جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • صمیمیت چیست؟ + راه های صمیمی شدن با همسر

  مجموعه : آموزش زناشویی , دانستنی جنسی و زناشویی

  صمیمیت چیست, راه های صمیمی شدن با همسر

  صمیمیت به احساس نزدیکی، رودربایستی نداشتن و شریک شدن در دنیای خصوصی دیگری گفته می شود. افرادی که با یکدیگر صمیمی می شوند، می توانند بدون کنترل کردن یکدیگر با هم ارتباط برقرار کنند، حرف دلشان را به یکدیگر بگویند و ارتباطی عاشقانه، دوستانه و لذت بخش با همدیگر داشته باشند. شکل پخته صمیمیت که در ارتباط بین زن و شوهر دیده می شود، شامل هشت قسمت است: « همکاری صمیمانه زوج ها با هم؛ تعهد و پایبندی آن ها به یکدیگر و نسبت به زندگی مشترک؛ رضایت از رابطه عاطفی، احساس استقلال زن و شوهر برای ارتباط با خانواده و دوستان؛ اعتماد به نفس و عزت نفس زن و شوهر، میزانی که زوج ها می توانند عقاید و نگرش های خود را ابراز، اختلاف نظرهای خود را حل و فصل و احساسات و عواطف خود را برای یکدیگر بیان کنند.»

   

  اصلا صمیمیت مهم است؟

  صمیمیت باعث می شود ارتباط بین زن و شوهر محکم تر شود و آن ها به یکدیگر وفادارتر و متعهدتر باشند. زن و شوهرهای صمیمی بیشتر با هم می سازند، از زندگی مشترک خود راضی تر هستند و زندگی شان دوام بیشتری دارد و دلیلش این است که صمیمیت، حال کلی رابطه را خوب می کند و وقتی حال کلی رابطه خوب شود، معمولا توجه بیشتری به یکدیگر خواهند داشت و کمتر از هم دلخور خواهند شد. حالا که اهمیت صمیمیت با همسر برایتان روشن شد، راهکارهای رسیدن به آن را بررسی می کنیم.

   

  تنهایی تصمیم نگیرید

  شما و همسرتان یک گروه هستید؛ بنابراین تا جایی که می توانید با هم و در کنار هم باشید. باید احساس کنید که با همسرتان کامل می شوید و دو بخش از وجود یک نفر هستید، پس وقتی نیمۀ دیگر وجودتان حضور ندارد، تصمیم گیری نکنید. شرایط را با هم بسنجید و با هم تصمیم گیری کنید درباره همه چیز، خواه موارد کوچک و خواه بزرگ باشد. خود را مشتاق سازش و سازگاری نشان دهید.

   

  در برقراری ارتباط خیلی دقت کنید

  هرچه شما صریح تر و روشن تر افکار، احساسات، نیازها و خواسته هایتان را با همسرتان در میان بگذارید، رابطه صمیمانه تری خواهید داشت. همچنین باید سعی کنید به همسرتان و نیازهایش توجه کنید، آنچه را می گوید درست و کامل بشنوید، در برابر انتقادهایش به سرعت موضع دفاعی نگیرید و هنگام بروز مشکلات و سوءتفاهم ها فقط وی را مقصر و مسئول ندانید تا بخش بزرگی از راه رسیدن به صمیمیت با همسرتان را پیموده باشید.

   

  کنار هم بودن های دو نفره را هرگز از دست ندهید

  یکی از کارهایی که به افزایش صمیمیت شما منجر می شود، تلاش برای ساختن یک فضای دونفره و خصوصی است. گاهی قید بودن در کنار دوستان و خانواده و حضور در جمع را بزنید و فضایی بسازید که فقط شما و همسرتان در آن حضور داشته باشید. اگر فرزند دارید، گاهی چندساعتی از یک فرد معتمد بخواهید که از فرزندتان مراقبت کند تا شما و همسرتان با هم وقت بگذرانید.
  در این فضای دونفره مهم نیست که شما دقیقا چه کارهایی انجام می دهید، مهم با هم بودن شماست.  با هم بیرون رفتن، تفریح و مسافرت کردن، مشارکت در فعالیت هایی همچون آشپزی، تعمیر وسایل منزل و نظافت می تواند نمونه کارهایی باشد که در این فضای دونفره، شما و همسرتان انجام می دهید.

   

  مرز صمیمیت را بشناسید

  متاسفانه بعضی از همسران برداشت های اشتباهی از صمیمیت دارند و مرتکب اشتباهاتی می شوند. برخی از همسران برای ایجاد صمیمیت از الفاظ محبت آمیز و خودمانی بیشتر استفاده می کنند؛ اما باید بین صحبت صمیمانه و صحبت کردن خارج از چارچوب و شأن خانواده تفاوت قائل شد.  این که افراد به بهانه صمیمی بودن از هر لفظی که به زبانشان می آید، بدون توجه و فکر استفاده کنند واقعا خطرناک است.
  شما و همسرتان هرچه قدر هم با یکدیگر صمیمی باشید نباید حتی وقتی تنها هستید با یکدیگر خارج از حوزه ادب صحبت کنید. آنچه باعث می شود زوج ها مرز بین صمیمیت و بدون فکر صحبت کردن را از بین ببرند، گاهی تنها با برخی شوخی های روزمره و به اصطلاح کل کل کردن ها شروع می شود. این شوخی ها ادبیات محاوره ای خاص خود را دارد که بین برخی از نوجوانان و دوستان درکوچه وخیابان رد و بدل می شود و بیشتر بیانگر شخصیت نازل اجتماعی است. استفاده از این الفاظ اصلا در شان و حرمت رابطه زناشویی نیست.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه