جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • عامل مشکلات اقتصادی از زبان نماینده مردم ساوه

  مجموعه : اخبار

  در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی شهلا میرگلوی‌بیات در نطق میان دستور خود، خطاب به وزیر امور خارجه، افزود: ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، به شدت خواستار رعایت حقوق تام وکامل هسته‌ای مردم ایران هستیم.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور، ادامه داد: تحریم داخلی، سوء مدیریت‌ها و عدم اجرای قوانین مصوب در حوزه حمایت از تولید داخلی، خروج از رکود بیش از تحریم خارجی در به وجود آوردن مشکلات اقتصادی در کشور موثر است انتخاب راه حل توافق هسته‌ای به هر قیمت جهت مرتفع کردن مشکلات کشور حرکت به سوی قهقرا است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه ایران کشوری دارای مهم‌ترین سرمایه نیروی انسانی و منابع طبیعی خدادای فراوان است، تصریح کرد: این منابع نیاز به مدیریت صحیح، ‌جهادی و بسیجی در شرایط فعلی دارد و با توکل بر خدا و تکیه بر امکانات داخلی کشور می‌توان از این شرایط سخت سربلند خارج شد.

  وی یادآور شد:‌ در جلسات مختلف در مورد صنعتی بودن شهرستان‌های ساوه و زرندیه و مشکلات صنایع به ویژه مشکلات کارگری، فعالیت کارخانه‌ها با کمتر از یک سوم ظرفیت در حالی که بزرگترین شهر صنعتی کشور در شهر ساوه قرار دارد نداشتن سرمایه در گردش،‌ نداشتن مواد اولیه، عدم همکاری بانک‌ها در شرایط فعلی، عملکرد لاک‌پشتی صندوق توسعه ملی صحبت شد، متاسفانه در وزارت صنعت و معدن هیچ اراده‌ای جهت حل مشکلات صنایع وجود دارد و فقط به تشکیل جلسات محدود می‌شود و سیاست صنعت و معدن و وزارت جهادکشاورزی در جهت تقویت واردات و از بین رفتن این تولید داخلی محصولات کشاورزی و صنایع داخلی است.

  میرگلوی‌بیات خطاب به وزیر نیرو، افزود: میزان بارندگی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مرحله بحران است یعنی یک سوم میزان بارندگی در سطح استان مرکزی است و با توجه به اینکه استان مرکزی رتبه 15 کشوری را از نظر بارندگی به دلیل بارش در سایر شهرستان‌ها دارا است بدون توجه به میزان اندک بارندگی در ساوه و زرندیه،‌ حقوق مردم نادیده گرفته شده است و بودجه خشکسالی به دو شهرستان تعلق نمی‌گیرد.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نهم،‌ ادامه داد: چاه‌های غیر مجاز به تعداد فراوان در شهرستان‌ها وجود دارد و کشاورزان به جد خواستار دادن مجوز قانونی به یک یا دو چاه در هر روستا و مسدود کردن دیگر چاه‌های غیر مجاز می‌باشند که به این شکل می‌توان از هدرفت آب جلوگیری کرد و در حهت صرفه‌جویی، بهینه‌سازی و افزایش بهره‌وری در مصرف آب حرکت نمود ولی متاسفانه هیچ گوش شنوایی در این خصوص وجود ندارد.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: روستاهای این دو شهرستان به شدت با کمبود شدید آب شرب روبرو هستند و در تابستان و این ماه مبارک رمضان از حداقل حقوق خود که تامین آب شرب می‌باشد بی‌بهر‌ه‌اند.

  وی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید کرد:‌ به دنبال تذکر اینجانب در مورد تعطیلی مرکز خبرگزاری ایرنا در شهرستان ساوه و زرندیه جلسات متعددی با مسئولان خبرگزاری برگزار شد و قرار بود تا پایان خردادماه این مشکل برطرف شود ولی متاسفانه خبری نیست و مردم به شدت به حرکت خبرگزاری ایرنا معترض هستند.

  میرگلوی‌بیات در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی، افزود: عدم ساخته شدن نهارها و لایروبی قنات‌ها و نداشتن برنامه در وزارت جهاد کشاورزی حهت جلوگیری از خشک شدن مزارع و باغات که می‌توانست با حداقل بودجه برطرف شود موجب از بین رفتن صدها هکتار زمین کشاورزی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه شده است متاسفانه اقتصاد مقاومتی به دست فراموشی سپرده شد و به برگزاری سمینارها، همایش‌ها و نوشتن مقالات و کتاب‌ها و هزینه‌های گزاف جهت موارد فوق محدود شد.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نهم،‌ ادامه داد: آقای رئیس جمهور! در تاریخ 23 خرداد 92 ابلاغ حکمی توسط سخنگوی دولت و معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور مرکز امور زنان به معاونت امور زنان و خانواده ارتقا یافت و سمت رئیس آن نیز در 5 مرداد 92 از مشاور رئیس جمهور در امور بانوان به معاون رئیس جمهور در امور بانوان ارتقا یافت اما هنوز از اجرایی شدن مواد قانون برنامه پنجم توسعه خبری نیست در حالی که وی باید در جهت حل مشکلات زنان حرکت کند.

  مهر نیوز

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه