جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • عکس های جدید سروش صحت + مصاحبه و بیوگرافی کامل

  مجموعه : بیوگرافی , بیوگرافی بازیگران

  بیوگرافی بازیگر و نویسنده و کارگردان ایرانی سروش صحت

  سروش صحت (زاده ۱۳۴۴ در اصفهان) بازیگر، نویسنده , کارگردان و طنز پرداز اهل ایران است.

  همسر وی سارا سالار نویسند رمان «احتمالاً گم شده‌ام» و برنده جایزه هوشنگ گلشیری است.

  زندگینامه سروش صحت:

  سروش صحت فوق لیسانس آلودگی شیمیایی دریا از دانشگاه آزاد است. با مجموعه «جنگ ۷۷» مهران مدیری در سال ۱۳۷۷ پا به عرصه هنر گذاشت و به شهرت رسید و همزمان در همان برنامه نویسندگی را در کنار بازیگری تجربه کرد. بازی در سینما را در سال ۱۳۷۸ با فیلم «شراره» به کارگردانی سیامک شایقی آغاز کرد.

  تلویزیون :

  سالنامبازیگرنویسندهکارگردانتوضیحات
  ۱۳۷۷جُنگ ۷۷YesYesمهران مدیری
  ۱۳۷۸ببخشید شماYesYesمهران مدیری
  داستان یک شهرYesاصغر فرهادی
  ۱۳۷۹چراغ جادوYesهمایون اسعدیان
  ۱۳۸۰کاکتوسYesمحمدرضا هنرمند
  زیر آسمان شهرYesمهران غفوریان
  ۱۳۸۱بدون شرحYesمهدی مظلومی
  ۱۳۸۲-۱۳۸۳تب سردYesعلیرضا افخمی
  ۱۳۸۴جایزه بزرگYesمهران مدیری
  شبهای بررهYesمهران مدیری
  ۱۳۸۵تنگنا (فیلم تلویزیونی)Yesعلی‌رضا بذرافشان
  باغ مظفرYesمهران مدیری
  ۱۳۸۶ترش و شیرینYesرضا عطاران
  چارخونهYes
  ۱۳۸۷مرد هزار چهرهYesمهران مدیری
  بزنگاهYesرضا عطاران
  بازیYesYes
  ۱۳۸۸شمس‌العمارهYesسامان مقدم
  گاو صندوقYesمازیار میری
  زمین انسانهاYesابوالحسن داوودیآغاز پخش از فروردین ۱۳۹۰ – شبکه تهران
  یک لحظه دیرترYesفیاض موسوی
  ۱۳۸۹ساختمان پزشکانYesYes
  ۱۳۹۰چک برگشتیYesسیروس مقدم
  ۱۳۹۲پژمانYes
  ۱۳۹۴شمعدونیYesYes

  سینما :

  سالنامبازیگرنویسندهکارگردان
  ۱۳۷۸شرارهYesسیامک شایقی
  ۱۳۸۰نان و عشق و موتور ۱۰۰۰Yesابوالحسن داودی
  ۱۳۸۱گاوخونیYesبهروز افخمی
  ۱۳۸۳بازندهYesقاسم جعفری
  ۱۳۸۴تقاطعYesابوالحسن داودی
  نوک برجYesکیومرث پوراحمد
  ۱۳۸۵سربلندYesسعید تهرانی
  ۱۳۸۷تهران در جستجوی زیباییYesمهدی کرم‌پور
  برخورد خیلی نزدیکYesاسماعیل میهن دوست
  ۱۳۸۸طهران تهرانYesداریوش مهرجویی، مهدی کرم‌پور
  نیش زنبورYesحمیدرضا صلاحمند
  پوپک و مش ماشااللهYesYesفرزاد موتمن
  سن پترزبورگYesبهروز افخمی
  زیر آبYesسپیده فارسی
  ۱۳۹۰اکباتانYesمهرشاد کارخانی
  خوابم می‌آدYesرضا عطاران

  شبکه نمایش خانگی :

  سالنام مجموعهسمتکارگردانپخش
  ۱۳۹۱برج آرامبازیگرمسعود اطیابیاین فیلم در سینما اکران نشد و در سال ۱۳۹۲
  وارد شبکه نمایش خانگی گردید.[۱]
  ۱۳۹۰شام ایرانیبازیگربیژن بیرنگ۱۳۹۰

  عکس سروش صحت در اینستاگرامش :

  عکس: چهره جدید سروش صحت
  عکس: چهره جدید سروش صحت

  (((((مصاحبه جالب کارگردان و بازیگر مشهور و محبوب کشورمان و اینکه میگوید من به اصفهانی ها نرفته ام! ))))

  برای اینکه از سروش صحت بگویید، احتیاج به مقدمه‌چینی ندارد چراکه سروش را تنها در یک کلمه می‌توان معرفی کرد؛ مهربان. چهره مهربان و لبخندی که روی صورتش به‌ندرت محو می‌شود به همراه رفتار صمیمی باعث می‌شود در همان لحظه اول با او احساس خودمانی بودن داشته باشید و حس کنید، می‌توانید ساعت‌ها بدون اینکه نگران زمان باشید با او گپ بزنید. جالب است که اطرافیان صحت هم روی این موضوع صحه می‌گذارند و معتقدند او با این اخلاق خوبش باعث شده همه از مصاحبت با او لذت ببرند، هرچند خودش می‌گوید تلاشی برای این مهربانی و خودمانی بودن انجام نمی‌دهد و تنها سعی می‌کند خودش باشد و از نشان دادن چهره واقعی‌اش هراسی نداشته باشد.باید با زندگی رفیق باشیم

  من بااینکه بخواهم از زندگی تعریف آنچنانی داشته باشم موافق نیستم چون زندگی چیز عجیب و غریب و پیچیده‌ای نیست که آدم بخواهد خودش را در هر شرایطی اذیت کند. سختی‌ها و لذت‌های خودش را دارد و می‌توانیم روی سختی‌ها متمرکز بوده و همیشه دلخور باشیم یا می‌توانیم روی شادی‌هایش متمرکز شویم. اینکه با خودمان بگوییم زندگی سخت است و به خاطر این سختی مدام از زمان و زمین ایراد بگیریم معنایی ندارد. برای لذت بردن از زندگی باید با او رفیق شویم. وقتی با زندگی رفاقت می‌کنی آن وقت با تلخی‌ها و شیرینی هایش راحت کنار می‌آیی.

  سعی کردم از زندگی راضی باشم

  بعضی‌ها معتقدند دلیل اینکه زندگی در قیاس با گذشته سخت‌تر شده و کمتر می‌توان از آن لذت برد به خاطر شرایط دشوار اقتصادی است که در آن قرار گرفته‌ایم اما فکر می‌کنم نمی‌شود به خاطر گرانی زندگی را به کام خودمان تلخ کنیم چراکه در چنین شرایطی ما به خندیدن احتیاج بیشتری داریم. از طرفی این نکته را نباید فراموش کرد که زندگی در هر مقطعی شرایط و مشکلات خودش را دارد، به نظرم ما باید میزان توقعات از زندگی را منطقی کنیم و مدام غز نزنیم. همیشه سعی کردم تا آنجایی که می‌توانم از زندگی راضی باشم و میزان نارضایتی‌ام را به حداقل برسانم.

  می‌توان لابه‌لای این همه گرفتاری‌ها خوشبخت بود

  همه ما عمر محدودی دارم و در این زمان محدود فرصت نمی‌کنیم آنقدر که باید به خودمان خوش بگذرانیم، کلی چیز برای خوش‌گذرانی در این دنیاست که آدم حتی نمی‌رسد سراغ آنها برود. شاید به همین خاطر است که باید قدر لحظه‌هایی که زندگی می‌کنیم را بیشتر بدانیم و بنا را روی لذت بردن بگذاریم. گاهی با خودم فکر می‌کنم چه کتاب‌های زیادی هستند که ما فرصت خواندن آنها را پیدا نمی‌کنیم و مکان‌هایی که مجالی برای سر زدن به آنها نداریم. به همین خاطر بهتر است تا می‌توانیم از لحظه لحظه زندگی به‌نفع لذت بردن بهره ببریم و به خودمان خوش بگذرانیم. به نظرم لابه‌لای این همه بدبختی و مشکلاتی که در زندگی وجود دارد هم می‌توان خوشبخت بود.

  خودت باش

  در طول این سال‌ها یادم گرفتم که همواره خودم باشم و فیلم بازی نکنم؛ وقتی ناراحتم، واقعا ناراحتم و به خاطر جمعی که در آن قرار دارم ادای خوشحال‌ها را در نمی‌آورم، وقتی هم که خوشحالم باز همین کار را می‌کنم، این موضوع باعث می‌شود از زندگی لذت بیشتری ببرم. در مصاحبه دیگری هم به این موضوع اشاره کردم که اگر شما خودتان باشید حتی اگر بی ادب، بهتر از آن است که به‌زور ادای آدم‌های با ادب را در بیاوری، چون در آن صورت ادبت تصنعی است.

  تجربه جدی‌‌ترین کار طنز

  «شمعدونی» جدی‌ترین کار طنز من است و اصلا قصد نداشتم در آن سراغ چیزهای عجیب و غریبی برای خنداندن مخاطب بروم به همین خاطر اتفاقات را طوری چیدم که در جریان اتفاقات و مسیر زندگی روزمره‌ کاراکترها، ماجراهای طنزی به وجود آید که خنده‌دار باشد. تلاش ما بر این بود که «شمعدونی» را به زندگی مردم نزدیک کنیم و از دل موقعیت‌هایی که ایجاد می‌شود، مردم را بخندانیم. ما همه تلاش‌مان را به کار بستیم و امیدوارم نتیجه مثبتی هم از آن بگیریم و این اثر با موفقیت مواجه شود.


  دلیل غیبت قاسم‌خانی‌هابعضی‌ها وقتی مرا می‌بینند از من می‌پرسند چرا برادران قاسم‌خانی در این سریال صرفا به‌عنوان مشاور حضور داشتند و نویسندگی این کار را بر عهده نداشتند، واقعیت این است که پیمان و مهراب قاسم‌خانی هر دو جزو دوستان خوب من به‌شمار می‌روند و ما تجربیات مشترک موفق زیادی را با هم پشت سر گذاشته‌ایم. زمانی که می‌خواستیم فیلمنامه این اثر را بنویسیم هر دوی این برادرها سر کار بودند به همین خاطر تصمیم گرفتیم از حضور آنها به‌گونه‌ای دیگر بهره بگیریم. درنهایت بعد از رایزنی‌هایی که انجام شد به این نتیجه رسیدیم که پیمان و مهراب به‌عنوان مشاور به ما کمک دهند.

  شلوغی را دوست دارم

  یکی از ویژگی‌های اخلاقی من این است که دوست دارم همیشه در بین مردم باشم و هیچ‌وقت نخواسته‌ام از جمعیت فاصله بگیرم. کنار مردم قرار گرفتن به من حس آرامش می‌دهد به همین خاطر همیشه به جمعیت پناه می‌برم و از جای‌های آرام و خلوت بیزارم. در شلوغی بودن باعث می‌شود به رفتارهای آدم‌های مختلف دقیق شوم و از دل آنها سوژه‌های را پیدا کنم.

  به اصفهانی‌ها نرفته‌ام

  من اهل شهر نایین اصفهان هستم، حتی پسوند فامیلی‌ام هم نایینی دارد که به خاطر طولانی بودنش حذفش کردم. بالاخره افراد متاثر از شرایطی که در آن رشد کرده‌اند قرار دارند اما من نمی‌توانم به‌طور قطعی به شما بگویم تا چه حد از خصوصیات اخلاقی‌ام به شهر محل تولدم باز می‌‌گردد، اما چیزی که به آن مطمئن هستم این است که شم اقتصادی‌ام به اصفهانی‌ها نرفته و در خرج کردن هیچ حساب و کتابی ندارم. ضمن اینکه هنوز برای نوشتن اعداد به ریال مشکل دارم و موقع خواندن آنها باید صفرها را بشمارم. «باخنده»

  دوستی بزرگترین  گنج

  اگر از من بپرسید بزرگترین گنجینه هر انسان چیست؛ بی‌تردید می‌گویم دوستی چون دوستی باارزش‌ترین چیزی است که هر فردی در زندگی‌اش دارد. شاید بسیاری از ما به اهمیت دوستی فکر نکنیم اما واقعیت این است که شما وقتی با فردی دوست می‌شوید و با او ارتباط عمیقی پیدا می‌کنید این علاقه و احترامی که بین شما وجود دارد روی هیچی است یعنی شما بدون داشتن هیچ نسبتی یا شرایط کاری و منافع مشترک کنار هم قرار می‌گیرید و صرفا می‌خواهید از کنار هم بودن لذت ببرید چنین نکته مهمی را نمی‌توان نادیده گرفت و نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

  «شمعدونی» طبقه متوسط را نشانه گرفته

  سریال «شمعدونی»خانواده‌های متوسط را نشانه گرفته و قصه‌ای که روایت می‌کند مربوط به مشکلات و اتفاقاتی است که در این قشر از جامعه رخ می‌دهد به همین خاطر جنس مسائل و اتفاقاتی که در این اثر رخ می‌دهد با سایر کارها متفاوت است و ما حتی سعی کردیم سراغ جنس خاصی از طنز در «شمعدونی» برویم که نسبت به سایر کارهایم متمایز باشد و مختص این قشر از جامعه باشد. من و ایمان صفایی نویسندگی این کار را بر عهده داشتیم و باتوجه به اینکه ارتباط بسیار نزدیکی با هم داریم به نوعی زبان مشترک در کارهای‌مان رسیدیم.

  از طرفی من خودم جزو قشر متوسط جامعه هستم و در همین فضا به دنیا آمدم، بزرگ شدم و زندگی می‌کنم به همین خاطر این قشر را نسبت به هر طبقه دیگری بیشتر می‌شناسم و زبان مشترکی با آنها دارم. سعی کردم بیشتر از آنکه دنبال شوخی‌های کلامی آنچنانی بروم، دنبال ایجاد موقعیت طنز در این اثر باشم.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه