جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • روانشناسی افراد از روی شکل صورتشان + عکس

  مجموعه : مطالب گوناگون

  روانشناسی افراد از روی نوع چهره, شخصیت شناسی از روی نوع چهره, روانشانسی, صورت بیضی شکل

  آیا می دانید شکل صورت شما می تواند ویژگی های شخصیتی تان را آشکار سازد؟ بهترین راه برای یادگیری خواندن چهره این است که ابتدا شیوه تشخیص چهره های مختلف را بیاموزید و سپس چگونگی ارتباط دادن آن ها با ویژگی های شخصیتی مربوط را یاد بگیرید. متخصصان چهره خوانی می گویند مطالب  زیادی درباره چهره تان هست که شما نمی دانید.

  چهره شما چه شکلی است؟ آیا تحلیل های ارائه شده درباره شخصیت تان درست است؟

  صورت کشیده و مستطیلی

  چهره کشیده، بلند و بالا و پایین آن (چانه و پیشانی) مربعی شکل است. افرادی که چنین چهره ای دارند، متفکرانی خوب و منطقی هستند، اما اغلب زیادی به مطالب فکر می کنند.

  آن ها ترجیح می دهند درباره احساساتشان صحبت نکنند و دوست دارند برنامه ریزی کنند. آن ها استراتژیک و کارآمد هستند.

  به خاطر نیاز به خاموش کردن تنش های درونی شان که آن ها را به زبان نمی آورند، تمایل به کار کردن برای فرار از ذهنیاتشان دارند.

  سارا چسیکا پارکر (Sarah Jessica Parker)، دمی مور (Demi Moore) و تری هچر (Teri Hatcher) از جمله اشخاصی هستند که چنین چهره ای دارند.

  ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

  صورت بیضی

  یک صورت بیضی شکل، کمی کشیده، با فکی باریکتر از گونه هاست؛ و گونه ها در این چهره پهن ترین قسمت صورت است. افرادی که چنین چهره ای دارند، عملگرا هستند که با تلاش گری به نتایجی خوب دست می یابند. هرچند چنین افرادی جاه طلبی های خود را دارند، اما بیان خوبی دارند و معمولا می دانند باید چه بگویند تا احساس خوبی به طرف مقابلشان دست دهد.

  اما به خاطر این نیاز به کسب رضایت و استقبال دیگران، گاهی سخنانشان مانع از آن می شود که کاملا صادق باشند. یک صورت بیضی شکل به دلیل تناسبش، اغلب چهره ای ایده آل به نظر می رسد؛ استیل دادن به آن آسان است و هر گونه مد مو و جواهراتی را می پذیرد.

  الیزابت تیلور (Elizabeth Taylor) و گریس کلی (Grace Kelly) از جمله اشخاصی هستند که چنین چهره ای دارند.

  ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

  صورت مربعی

  پیشانی کشیده با خط فک برجسته از ویژگی های اصلی یک صورت مربعی است. اشخاصی که چنین چهره ای دارند، فعال و پر انرژی هستند و استقامت بالایی دارند؛ به همین علت به قبول پروژه های بزرگ علاقه دارند. آن ها همچنین هوشی قوی و ذهنی تحلیلی دارند. آن ها به صورتی ماردزادی توانایی رهبری دارند و حتی در محیط های پر استرس، آرامش خود را حفظ می کنند.

  زنانی که چنین چهره ای دارند با موهای بلند بسیار زیبا می شوند؛ خصوصا وقتی که موهایشان، موج های نرمی داشته باشد.

  ساندرا بولاک (Sandra Bullock)، دمی مور (Demi Moore) و آنجلینا جولی (Angelina Jolie) از جمله بازیگران زنی هستند که چنین چهره ای دارند.

  ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

  صورت مثلثی

  چهره مثلث شکل با پیشانی باریک اما خط فک گسترده قابل تشخیص است. اشخاصی که چنین چهره ای معمولا خلاق، هنری و حساس هستند اما نباید با آن ها در بیافتید چرا که زود از کوره در می روند.

  آن ها به خاطر طبیعت مصمم و پرتلاششان دوست دارند که بسیار موفق باشند. جین هانر [متخصص در صورت‌خوانی و نویسنده کتاب «دانش صورت شما»] می گوید این شکل صورت نشان می دهد که شما تمایل دارید که همیشه مسئول باشید.

  جنیفر آنیستون (Jennifer Aniston)، مینی درایور (Minnie Driver) و جینا دیویس (Geena Davis) ازجمله بازیگران زنی هستند که چنین چهره ای دارند.

  ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

  صورت لوزی (الماسی)

  یک صورت الماسی شکل در بالا و پایین (پیشانی و چانه) باریک و در وسط (گونه ها) گسترده است. کسی که چنین چهره ای دارد دوست دارد تحت مدیریت دیگران باشد و هر چیزی که لمس می کنند به نظر می رسد می درخشد.  آن ها بسیار جزئیات گرا هستند و به گفته جین هانر، به همین دلیل کاری که انجام می دهند بسیار با کیفیت است.

  اشخاصی که چنین چهره ای دارند، به خوبی ارتباط برقرار می کنند و در به کار بردن کلمات بسیار دقیق هستند. سخنانی که از دهان ایشان بیرون می آید مانند الماس است و می توانند مانند چاقو برنده باشد. جین هانر می گوید در صورتی که با چنین افرادی برخوردی اشتباه داشته باشد، کلمات آن ها می تواند بسیار تیز و برنده باشد.

  کسی که چنین چهره ای دارد باید گونه های خود را به نمایش گذاشته و از انتخاب مدل موی چتری کوتاه خودداری کنند.

  سوفیا لورن (Sophia Loren)، الیزابت هرلی (Elizabeth Hurley)، تیلور سویفت (Taylor Swift) و مگ رایان ( Meg Ryan) از جمله بازیگرانی هستند که چنین چهره ای دارند.

  ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

  صورت قلبی

  اگر شما چهره با پیشانی پهن و چانه باریک داشته باشید، صورت شما قلبی شکل است.

  اشخاصی که چنین چهره ای دارند در واقع قلب بزرگی دارند، بسیار خلاق اند و بینش قوی دارند. اما در عین حال می توانند کمی خودسر و جاه طلب باشند. جین هانر می گوید این افرادی قدرت درونی باور نکردنی دارند اما ممکن است کمی سمج و سرسخت باشند چرا که فکری نیرومند دارند.

  مانند اشخاصی که چهره مربعی شکل دارند، قلبی ها نیز جاذبه زیادی دارند. در واقع، هانر می گوید، آن ها مانند بانی انرجایزرهای کوچولو (energizer bunnies) هستند.

  اما توانایی آن ها به خاطر استقامتشان نیست بلکه به خاطر قدرت درونی شان است. نمونه ای کلاسیک از چنین چهره ای را می توان در بازیگران زنی مانند ریس ویترسپون (Reese Witherspoon) و اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) دید.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه