جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • عکس های محمدرضا هدایتی و همسرش + زندگینامه

  مجموعه : بیوگرافی , بیوگرافی بازیگران , جدیدترین عکس های 2017 بازیگران مرد , گالری عکس

  عکس های دیدنی محمدرضا هدایتی + زندگینامه

  محمدرضا هدایتی متولد ۲۴ اردیبهشت ۱۳۵۲ در شهرستان چابهار استان  سیستان و بلوچستان است.

  (او اصالتا از بستگان طایفه میرشکار می‌باشد)

  او در سال 70 در مرکز هنرهای نمایشی زاهدان حدود 4سال تئاتر کار می‌کرد. با سید جواد موسی نویسنده و فیلم‌ساز و رضا خدا بیگی کارگردان تئاتر یک تیم 3 نفره خوب داشتند با کارهای کم پرسوناژی که هیچ کدام در زاهدان اجازه اجرا نداشت و در جشنواره‌های تهران شرکت می‌کردند.

  در جشنواره‌ی فجر از 72 تا 74 کار می‌آوردیم. البته از ۱۰ سالگی  در تئاتر بود، در دبیرستان هم تئاتر کار می‌کرد و صدای شیپورچی و  پدر پسرشجاع را تقلید می‌کرد. اما بطور جدی از سال ۷۰ در مرکز  هنرهای نمایشی زاهدان کارش را شروع کرد. آنجا دو اثر را به جشنواره  آوردند و او با آن آثار، بازیگر اول جشنواره شد.

  همین عاملی شد که به  تهران فکر کند. در همان سالها که بواسطه بازی در تئاتر به جشنواره  می‌رفت، دوستانی پیدا کرد که با حمایت آنها توانست به بازی جلوی دوربین راه پیدا کند.

  همان سال‌های اولی که به تهران آمد، با دانشجویان  تئاتر کار می‌کرد.خرداد 74 به تهران آمد و اردشیر رستمی (بازیگر سریال شهریار ) برایش در انتشارات «مرغ آمین» کار پیدا کرد.

  دو سال و نیم آنجا بود با دنیایی از کتاب و آدم‌های جالبی که آنجا می‌آمدند.خودش می‌گوید: یک بار علیرضا خمسه آمد برای اولین بار و آخرین بار به خودم جرات دادم از کسی تقاضای همکاری کنم، گفت برو دانشگاه، از او به خاطر درخواستم کلی معذرت خواهی کردم. یک سال و اندی هم بعد از انتشارات بیکار و علاف بودم.

  خیلی تلاش کرد تا در دانشگاه هنر قبول شود، آن هم در دانشگاه دولتی،  اما نشد، تصمیم گرفت که به دانشگاه سوره و جهاد دانشگاهی برود . سال  بعد در رشته تئاتر و سینما قبول شد.

  اولین بار در زمستان سال 74، در یک نقش دو دقیقه‌ای برای حسین  محب اهری در نقش یک مامور آتش‌نشانی بازی کرد،در تابستان 75 هم،  در سریال “نوع دیگر” برای بهروز بقایی ایفای نقش کرد.و اما آشنایی او با مهران  مدیری از طریق سروش صحت اتفاق افتاد،همسر صحت از دوستان  خانوادگی‌شان در زاهدان بود.

  سروش برای برنامه 77 مدیری به او  پیشنهاد داد اما او قبول نکرد! نمی‌خواست کارش را با طنز شروع کند،  دلش می‌خواست با تئاتر آغاز کند. در سال ۱۳۷۷ یک تئاتر با اکبر زنجانپور به نام “گوریل پشمالو” اثر یوجین اونیل کار کرد. پس از مدتی  احساس کرد که در مورد بازی طنز اشتباه کرده است، از این رو نزد  مدیری رفت.تا اینکه سال ۱۳۷۸ اولین همکاری را با مهران مدیری در  مجموعه تلویزیونی با نام “ببخشید شما؟” تجربه کرد.

  معتقد است که آشنایی‌اش با مهران مدیری خوش شانسی بزرگ زندگی  او بوده،چون اگر آغاز فعالیتش با او نبود، آنقدر دیده نمی‌شد. در واقع  با مهران مدیری دیده شد که کارگردان بزرگی مانند جعفری جوزانی  نقش جدی و خوبی را در سریال عظیمی مانند “در چشم باد” به او داد.  از دیگر فعالیت های او می توان به کارگردانی یک فیلم کوتاه با نام ” برخورد کوتاه” اشاره کرد.

  آشنایی با ایرج طهماسب یکی دیگر از شانس‌های بزرگ زندگیش است. او  و حمید جبلی الان دیگر جزو بهترین دوستانش هستند. اواخر سال ۸۷  حبیب رضایی با او تماس گرفت و گفت که آقای طهماسب خواسته که به  دفترشان برود و برای یک کار عروسکی تست بدهد.

  خودش در این باره  می‌گوید:” آنجا آقای طهماسب گفت تلویزیون از ما می‌خواهد پس از  سالها دوباره کلاه قرمزی را روی آنتن ببریم و ما هم یک عروسک به نام  «پسرعمه زا» را به جمعمان اضافه کرده ایم و می‌خواهیم صدایش را شما بگویی، من هم گفتم با کمال میل!”

  هدایتی آدمی است که تمام وقتش را یا در دفتر روی آلبومهایش کار میکند، یا جلوی دوربین است و یا در خانه. اما دفتر «صحرا فیلم» (دفتر تهیه کننده  مجموعه های تلویزیونی و سینمایی کلاه قرمزی) تنها دفتری بود که ترجیح می‌داد وقتش را آنجا بگذراند و از وجود ایرج طهماسب و حمید جبلی لذت ببرد.

  شاید خیلی‌ها هنوز نمی‌دانند «پسرعمه زا» با آن صدای خاص و تند تند حرف زدن بچه‌گانه اش، دست‌پخت محمدرضا هدایتی‌ای است که نقش  انواع و اقسام پیرمرد را در سریال‌های مهران مدیری بازی کرده است؛ از طغرل پاورچین تا جهانگیرشاه دلو در قهوه تلخ.

  او این روزها با «کلاه  قرمزی هوووو…» گفتن‌هایش دوباره سر زبانها افتاده و همین باعث  می‌شود فکر کنیم اگر کسی او را در خیابان ببیند به جای «سلام»، یک « محمدرضا هوووو»ی کِشدار تحویل‌ا‌ش می‌دهد!

  محمدرضا هدایتی یکی از بازیگران به نام طنز ایران است که البته باید بگوییم همیشه با  غرور فاصله دارد، بازیگری که در اوج جوانی نقش پیرمردها را بازی  می‌کند و این کمی عجیب به نظر می‌رسد. نقش یاور طغرل در “شب‌های  برره”، نقش طغرل در پاورچین ، منصور زرگنده در مجموعه “باغ مظفر”  و یا جهانگیر شاه در مجموعه “قهوه تلخ” از شاهکارهای هنری هدایتی است.

  در چهار سالگی صحنه‌هایی از تلویزیون دید که همان صحنه‌ها در ذهن او نقش بست. از ده، دوازده سالگی هم عاشق بازیگری شد.پیش از  آنکه به شهرت برسد در عرصه تئاتر بسیار فعال بوده است.

  او بازیگری است که به خاطر نقش‌های کمدیش در سریال‌های تلویزیونی به کارگردانی مهران مدیری شهرت پیدا کرده  است.همه بازیگرها را دوست داشت، به عبارتی هنر را دوست داشت.

  زمانی که  برای دیدن فیلم “سناتور” به تنهایی به “سینما زاهدان” رفت، عاشق  سینه چاک سینما شد. پدرش با سینما میانه خوبی نداشت، زمانی که  پدرش فهمید، او را سرزنش کرد که چرا تنهایی به سینما رفته است.

  وی در پاسخ به سوالی که چرا به طنز رو آوردید گفت: “چون بازیگران  کمدی را خیلی دوست داشتم،چارلی چاپلین را که واقعا عاشقش بودم و  از لورل هاردی هم بسیار خوشم می‌آمد.

  کمدین‌ها اکثرا بداخلاق  هستند، می‌گویند آنکه می‌خندد یک درد دارد و آنکه می‌خنداند هزار و یک درد.کمدین دردها را می‌بیند و آنها را برای دیگران تبدیل به  کاریکاتور و خنده می‌کند. پس می‌تواند فرد عمیق‌تر و جدی‌تری باشد.”

  او در زمینه خوانندگی هم فعالیت نموده و چندین آلبوم منتشر کرده است. آرزویش اینست که روی موسیقی سیستان و بلوچستان کار کند، او موسیقی سنتی ایرانی را خیلی خوب می شناسد، موسیقی های غربی را با جزئیات دنبال می‌کند و به موسیقی مقامی ایران و موسیقی فالک دنیا به شدت علاقه مند است.

  چند آلبوم را روانه بازار کرده و آلبوم سوم با نام «عشق پنهونی» را قرار است بزودی منتشر کند، سال 83 دو کنسرت در شیراز و دیگری در اراک برگزار کرد.در اکثر ترک‌هایش با رشید رفیعی همکاری کرده است.

  در مورد دلیل اینکه یکی از آلبوم‌های موسیقی‌اش را برای  نوجوانان منتشر کرده است می گوید، تنها یک حرف ایرج طهماسب  باعث شد که این کار را انجام دهد: او یک روانشناس واقعی است«طهماسب می‌گفت روی بچه ها کار کنید.

  اگر برای بچه ها کار کنید، فرد وقتی هنوز بچه است، طرفدارت می‌شود؛ بزرگ شد باز هم طرفدارت است؛ بچه دار شد طرفدارت است و اتفاقا بچه‌اش هم طرفدارتوست و  همینطور تا آخر عمر طرفدار داری. یعنی همین کاری که او با کلاه  قرمزی و پسرخاله انجام داد»

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه