جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • رزمنده ای که پس از شهادت در سردخانه زنده شد + ماجرا

  مجموعه : اخبار , اخبار داغ روز | خبرهای داغ امروز

  رزمنده ای که پس از شهادت در سردخانه زنده شد + ماجرا

  جانبازان قهرمانان گمنام اما سربلند هشت سال دفاع مقدس هستند که با اقتدا به علمدار کربلا حضرت ابوالفضل (ع) قسمتی از جسم خاکی خود را در راه خداوند و برای دفاع از اسلام و انقلاب فدا کردند.

  قهرمانانی که در میدان نبرد دلاورانه و شجاعانه در برابر دشمنان مستکبر مقاومت کردند اما تقدیر آنان جا ماندن از قافله شهدا بود تا به عنوان نمادی از صبر و مقاومت الگویی برای جامعه امروز به ویژه نسل جوان باشند همانطور که مقام معظم رهبری در وصف آنان فرمودند: «جانبازان در حقیقت شهیدان زنده‎ای هستند که خدای متعال این فرصت را به آنها داده که سال‌هایی از عمر خودشان را همراه با مجاهدت و آزمایشِ دشوار بگذرانند.»

  آنان همانطور که در جنگ سخت با حضور در جبهه‎های نبرد وفاداری خود را به نظام و انقلاب اثبات کردند پس پایان جنگ تحمیلی نیز در همه‎ی صحنه‎ها حضور فعال داشتند و با اینکه پا نداشتند اما برای زنده‎ نگه‎داشتن یاد و خاطره شهدا ثابت‎قدم ایستادند و اگر دستی در بدن نداشتند اما همانند علمدار برای انقلاب نقش‎آفرینی کردند.

  یکی از این جانبازان سرافراز کشورمان «فرهاد منوچهری» جانباز 60 درصد کردکویی است که در سال 1344 در  شهرستان کردکوی دیده به جهان گشود.

   وی در دهم اسفند ماه سال 1361 با حضور در جبهه‎های نبرد حق علیه باطل بر اثر اصابت تیر مستقیم و موج انفجار به لگن و پای چپ و قسمت سر در جبهه اهواز- خرمشهر به درجه جانبازی نائل آمد.

  این جانباز دوران دفاع مقدس که از پاسداران بازنشسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود، عصر روز جمعه 18 تیر ماه سال 1395 پس از سال‎ها افتخار جانبازی به همرزمان شهیدش پیوست.

  این گزارش گذر کوتاهی از اوصاف جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس «فرهاد منوچهری» از نگاه خانواده، همرزمان و مسؤولان شهرستانی است که توجه شما را به آن جلب می‎کنیم.

  *رزمنده‎ای که پس از تأیید شهادتش در سردخانه زنده بود

  برادر جانباز سرافراز در گفت‎وگو با فارس از گرگان، روایت جالبی از برادر جانبازش در سال 1361 بیان می‎کند که توجه به آن خالی از لطف نیست.

  محمدرضا منوچهری گفت: زمانی که بردارم در سال 1361 در عملیات بیت‎المقدس حضور داشت در اثر اصابت ترکش به سر به شدت مجروح می‎شود.

  وی ادامه داد: پس از مجروح شدن برادرم همرزمان ایشان به دلیل شدت جراحات شهادت وی را تایید می‎کنند و برادرم را به عنوان شهید به سردخانه اهواز انتقال می‎دهند.

  وی افزود: زمانی که برای دفن شهدا اقدام به تخلیه سردخانه می‎کنند علائمی مشاهده شد که نشان از زنده‎بودن برادرم داشت که به سرعت ایشان را به بیمارستان شهدای تجریش در تهران انتقال می‎دهند که پس از این اتفاق مدت 50 روز در کما بود که پس از بهبودی به جمع خانواده بازگشت.

  «ماه‎جبین منوچهری» همسر این جانباز هنگام بیان اوصاف همسرش اشک امانش را بریده است با انبوهی از غم و اندوه می‎گوید همسرم از هر نظر نمونه بود.

  وی با بیان اینکه همسرم ارادت فراوانی به شهدا داشت، گفت: بیشتر اوقات در ساعت‎های دو تا سه نیمه‎ شب در مزار شهدای شهرستان حضور داشت و معتقد بود در کنار شهدا به آرامش می‎رسد.

  * تنها دغدغه و نگرانی «فرهاد منوچهری» مسائل ارزشی و مسائل نظام بود

  فرماندار کردکوی در حاشیه مراسم بزرگداشت جانباز«فرهاد منوچهری» امروز با تسلیت درگذشت این جانباز سرافراز، اظهار کرد: «فرهاد منوچهری» از جانبازان شاخص شهرستان کردکوی و استان گلستان بودند که با وجود محدودیت‎های جسمی متأثر از جانبازی، با نشاط و شادابی در مناسبت‎ها و مراسمات مذهبی حضور داشتند.

  مجتبی جمالی با بیان اینکه«فرهاد منوچهری» هیچ گونه درخواست شخصی نداشت، گفت: دغدغه‎ها و نگرانی‎های این جانباز سرافراز همانند دوران دفاع مقدس مسائل ارزشی و مسائل نظام و کشور بود.

  سید روح‎الله ابطحی فرمانده سپاه کردکوی در حاشیه مراسم بزرگداشت جانباز«فرهاد منوچهری» با تسلیت درگذشت جانباز سرافراز 60 درصد کردکویی، ایشان را فردی صبور و شکیبا خواند و یادآور شد: ایشان تا آخرین ساعات عمر در مسیری که انتخاب کردند ثابت‎قدم بودند.

  فرمانده سپاه کردکوی با بیان اینکه یکی از توقعات و درد و دل‎های جانبازان، جاماندن از همرزمان شهیدشان است، بیان داشت: مهم‌ترین درخواست این جانباز سرافراز  پیوستن به همرزمان شهیدش بود که پس از سالها افتخار جانبازی به آرزوی خود رسید.

  * بهترین راه قدردانی از شهدا و جانبازان ادامه‎دادن راه آنان است

  حجت‎الاسلام محمدعلی موسوی پارسایی مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کردکوی در حاشیه مراسم بزرگداشت جانباز«فرهاد منوچهری» با بیان اینکه امنیت و پیشرفت کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از دستاوردهای شهدا و مرهون خون پاک آنان است، اظهار کرد: بهترین راه قدردانی از شهدا و جانبازان ادامه‎دادن راه آنان است.

  وی با بیان اینکه شهدا افتادند تا مانع سقوط و افتادن ما در برابر استکبار جهانی شوند، افزود: با گذشت سالها از جنگ تحمیلی هنوز هم جنگ ادامه دارد با این تفاوت که جنگ نرم جایگزین جنگ سخت شده است.

  مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کردکوی ادامه داد: یکی از ابزار دشمن در زمان حال ماهواره است که در صورت استفاده نادرست به اسلحه‎ای بر علیه بشریت تبدیل خواهد شد که برای آقایان بی غیرتی و برای بانوان بی حیایی را ترویج می کند.

  موسوی پارسایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، انقلابی ماندن را مهم‎تر از انقلاب‎کردن دانست و گفت: گاهی اوقات آسیب حوادثی مانند فتنه 88 به دلیل کار فرهنگی صورت‎گرفته و برنامه‎ریزی شده دو برابر جنگ تحمیلی  می‎شود.

  وی با تأکید بر اینکه عملکرد همه‎ی ما باید طوری باشد تا موجب رضایت و مورد شفاعت شهدا در قیامت شویم، یادآور شد: انتظار شهدا از مردم به ویژه جوانان حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهدا است تا همانطور که آنان در جنگ سخت جان خود را در راه اسلام فدا کردند در جنگ نرم نیز راه آنان ادامه پیدا کند.

  وی در پایان با توصیه به جوانان، اظهار کرد: جوانان باید با هوشیاری و آگاهی در حفظ و تداوم راه و روش شهدا گام بردارند زیرا همه داشته‎های ملت ایران مرهون جانفشانی‎ها و خون مطهر شهدا است.

  یکی از همرزمان جانباز سرافراز«فرهاد منوچهری» در حاشیه مراسم بزرگداشت این جانباز بیان داشت: «فرهاد منوچهری» در همه ساعات عمر برای دفاع از انقلاب آماده بود.

  وی با بیان اینکه در آن زمان که دفاع از انقلاب برای بسیاری از افراد نامفهوم  و یا با ترس و وحشت همراه بود، افزود: در آن زمان این جانباز سرافراز شجاعانه برای دفاع از نظام و انقلاب گام برداشت و همیشه در مسیری که انتخاب کرده بود ثابت‎قدم باقی ماند.

  رقیه‎خاتون شریفی کارشناس مددکاری اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کردکوی در حاشیه مراسم بزرگداشت جانباز«فرهاد منوچهری» اظهار کرد: این جانباز سرافراز رشادت‎های فراوانی داشت و از هر نظر برای همگان یک اسوه و الگو بود.

  وی افزود: پس از تأیید زنده‎ بودن این جانباز در سال 1361 در سردخانه ایشان را شهید زنده خطاب می‎کردند.

  کارشناس مددکاری اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کردکوی با بیان اینکه این جانباز سرافراز با وضعیت جسمانی ویژه بسیار صبور و ثابت‎قدم بود، تصریح کرد: با آن شرایط جسمانی در همه مراسمات و مناسبت‎های مذهبی حضوری فعال داشت و بسیار به اقامه نماز در اول وقت و نماز جماعت پایبند بود.

  برچسب ها : ,
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه