جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • سارق هنگام فرار با ماشین دوستش را زیر گرفت

  مجموعه : اخبار , اخبار حوادث

  سارق حرفه‌ای که هنگام فرار از دست مأموران با خودرو، دوستش را زیر گرفته و باعث مرگش شده بود در جلسه محاکمه مدعی شد که متوجه دوستش نشده و فکر کرده که از روی یک مانع رد شده است.

  سارق هنگام فرار با ماشین دوستش را زیر گرفت
  این حادثه مرگبار به بامداد 20اردیبهشت‌ماه سال92 برمی‌گردد. مأموران گشت کلانتری126 تهرانپارس که به سرنشینان یک پژو پرشیا مشکوک شده بودند به راننده دستور ایست دادند اما نه‌تنها راننده پرشیا خودرو را متوقف نکرد بلکه تلاش کرد از دست مأموران فرار کند. در جریان این تعقیب و گریز مأموران با استعلام درباره این خودرو پی بردند که سرقتی است.
  به همین دلیل تعقیب پرشیا که 3سرنشین داشت ادامه یافت تا اینکه راننده ناغافل وارد یک کوچه بن بست شد. مظنونان فاصله چندانی تا دستگیری نداشتند. در این شرایط 2نفر از آنها تلاش کردند با پای پیاده فرار کنند و راننده تصمیم گرفت به‌صورت دنده عقب بگریزد اما هنگام فرار یکی از دوستانش را زیر گرفت و باعث مرگش شد.
  با مرگ این جوان تلاش‌ها برای دستگیری عامل اصلی این حادثه آغاز شد اما او به مکان نامعلومی گریخته بود. با وجود این تحقیقات ادامه یافت تا اینکه سرانجام 2ماه بعد وی دستگیر شد. تحقیقات درباره این متهم نشان داد که وی از مجرمان سابقه‌دار سرقت خودرو است و به‌طور تخصصی پژو پارس سرقت می‌کند و چندی قبل درحالی‌که به اتهام سرقت ده‌ها دستگاه خودرو دستگیر شده بود با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.
  متهم در جریان بازجویی‌ها مدعی شد که او باعث مرگ دوستش نشده بلکه خودروی پلیس با وی برخورد کرده است. با این حال با ادامه تحقیقات وی سرانجام به قتل دوستش اعتراف کرد. به این ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
  در دادگاه
  در جلسه محاکمه که صبح دیروز در شعبه هشتم، به ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور قاضی توکلی برگزار شد ابتدا نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست پرداخت و ماجرا را شرح داد. در ادامه پدر مقتول در جایگاه ایستاد و گفت: وقتی این حادثه اتفاق افتاد من در سفر بودم.
  با گوشی تلفن همراه پسرم تماس گرفتم اما یک مأمور پلیس جوابم را داد و گفت برای پسرم اتفاقی افتاده است. وقتی به تهران برگشتم فهمیدم که پسرم کشته شده است. پسر من جوان خوبی بود. حتم دارم که او نمی‌دانست این خودرو سرقتی است و الا سوار آن نمی‌شد. از طرفی کاری که متهم انجام داده نوعا کشنده است و خواستار قصاص قاتل هستم.
  در ادامه نوبت به متهم رسید تا از خودش دفاع کند. او گفت: من قتل را قبول ندارم و نمی‌خواستم باعث مرگ دوستم شوم. وی ادامه داد: یک هفته بود که هیچ‌کس در خانه دوستم نبود و ما در این مدت به آنجا رفت‌وآمد می‌کردیم تا اینکه یک شب در خیابان نیروی هوایی یک پژو دیدم و آن را سرقت کردم.
  شب با دوستانم سوار آن شدیم تا در خیابان گشت بزنیم تا اینکه ناگهان ماشین پلیس را در تعقیب خودمان دیدیم. تلاش کردیم که فرار کنیم اما به کوچه‌ای بن‌بست رسیدیم. دوستم پیاده شد و من هم از ترس می‌خواستم دنده عقب فرار کنم اما متوجه نشدم که چطور شد دوستم را زیر گرفتم. آن موقع فکر کردم که از روی یک مانع رد شده‌ام اما بعد یاد دوستم افتادم.به‌دنبال دفاعیات متهم، قضات دادگاه برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.
  منبع: بولتن
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه