جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • روش های از بین بردن چربی های اضافه بدن

  مجموعه : آرایش و زیبایی , تناسب اندام , زیبایی اندام , پرورش اندام

  به غیر از تناسب اندام و کاهش وزنی که ثمره ورزش مداوم است، سلامتی شما هم در گرو همین واژه چهار حرفی است. اندامی زیبا و سالم نخواهید داشت مگر با ورزش. یکی از روش‌ها برای دستیابی به اندامی زیبا و متناسب، استفاده از یک میله است! در این صفحه‌ها تمرین‌هایی به همراه تصاویر مربوط به آن آورده شده است. این تمرین‌ها را یک روز در میان انجام دهید. یعنی بین هر جلسه یک روز فاصله بیندازید. به این ترتیب که یا روزهای زوج تمرین ‌کنید یا روزهای فرد. تمرین‌ها را به صورت چرخشی انجام دهید. بین هر مجموعه از هر تمرین دودقیقه استراحت کنید. هر بار که یک مجموعه را به‌طور کامل انجام دادید، تمامی دوره را یک یا دو بار دیگر تکرار کنید.
  روش های از بین بردن چربی های اضافه بدن


  به این ترتیب هر تمرین را دو تا سه بار انجام داده‌اید. زمانی که تمامی حرکات کاهش وزن را انجام دادید، یک حرکت هوازی پنج دقیقه‌ای انجام دهید. می‌توانید هر کدام از دستگاه‌های هوازی را که دوست دارید (تردمیل، دوچرخه ثابت، پله یا دویدن در فضای باز) انتخاب کنید. یادتان باشد هر بار برای گرم کردن ابتدا ۶۰ ثانیه نرم بدوید. بعد ۶۰ ثانیه تا جایی که می‌توانید سریع بدوید و بعد کمی سرعت‌تان را پایین بیاورید و با گام‌های آهسته‌تر ۶۰ ثانیه دیگربدوید.

  بارفیکس وارونه

  یک میله بارفیکس را به فاصله یک تا یک‌و‌نیم متر از زمین نصب کنید. زیر آن دراز بکشید. دست‌ها را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید و میله را طوری بگیرید که پشت دست به سمت خودتان باشد. پا‌ها را کاملا صاف رو به روی خودتان طوری روی زمین بگذارید که پاشنه‌ها روی زمین نباشند و با آرنج صاف از میله آویزان شوید. بدن‌تان را در تمام مدت سفت و منقبض نگه دارید. آرنج را خم کنید و گردن‌تان را به میله برسانید. طوری که شانه‌ها هم با میله مماس شوند. کمی مکث کنید، سپس دوباره آرنج را صاف کنید و به حالت اول بازگردید. هر حرکت رفت و برگشت را روی هم یک شماره حساب کنید و هر بار حداقل ۱۰ تا ۱۲ مرتبه آن را انجام دهید.

  کوهنوردی کنید

  چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید طوری که کف دست‌ها روی زمین در یک خط قرار بگیرند و فاصله آنها از هم کمی بیشتر از عرض شانه باشد. پای چپ را صاف روی زمین بگذارید. طوری که پاشنه روی زمین قرار نگیرد. زانوی پای راست را خم کنید و آن را داخل سینه بیاورید. پاشنه پای راست هم نباید روی زمین قرار بگیرد. حالا با سرعت پای چپ و راست‌تان را با هم عوض کنید. هر ۳۰ تا ۴۵ ثانیه از این حرکت، یک مجموعه محسوب می‌شود.

  ترکیب دیپ لانژ با پرس سینه

  وزنه را بلند کنید، طوری که پشت دست به سمت خودتان باشد و آن را روی سینه زیر گردن‌تان نگه دارید. پا‌ها را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید، به‌طوری که پای چپ، جلو (کامل روی زمین) و پای راست، پشت پای چپ و پاشنه آن کمی بالا‌تر از سطح زمین باشد. بالاتنه را راست و صاف نگه دارید و زانوی پای چپ (پای جلو) را طوری خم کنید که کمی جلو‌تر از پنجه پا قرار گیرد و زانوی پای راست (پای عقب) را به زمین نزدیک کنید. بعد زانو‌ها را راست کنید و در همین زمان وزنه را بالای سرتان ببرید و آرنج‌ها را کاملا صاف کنید. دوباره وزنه را زیر گردن‌تان بیاورید. تا اینجا یک بار حرکت را به‌طور کامل انجام داده‌اید. می‌توانید بین ۸ تا ۱۰ بار این تمرین را تکرار کنید. بعد جای پا‌ها را با هم عوض کنید و همین حرکت را تکرار کنید. اگر بخواهید، می‌توانید به جای این وزنه از دمبل هم استفاده کنید.

  برای برطرف شدن خستگی وزنه بزنید!
  اگر به یک انرژی فوق‌العاده نیاز دارید و خسته و خموده شده‌اید، وزنه بزنید! به گزارش محققان دانشگاه جورجیا، وزنه زدن از نظر روحی شما را تقویت می‌کند. مطالعات انجام شده در این زمینه نشان داده، کسانی که به‌طور مرتب از بی‌حوصلگی و کسلی شکایت می‌کنند، بعد از آنکه مدتی وزنه می‌زنند، حال‌شان بهتر می‌شود و قوت می‌گیرند. ورزش باعث ترشح برخی مواد شیمیایی درون مغز که روی رفتار و حالات بدن تاثیر می‌گذارند، می‌شود.

  اسکات – بارفیکس
  زانو‌ها را کاملا خم کنید و کف دست‌ها را روی زمین بگذارید. به‌طوری که پاشنه پا از زمین فاصله داشته باشد. برای شروع حرکت پا‌ها را خیلی سریع به سمت عقب هل دهید و زانو‌ها را کاملا صاف کنید. در این حرکت اصلا مکث نکنید و خیلی سریع به حالت اول بازگردید. از‌‌ همان جا به سمت بالا بپرید و با دو دست میله بارفیکس را بگیرید به‌طوری که پشت دست به سمت بیرون باشد. خودتان را کاملا بالا بکشید و سرتان را بالای میله برسانید. دوباره پایین بیایید و‌‌ همان حرکت اول را تکرار کنید. این یک شماره به حساب می‌آید. می‌توانید در کل بین ۸ تا ۱۰ بار این تمرین را انجام دهید.
  ترکیب شنا و کومبولانژ
  حالت بدن در حرکت شنا را در نظر بگیرید. فقط به جای گذاشتن کف دست به‌طور مستقیم روی زمین با هر کدام یک دمبل را نگه دارید. حالا تا جایی که می‌توانید حرکت شنا بروید. بعد در حالی که دمبل‌ها دست‌تان است بلند شوید و حرکت لانژ را مانند شکل در حالی که بالاتنه کاملا صاف است، انجام دهید. یک قدم به جلو‌بردارید و زانوی پای جلو را تا ۹۰ درجه خم کنید و زانوی پای عقب را به زمین نزدیک و پاشنه را کاملا بلند کنید و به سمت جلو فشار بیاورید. همین حرکت را روی پای دیگر هم تکرار کنید و مجددا به حالت شنا درآیید. تا اینجا یک شماره به حساب می‌آید. می‌توانید حرکت را بین ۶ تا ۸ بار تکرار کنید.

  سه پیشنهاد

  میله را با بازوی‌تان حمل کنید

  ۱. دست‌ها را به سمت جلو باز کنید و میله را بدون وزنه روی آن بگذارید. با وزنه عضلات پشت‌تان سفت و محکم‌تر می‌شود و به قوس کمرتان فشار کمتری می‌آید.
  تا حالت نیمه نشسته خم‌شوید

  ۲. می‌توانید یک توپ بزرگ مخصوص ورزش را بین دیوار و کمرتان بگذارید (طوری که انگار توپ را با کمرتان نگه داشته‌اید) باسن‌تان را کاملا به سمت بیرون بدهید و وزن‌تان را روی پاشنه بیندازید.
  میله را با بازو، مچ و آرنج نگه دارید

  ۳. میله را روی بازو بگذارید و با آرنج‌های تا شده آن را نگه دارید. این حرکت انعطاف‌پذیری کمتری دارد و کمی دشوار‌تر از حرکات قبلی است.

  به جای فکر کردن موسیقی گوش کنید

  موسیقی به تناسب اندام‌تان کمک می‌کند! طبق این مطالعات، کسانی که هنگام وزنه زدن به موسیقی مورد علاقه‌شان گوش می‌دهند، نسبت به کسانی که فقط سر و صدای برخورد وزنه‌ها را می‌شنوند، سریع‌تر جواب می‌گیرند. احتمالا موسیقی باعث می‌شود افراد هنگام ورزش کمتر به زحمت و تلاش‌شان توجه کنند. در ضمن فراموش نکنید که خوب بخوابید تا ماهیچه‌های‌تان هم راحت‌تر بیدار شوند.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه