل راد
  ریچارد بروکتام سلک
  جنیسمگی ویلر
  گانترجیمز میشل تایلر

  علاوه بر این شخصیتهای فرعی، هنرمندان بسیاری در یک یا چند قسمت این مجموعه نقش آفرینی کرده‌اند، که تعدادی از آنها از معروفترین ستارگان هالیوود هستند. از قبیل: بروس ویلیس، جرج کلونی، شون پن، برد پیت، جولیا رابرتز، وینونا رایدر، ایزابلا روسلینی، بن استیلر، ژان کلود ون دام، رابین ویلیامز، ریس ویترسپون، سوزان ساراندون، بیلی کریستال

  منبع : ویکی پدیا

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه