جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • روش تهیه یک چای سرد با تعمی بی نظیر

  مجموعه : آموزش آشپزی , انواع نوشیدنی

  در وصف چای سرد یا «آیس تی» و تناسبش با هوای گرم و رفع تشنگی با مزه بهشتی اش شعرها گفته اند. ویژگی این نوشیدنی خنک این است که هم چای است و هم سرد و هم سریع آماده می شود و برای چای خورها و چای بازها که میل کمتری در تابستان و هوای گرم به آن دارند، دلگرم کننده است.

  ,چای نوشیدن در گرما چای سرد,آیس تی,نوشیدنی,انواع شربت و نوشیدنی، آموزش درست کردن نوشیدنی، نوشیدنی گرم، نوشیدنی سرد

  اما می خواهیم این هفته از یک نوع «چای یخ» یا «چای سردی» بگوییم که اینقدرها هم سریع آماده نمی شود. صبر می خواهد و چند عنصر هم غیر از چای معمولی لازم دارد. اما محصول این صبر نوشیدنی ماندگاری می شود که می تواند در یخچال جا خوش کند و هر بار که تشنه می شویم با یک لیوانش که مزه لیموناد و کوکتل (ماکتل) دارد، از خجالت خودمان دربیاییم. چای سبز ناب اگر دارید و زنجبیل تازه، این چای خنک را آماده کنید. فوت کوزه گری اش هم یک رگه مزه ملس رب انار است که اول آدم را گیج می کند و بعد اعتیاد می آورد.

  مواد یخ چای سبز (دست کم سه لیتر):

  – حدود هفت گرم چای سبز ژاپنی یا چینی
  – سه و نیم پیمانه آب داغ
  – یک چهارم پیمانه آب لیموی تازه گرفته شده (یک لیموی کامل)
  – یک چهارم پیمانه رب انار
  – سه چهارم پیمانه شربت زنجبیل (پایین تر روشش را گفته ایم)
  – کمی نعنا و چند پر لیمو

  ,چای نوشیدن در گرما چای سرد,آیس تی,نوشیدنی,انواع شربت و نوشیدنی، آموزش درست کردن نوشیدنی، نوشیدنی گرم، نوشیدنی سرد

  روش تهیه:

  ۱- چای سبز را دم می کنیم. آب نباید جوش باشد. برای چای سبز (بستگی به نوعش دارد) آب را باید حدود ۸۰ درجه سانتیگراد گرم کرد. قبلا اینجا روش درستش را گفته بودیم. آب داغ را روی برگ های چای سبز در قوری می ریزیم و می گذاریم تا پنج دقیقه دم بکشد. بعد برگ ها را درآورده و چای مایع را نگه می داریم.

  ۲- آب لیموی تازه، رب انار و شربت زنجبیل را با چای مخلوط کرده و ۸ پیمانه آب سرد به مایع اضافه می کنیم. پارچ چای و بقیه مواد را در یخچال می گذاریم تا یک شب حسابی ترکیب شود.

  ۳- در لیوان با یخ فراوان و تکه های لیمو و برگ های نعنا سرو می کنیم.

  ,چای نوشیدن در گرما چای سرد,آیس تی,نوشیدنی,انواع شربت و نوشیدنی، آموزش درست کردن نوشیدنی، نوشیدنی گرم، نوشیدنی سرد

  شربت زنجبیل (دست کم پنج پیمانه):

  – ۳۰۰ گرم زنجبیل تازه پوست گرفته
  – دو پیمانه شکر
  – دو و نیم پیمانه آب

  روش تهیه:

  ۱- زنجبیل ها را رنده می کنیم و با آب و شکر در ماهیتابه روی شعله ملایم می گذاریم. آب که جوش آمد، شعله را کمتر کرده و هم می زنیم تا شکر حل شود. بعد از حل شدن شکر و تبخیر کمی آب تابه را کنار می گذاریم تا کمی خنک شود و بعد آن را در یخچال می گذاریم تا یک شب بماند.

  ۲- روز بعد، مواد را از آبکش با سوراخ های ریز رد می کنیم تا آب زنجبیل گرفته شود. شربت را در شیشه دردار می ریزیم و در یخچال نگه می داریم. تا وقتی در یخچال بماند، تازه و باطراوت است و می توانیم هر بار در چای سرد یا شربت های دیگر استفاده کنیم.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه