جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • صحبت های جالب رهام شهابی پور و زهرا نعمتی + عکس

  مجموعه : اخبار , اخبار ورزشی

  رهام شهابی پور, زهرا نعمتی

  صحبت های جالب رهام شهابی پور و زهرا نعمتی + عکس

  رهام شهابی پور متولد 1358 از کرمان در رشته تیر و کمان است که در سال 91 با زهرا نعمتی که وی نیز در همین رشته فعالیت می کنند ازدواج کرده است.

  شهابی پور در سال 1387 رشته تیر و کمان را آغاز کرد، است و در سال 88 به اردوی تیم ملی جانبازان دعوت و موفق شد یک مدال نقره تیمی جهانی جمهوری جک، یک مدال نقره تیمی و یک مدال برنز رقابت‌های آسیایی گوانجو چین در سال 2010 و همچنین یک مدال نقره تیمی 2012 جمهوری چک، یک مدال برنز تیمی مسابقه جهانی تایلند در سال 2013 یک مدال انفرادی و یک مدال نقره تیمی در سال 2015 مسابقات قهرمان جوانان را کسب کند.

  بهترین اتفاق زندگیم آشنایی و ازدواج با هم رشته ام بود

  آشنایی با همسرم (زهرا نعمتی) از انجمن ضایعه نخاعی در سال 1387 آغاز شد که همراه با فعالیت ورزشی توام بود و هر دو با هم تیر و کمان را آغاز و تا سال 91 که ازدواج کردیم.

  وی در ادامه بیان کرد: همه زندگی‌های مشترک دارای چالش‌ها و مشکلاتی است ولی اگر دو نفر در یک زمینه فعالیت کنند می‌توانند با درک همدیگر مشکلات را از بین ببرند و حتی اجازه نمی‌دهند برنامه کاری تاثیر منفی در زندگی مشترک آنها بگذارد.

  البته چالش ها به همان اندازه بیشتر است چرا که ممکن است در طول روز 8 یا 7 ساعت تمرین باشد ولی همین درک متقابل زندگی را شیرین تری کند و ازدواج بهترین اتفاق زندگیم است.

  صحبت های جالب رهام شهابی پور و زهرا نعمتی + عکس

  شهابی پور با اشاره به محاسن ازدواج های ورزشکاری گفت: با وجود معایب و مشکلاتی که وجود دارد اما محاسن ازدواج بین ورزشکاران بیشتر است زیرا با همکاری و همفکری بسیاری از مشکلات قابل حل است زمانی که دو نفر هدفشان، مسیرشان را بر روی یک نقطه ثابت قرار دهند بهتر می‌توانند برای آن مسیر و هدف حرکت و تلاش کنند.

  شرایط خاص هر دو علت ازدواج بود  

  وی خاطر نشان کرد: در بحث ازدواج با زهرا نعمتی هر دو شرایط جسمی خاصی داشتیم و نیاز به بررسی بیشتر بود باید برای حل مشکل همه جوانب کار را می‌سنجیدیم به علت اینکه در کشور ما امکانات و شرایط به گونه‌ای نیست که معلولین به راحتی در جامعه ظاهر شوند و نمی‌توانند به صورت مستقل کاری انجام دهند باید همه مسائل و شرایط سنجیده می‌شد که به نتیجه نهایی تصمیم‌ها برای ازدواج بود.

  ملی پوش تیر و کمان برای جوانان و ورزشکار که می‌خواهند ازدواج کنند توصیه کرد نوع نگرش و همکار بودن و نزدیک بودن تفکرات و در نظر گرفتن بعضی رفتارهای اجتماعی و کاری،‌هم جهت بودن و هم هدف بودن باید با درک متقابل باشد و جوانب کار را در نظر بگیرند و در سال 2010 در پارالمپیک موفق به جابجایی رکورد جهان در جمهوری چک شود مدال طلا را به گردن انداخت.

  از مهم ترین مدال های پارالمپیکی‌های زهرا نعمتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مدال طلا مسابقات 2011 ایتالیا
  مدال طلا مسابقات 2013 تایلند
  مدال طلا مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی
  مدال طلا مسابقات 2015 تایلند

  کسب سهمیه المپیک 2016 ریو برای نخستین بار در طول تاریخ کشور  

  عناوین ورزشی کسب شده  

  انتخاب به عنوان بهترین ورزشکار دنیا در 2013
  انتخاب به عنوان بهترین ورزشکار آسیایی 2013
  انتخاب به عنوان سفیر صلح سازمان ملل
  انتخاب جمله وی (ورزش بهترین راه شکست معلولیت است) به عنوان بهترین جمله.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه