جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • رابطه جنسی از عوامل انتقال ویروس زیکا

  مجموعه : آموزش زناشویی , مشکلات زناشویی و جنسی

  رابطه جنسی, ویروس زیکا

  «سی دی سی» گزارش داده است که ده ها مورد به این شکل در میان زنان باردار وجود دارد، البته این سازمان تعداد دقیقی اعلام نکرد.

  به گزارش سی ان ان «سی‌دی‌سی» در بیانیه خود نوشت: «این اطلاعات جدید نشان می دهد که رابطه جنسی بیش از میزانی که قبلا انتظار می رفت در انتقال ویروس زیکا موثر است.»

  اولین انتقال ویروس زیکا از طریق رابطه جنسی در آمریکا 8 سال پیش وقوع افتاد. اولین انتقال ویروس زیکا از طریق رابطه جنسی در سال 2008 وفتی یک میکروب شناس از سنگال به آمریکا بازگشت، رخ داد.
  دو مورد از 14 فردی که «سی دی سی» در حال بررسی آنها است فقط در خطر این بودند که ویروس زیکا از طریق رابطه جنسی به آنها منتقل شود. از محل زندگی این زن ها اطلاعاتی منتشر نشده است.

  یکی از مسوولان سی‌دی‌سی در این رابطه گفت: ما با توجه به آماری که گرفته ایم اندکی متعجب شده ایم.

  مرکز کنترل و پیشگیری آمریکا در این رابطه به افرادی که به مناطق آلوده به ویروس زیکا سفر کرده اند و همسر آنها باردار است، هشدار داده اند تا از وسایل پیشگیری استفاده کنند.

  همچنین گفته شده هیچ نشانه‌ای در ارتباط با انتقال ویروس زیکا از زنان به شریک جنسی‌شان وجود ندارد و همچنان پشه مهمترین عامل انتقال زیکاست.

  اقلیم کردن پشه ها

  به گفته کارشناسان برزیلی با استفاده از اشعه گاما پشه‌های نر، عقیم شده و در نتیجه از شیوع زیکا که با ابتلای هزاران نفر به نارسایی مادرزادی میکروسفالی مرتبط است جلوگیری می‌شود.

  «کوزتاس بورتزیس»، زیست‌شناس مولکولی گفت: با کمک دستگاه پرتوافکن، حشره‌های میوه در جزیره «مادیرا»ی پرتغال کنترل شده و قرار است این دستگاه به زودی وارد برزیل شود. این دستگاه وسیله‌ای برای کنترل زاد و ولد است که عملکرد آن، مشابه با برنامه تنظیم خانواده در انسان‌ها است.

  مقامات برزیلی با جدیت در تلاش هستند تا پشه آئدس را که پیش از این عامل شیوع تب دنگی بوده و اکنون نیز موجب شیوع ویروس زیکا شده است،‌ نابود کنند. قرار است طبق این برنامه پشه‌های نر پس از عقیم شدن در مناطق مورد هدف پخش شوند تا روند تکثیر این پشه‌ها متوقف گردد. علاوه بر این ابتدا این برنامه در چند منطقه کوچک انجام شده که در صورت موفقیت آمیز بودن برای اجرا در شهرهای دیگر سرمایه‌گذاری شود.

  در حال حاضر که راه درمانی یا واکسنی برای مقابله با این ویروس وجود ندارد و در بیش از 30 کشور گسترش یافته تنها روش مهار زیکا، کاهش جمعیت پشه‌های آئدس است.

  به گزارش لایوساینس، روش عقیم کردن پشه‌ها با استفاده از اشعه، ایمن‌ترین راه برای مقابله با این حشرات است چرا که هیچ ماده سمی وارد محیط زیست نمی‌شود.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه