جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • فیلم امکان مینا (داستان + اسامی و عکس بازیگران)

  مجموعه : اخبار , اخبار فیلم و سریال

  فیلم امکان مینا (داستان + اسامی و عکس بازیگران)

  فیلم امکان مینا (داستان + اسامی و عکس بازیگران)

  فیلم سینمایی «امکان مینا» شانزدهمین ساخته کمال تبریزی از 13 مرداد ماه به سرگروهی سینما زندگی اکران شده است. پخش فیلم سیاسی اجتماعی «امکان مینا» برعهده فارابی است. این فیلم درباره خبرنگار جوانی است که زندگی عاشقانه ای با همسرش دارد اما در میانه راه، سرنوشت دیگری برای این زوج جوان رقم می خورد. میلاد کی مرام و مینا ساداتی بازیگران اصلی فیلم هستند. کمال تبریزی پیش از این فیلم های «طعم شیرین خیال»، «طبقه حساس»، «مارمولک»، «دونده زمین»، «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» و … را کارگردانی کرده است.

  فیلم «امکان مینا» در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. این فیلم سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی(سعید ملکان) و بهترین موسیقی متن(محمد رضا علیقلی) را دریافت کرد و در بخش های بهترین طراحی صحنه و لباس(بهزاد کزازی)، بهترین تدوین(محمد رضا موئینی و هدی موئینی)، بهترین فیلمبرداری(فرشاد محمدی)، بهترین بازیگر نقش اول زن(مینا ساداتی)، بهترین کارگردانی(کمال تبریزی)، بهترین فیلمنامه(فرهاد توحیدی و مرتضی اصفهانی) و بهترین فیلم نامزد سیمرغ بلورین جشنواره فجر شد.

   فیلم امکان مینا (داستان + اسامی و عکس بازیگران)

  جوایز فیلم:

  سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای سعید ملکان

  سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای محمد رضا علیقلی

   فیلم امکان مینا (داستان + اسامی و عکس بازیگران)

  خلاصه فیلم:

  تردید، شک و سر انجام خیانت، زندگی عاشقانه مهران و مینا را به مسیر تازه‌ای می‌کشاند.

   فیلم امکان مینا (داستان + اسامی و عکس بازیگران)

  عوامل فیلم:

  کارگردان: کمال تبریزی/ نویسنده: فرهاد توحیدی، مرتضی اصفهانی/ تهیه کننده: منوچهر محمدی/ مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی/ طراح صحنه و لباس: بهزاد کزازی/ مدیر صدابرداری: مهران ملکوتی/ طراح چهره پردازی: سعید ملکان/ مدیر تولید : مجید کریمی/ صداگذار: بهمن اردلان/ موسیقی: محمدرضا علی قلی/ دستیار کارگردان: محمد ثقفی/ مدیر تدارکات: سید رسول حاتمی/ برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: علی مردانه/ تدوین: محمد رضا موئینی، هدی موئینی/ جلوه‌های ویژه بصری: بهنام خاکسار/ عکاس: زهرا مصفا

  حواشی:

  دراین فیلم به شکل جالب و هوشمندانه ای یکی از خط قرمزهای سینمای ایران، حضور زن وشوهر در رختخواب شکسته شده است. کمال تبریزی در مصاحبه ای با روزنامه اعتماد درباره این سکانس گفت:

  “نه، اصلاشوخی می کنید لابد! درواقع خیلی راجع به آن صحنه فکر کردیم و سعی کردیم طوری فیلم بگیریم که با روسری در تختخواب نشان داده نشود.”

  این فیلم ابتدا «کوری» نام داشت اما چون یک فیلم دیگر به همین نام در حال ساخته شدن بود، نامش به «امکان مینا» تغییر کرد.

  یادداشت کمال تبریزی، کارگردان فیلم «امکان مینا»:

  “باید مراقب بود… لحظه هایی در زندگی عاشقانه هست که می تواند خطرناک باشد ! دروغ و خیانت، امکان تغییر مسیر سرنوشت را به دنبال دارند ! چهره ها می توانند نقاب های متفاوت باشند ! باید مراقب بود !….. رفتارهای غیرقابل پیش بینی امکانی جبران ناپذیر را فراهم می کنند ! امکانی هراسناک !….. امکانی رنج آور !….. امکانی که در اختیار ناگزیر یک زن قرار گرفته است !….. امکان یک فاجعه !….. امکان مینا !”

  در فیلم «امکان مینا»، منوچهر محمدی بعد از دوازده سال همکاری با کمال تبریزی در فیلم «مارمولک» همراه شده است.

  کمال تبریزی درباره نگاهش در ساخت فیلم «امکان مینا» گفت:

  “پس از فیلم نظر دوستی را پرسیدم و جمله ای گفت که بسیار آن را دوست داشتم وی از این فیلم به عنوان نگاهی نو از کمال تبریزی یاد کرد و من نیز فکر می کنم فیلمی ساخته ام که به هیچ یک از فیلمهای کارنامه ام شبیه نیست و شاید بتوان گفت در سینمای ایران هم در این ژانر کار نشده و به شخصه این موضوع را خیلی دوست داشتم.”

  منوچهر محمدی، تهیه کننده فیلم «امکان مینا» درباره ساخت فیلم گفت:

  “دهه 60 پر از اتفاقات و حوادث است که شاید برای نسل جوان باور برخی موضوعات و اتفاقات آن دوان خیلی عجیب باشد. رجوع به آن دهه پر التهاب بخصوص از دریچه سینمای قصه گو امر جالبی بود و اینکه فیلمی غیر آپارتمانی ساخته شود تا تاثیر مسائل سیاسی بر زندگی افراد دیده شود،از دیگر مسائلی بود که برای من جذابیت داشت.”

  فرهاد توحیدی نویسنده فیلمنامه فیلم نیز درارتباط با  طرح «امکان مینا» گفت:

  “طرح این فیلم از سوی منوچهر محمدی و کمال تبریزی ارائه شد. منوچهر محمدی تهیه کننده ای است که همواره طرح و ایده دارد و طبیعی است داشتن طرح و ایده با اعتقادات و زیبایی شناسی او گره خورده و کارنامه او را سرشار از ایده های متعدد ساخته است.”

  کمال تبریزی درباره پرداختن به موضوع فیلم «امکان مینا» گفت:

  “اصلی ترین انگیزه من برای ساخت این فیلم اشاره به موقعیتی است که اکنون هم دنیا درگیر آن است.این روزها جریانات سیاسی خاصی با روش حرکت و رفتار خود، مردم و خانواده ها را هدف گرفته اند.”

  فیلم «امکان مینا» با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است.

  فیلمبرداری این فیلم از ابتدای مهرماه آغاز شد و پنجم آذر‌ماه در تهران به پایان رسید.

  فرشاد محمدی درباره حضورش در فیلم «امکان مینا» گفت:

  “درباره نام فیلم نمی توانم توضیح دهم چون داستان را لو می‌دهد. ولی باید بگویم فیلمبرداری «امکان مینا» سخت بود چون داستان فیلم در دهه ۶۰ اتفاق می افتاد و صحنه های آن دوران بازسازی شده است.”

  سیامک صفری که نقشی کوتاه در «امکان مینا» دارد، درباره این فیلم گفت:

  “«امکان مینا» یک درام عاشقانه است و برخلاف آنچه که در رابطه با موضوع این فیلم گفته می شود من از این زاویه به آن نگاه می کنم که داستان زن و مردی را روایت می کند که میان آنها عشق و دوستی است. این را هم باید بگویم که فیلم در واقع به موضوع تشکیل خانواده می پردازد.”

  بنا بر گزارش روزنامه اصولگرای جوان، «امکان مینا» به سفارش وزارت اطلاعات ساخته است.

  فیلم «امکان مینا» در سکوت خبری فیلمبرداری شد.

  میلاد کی‌مرام در فیلم، نقش یک خبرنگار را ایفا می‌کند. او در نشست خبری فیلم «امکان مینا» در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای تشکر از زحمات اهالی رسانه به عکاسان و خبرنگاران حاضر در جلسه گل هدیه داد و نقش خود در این فیلم را نیز به خبرنگاران و اهالی رسانه تقدیم کرد.

  در ابتدا قرار بود نوید محمدزاده و نگار جواهریان زوج اصلی این فیلم باشند.

  این فیلم در تدوین حدود 6 دقیقه کوتاه شده است.

  فیلم امکان مینا (داستان + اسامی و عکس بازیگران)

  بازیگران: میلاد کی مرام، مینا ساداتی، شاهرخ فروتنیان، بهرنگ علوی، شایسته ایرانی، سیامک صفری، فرزاد باقری، سیامک احصایی، بهادر مالکی، علی مردانه

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه