جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • سخنان محمود کریمی درباره بدحجابی و ساپورت پوشان

  مجموعه : اخبار , اخبار اجتماعی , اخبار داغ روز | خبرهای داغ امروز

  محمود کریمی, بدحجابی, ساپورت پوشان

  سخنان محمود کریمی درباره بدحجابی و ساپورت پوشان

  محمود کریمی: انقلاب و اسلام برای رفاه مردم آمد. اسلام آمد که مردم راحت زندگی کنند. مردم قبل از اسلام خیلی سخت زندگی می کردند. زمان پیغمبر اکرم (ص) مردم فهمیدند که می توان اسلام را داشت و راحت زندگی کرد. زمان حضرت علی (ع) اصلا زندانی نداشتیم. حالا بعضی ها فکر می کنند که اسلام آمده و باید سخت زندگی کنیم و در بحث های اجتماعی مختلف مانند حجاب، بعضی ها می گویند می خواهند باز باشند. خانم بدحجاب در خیابان درست مثل کشیدن سیگار در پمپ بنزین است، که می گویند سیگار نکش، می گوید سیگار خودم است!

  سیگار مال خودت است اما پمپ بنزین مال خودت نیست. بدن خانم بدحجاب، مال خودش است اما او با این کارش، جایگاه خود را در کشتی سوراخ می کند. بعضی ها می گویند شاید یک جوان در خیابان این خانم را ببیند دلش بلرزد و بخواهد. قبول اما شمایی که قانون وضع می کنید، شرایط تعیین می کنید و گشت ارشاد در خیابان می گذارید، چرا نگاه نمی کنید که مردم به چه دلیل بدحجاب اند؟ مسلما شما مشکل جنسی ندارید که اینگونه قانون می گذارید. بگذارید با یک مثال رفتارشان را توضیح دهم.

  این روزها در روش تدریس هم همینطور عمل می کنیم. در دبیرستان می گویند دانش آموزان باید چند جزء اول قرآن را حفظ باشند، چند جزء را روان بخوانند و معنی آن را هم بدانند. خب این سوال پیش می آید؛ «دختری که هنوز ازدواج نکرده و به سن بلوغ هم نرسیده، در راهنمایی یا دبیرستان باید سوره نساء را بخواند، وقتی به موارد روابط زناشویی و … می رسد، شاخ در نمی آورد؟» کسی که این قوانین را نوشته، فقط نوشته و درد را نمی شناخته.

  یکسری مسائل هست که ما به آنها توجه نکردیم. کسی نمی آید موشکافی کند که بی حجابی 4، 5 عامل دارد. مردم دوست ندارند همه نگاهشان کنند. حتی آنهایی که بدحجاب و زیبارو هستند و آرایش زیادی دارند هم دوست دارند راحت باشند و انرژی منفی به آنها نرسد. این افراد دوست ندارند تابلو باشند و به دلیل نداشتن آرامش دوست دارند در دید باشند و تنوع داشته باشند.

  یک عده بدحجاب هستند که دوست دارند مردم به آنها نگاه کنند، خب باید گفت تو اشتباه می کنی بدحجاب می آیی بیرون و تو هم اشتباه است، نگاهش می کنی. آقا میرزا اسماعیل دولابی که عارف مسلک بود، می گفت من در یکی از شهرهای آلمان با همین جلیقه، عرق چین و گیوه ام که پشتش خوابیده بود راه می رفتم دیدم آنقدر که در تهران به من نگاه می کنند، در آلمان به من نگاه نمی کنند. فکر کردم متوجه شدم آلمانی ها کار دارند که نگاه نمی کنند.

  در اروپا یک نفر تاج روی سرش است، یک نفر بی حجاب، یک نفر با حجاب و … کسی هم نگاه نمی کند. نمی گویم درست است ولی مردم کار دارند و حداقل دلیل شان برای بیرون رفتن خرید است نه آنکه برای دور دور بیرون برود. پسر بیکار به خانم نگاه می کند. دخترخانم بیکار است آرایش می کند می آید بیرون برای دور دور. همین جوان ها از بیکاری سراغ مواد مخدر هم می روند. وقتی کسی معتاد شد، برایش فرقی نمی کند کسی به او گیر بدهد یا نه. دخترها، پسربازی می کنند، پسرها، دختربازی می کنند و … همه اینها مانند زنجیر به هم وصل شده اند.

  بعضی چیزهایش را هم باید جدا کنیم. مثلا خانم هایی که بی حجاب می آیند بیرون چند دلیل دارد. یکی سادیسم دارد. دیگری چون کارش مدلینگ است و برای اینکه چیزی را جا بیندازد، به خیابان ها می رود، یکی هم فقر دارد. بعضی هم مشکل مالی دارند که به فساد کشیده می شوند. بعضی هم به دلیل نیاز جنسی، همانی که خدا در وجودش ودیعه گذاشته بدحجاب می شود. بعضی از بدحجاب ها هم عامل هستند، یعنی بدون اینکه خودشان بخواهند عامل جا انداختن فرهنگ بدحجابی می شوند.

  دیدید بعضی ها شلوار زخمی می پوشند؟ دوست دارد جامعه اینطوری بشود در حالی که اصلا نمی دانند معنی این شلواری که استفاده می کند، چیست؟ این بی اطلاعی هم به رسانه خودمان برمی گردد که چقدر جذابیت داشته. جذابیت کانال های دیگر چقدر بوده. رسانه ما به فطرت انسانی نزدیک است یا آنها به فطرت انسانی نزدیکند؟ فطرت انسانی مانند عقیق است. اگر عقیق را از لجن پیدا کنیم می توان با دستمال پاک و روی رکاب سوار کرد اما بعضی های فطرتشان مانند چوب است یعنی با یک نجاست کوچک باید سوزانده شود.

  زمانی که این خانم ها و آقایانی که جامعه را به فساد می کشند وقتی به دنیا آمدند، پاک بودند. ما خودمان جامعه را خراب می کنیم. تا اینجا به پنج دسته بدحجاب رسیدیم اما سوال اینجاست که گشت ارشاد باید همه این افراد را ببرد؟ باید همه آنها را با یک چوب زد؟ اصلا باید آنها را زد؟

  من با خیلی از این خانم های بدحجاب که صحبت می کنم، متوجه شدم که چقدر جنایت کردیم. اگر خیلی از مسائل را به آنها نگفتیم و به سهم خودمان چقدر بد عمل کردیم که باعث شده عده ای را فراری دهیم. این خانم های بدحجاب از فقر علمی و اعتقادی رنج می بردند و دلم برایشان سوخت. وقتی فقیرند و نمی دانند، من می توانم بپرسم چرا نمی دانی یا فطرتت را نمی شناسی؟

  یک دختری خیلی شلوغ، شیطون و بدحجاب در خیابان با من روبرو شد و گفت: «حاج آقا شما شعرهایتون را خودتون می گید؟» گفتم: «بله.» گفت: «من همه CD های شما رو گوش می دم. مادرمم خیلی گوش می ده. البته مادرم آدم خیلی خوبیه ها.» پرسیدم: «مادرتون مگه چطوریه که خیلی خوبه؟» گفت: «چادریه … نماز می خونه.» این دختر بدحجاب به آدمی که چادری و نمازخوان است و برای شهادت امام حسن (ع) شله زرد به هم می زند می گوید آدم خوب. این خودش یک نکته مثبت است. پس تا به آنجایی نرسیده که بگوید مادرش آدم بد است و خودش خوب، باید به دادش رسید. این دختر کمی جلوتر برود، بدتر می شود.

  در کل، به جای این همه نهاد نظارتی، چوب، گشت، این کار را نکن و این کار را بکن، باید می گفتند این کار را امتحان کن. به جوان بگویی این کار را بکن، با خودش فکر می کند؛ «داره به من دستور می ده.» اما اگر بگویید امتحان کن، می گوید: «برای نظر من ارزش قائلند…»

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه