جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • زیدان در راه برگشت به فرانسه

  مجموعه : اخبار , اخبار ورزشی

  زین‌الدین زیدان بازیکن اسطوره‌ای فرانسه می‌تواند بازگشتی فراموش نشدنی به مارسی داشته باشد. با توجه به خروج نابهنگام مارچلو بی‌یلسا از صندلی سرمربیگری مارسی، که شوک بزرگی برای هوادارن این تیم ایجاد کرد، زیدان بازیکن شناخته شده فرانسوی به عنوان کاندیدای اصلی برای جایگزینی وی مطرح شده است.

  زین‌الدین زیدان

  روزنامه اسپانیایی آ.اس با اعلام این خبر افزوده است زیدان که با رئال مادرید کاستیلا، تیم رده ب جوانان اسپانیایی کار می‌کند، حالا پیشنهادی هم برای شهر خودش دارد.

  در همین حال نتایج یک نظرسنجی در میان خوانندگان روزنامه اکیپ فرانسه هم حاکی از این است که مارسی باید مدیری فرانسوی داشته باشد و زیدان در این نظرسنجی پس از یورگن کلاپ و اریک گرتس در مکان سوم برای این تیم است.

  زیدان بازیکن پیشین تیم رئال مادرید در حالی که در حومه مارسی و در ۱۵ کیلومتری این شهر زاده شده، هرگز به تیم شهر خودش بازنگشت. و این در حالی است که به گفته روزنامه‌ها او همیشه از این بابت ابراز تاسف کرده است.

  مقامات مارسی پس از استعفای نابهنگام سرمربی آرژانتینی‌شان اعلام کردند هر کاری می‌کنند تا بهترین سرمربی را برای این باشگاه انتخاب کنند.

  زیدان تا ۱۴ سالگی در مارسی ماند و بعد به شهر کن فرانسه رفت که در کنار بردو یکی از دو شهری بود که او می‌توانست در آن سن در آنجا بازی کند. این بازیکن ۴۳ ساله از زمانی که به تیم مربیان برنابئو پیوسته همراه رافا بنیتس و کارلو آنچلوتی کار می‌کند، اما پیشنهاد بازگشت به مارسی ممکن است برای او خیلی دلپذیر باشد.

  زیدان در طول عمر حرفه‌ای خود سه بار به عنوان بهترین بازیکن سال جهان از سوی فیفا (در ۱۹۹۸، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳) انتخاب شد. او یک بار جایزه بهترین بازیکن سال اروپا، یک بار جایزه پرارزش‌ترین بازیکن جام باشگاه‌های اروپا و یک بار جایزه بهترین بازیکن جام جهانی را دریافت کرده‌است و به قهرمانی جام جهانی، جام ملت‌های اروپا، جام باشگاه‌های اروپا، لیگ ایتالیا، و لیگ اسپانیا نائل آمده‌ و از این رو می‌توان او را از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ دانست.

  او در ضمن در فینال جام جهانی (سه بار) و در فینال جام باشگاه‌های اروپا گل زده‌است. او در فرانسه رده دومین فوتبالیست تاریخ فرانسه را به خود اختصاص داده‌است.

  زیدان پس از مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ از فوتبال خداحافظی کرد و به این ترتیب رئال مادرید آخرین تیم باشگاهی و فینال جام جهانی ۲۰۰۶ آخرین بازی حرفه‌ای او بود.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه