جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • دونالد ترامپ داعشی است!! (ترامپ البغدادی)

  مجموعه : اخبار , اخبار بین المللی

  ترامپ داعشی است, ترامپ, دونالد ترامپ, داعش

  به راستی غیر از جغرافیای وقوع این افراطی گری ها، چه تفاوت دیگری میان البغدادی و ترامپ وجود دارد؟!

  این روزها در سطح بین المللی و مخصوصا از سوی کشورهای غربی، گروه تروریستی داعش را به عنوان سمبل یک گروه تندرو و افراطی معرفی می کنند و با همین بهانه، به ترویج جریانات اسلام هراسانه دامن می زنند.

  شکی نیست که افراط و تندروی مورد پذیرش هیچ انسان عاقلی قرار نمی گیرد و کسانی که این تفکرات را ترویج می کنند را نمی توان منسوب به دین و مذهب مشخصی دانست؛ زیرا ادیان الهی از جانب خداوند وضع شده اند، و عدالت و حکمت خداوند، مانع از این است که دستور به چنین تندروی هایی بدهد. در نتیجه افراط گراها بر اثر ایدئولوژی نادرست خود، با چنین برداشتی مواجه هستند.

  آنچه که تندرو و افراطی را با دیگران درگیر می سازد احساس برتریت او نسبت به افرادی که چون او نمی اندیشند، و یا همنوع او نیستند، است. این ایمان به برتربودن و حق بودن است که بر اساس آن برتراندیش، حق اندیشه ها و حتی هستی خود را والاتر از حقوق انسانی و حتی هستیء آنانی که دیگراندیشند میداند. این حقیقتی است که در جوامع مختلف آشکار بوده است، و منحصر به کشور ما نیست.

  جنایات استوار براساسات عقیده وی یی را که استالین، هیتلر، تیتو، و میلوسوویچ مرتکب شده اند، میتوان از جمله مثالهای تاریک تجربیات بسا دردانگیز بشریت با افراط گرایی شمرد. بدبختانه که در موجودیت گروه های نژاد پرست، زبان پرست، شخصیت پرست، و عقیده پرست نیز جهان ما کمبودی نداشته است. از سازمانهای ک،ک،کء امریکا، ناتزیء جرمنی، ملی گرایان سربیا، و القاعده که ادعای اسلامی بودن را دارد، میتوان به عنوان مشتی ازخروار این گروه ها یادآوری کرد.

  اما در دنیای کنونی، با چشم پوشی از مولفه های تشکیل دهنده افراط گرایی، تنها به برخی گروه های تندروی اسلامی، برچسب افراطی زده می شود و از این رهگذر، به تخریب اسلام می پردازند و در کمال بی انصافی، اقدامات خود را به نحوی در دایره تعادل می گنجانند.

  اگر بر این باور باشیم که اصل کلی برای دور ماندن از نژادپرستی و تندروی، نداشتن تفکرات خودبرتر بینی می باشد باید اعتراف کنیم همانگونه که داعش و دیگر گروه های تروریستی، جریانات افراطی و ضد بشری هستند، همه کسانی که به نژادپرستی و غالب کردن دیدگاه خود به دیگران مشغول می باشند، چیزی دست کم  از داعش ندارند.

  متاسفانه در ماه های اخیر شاهد سخنان تند “دونالد ترامپ” تاجر، نویسنده، سرمایه‌گذار، مجری تلویزیون آمریکایی و از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا هستیم که با به کاربردن استراتژی “فرار به جلو” تهمتهای ناروایی را به مسلمانان می زند و از این “شوی تبلیغاتی” برای خود رأی جمع می کند.

  این گزافه گویی های ترامپ در حالی است که به گفته باراک اوباما در سخنرانی خود در سال ۲۰۰۹، بیش از هفت میلیون مسلمان در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند، که هرچند در برابر جمعیت تقریبی 315 میلیونی این کشور، رقم قابل توجهی نیست، اما نمی توان این جمعیت را در کنار نفوذ اسلام و شناختی که مردم آمریکا از اسلام دارند، نادیده گرفت.

  بدون در نظر گرفتن “مصرف داخلی داشتن” این جنجال آفرینی های ترامپ، بدون تردید این سخنان او برخواسته از روحیه “خود برتر بینی” این تاجر آمریکایی است که با گمان “شرافت داشتن غیر مسلمانان بر مسلمانان” و لزوم حمایت از “مردم اصیل آمریکا”، این وظیفه را احساس می کند که مانع از گسترش اسلام و مسلمانان در ایالات متحده شود.

  این اقدامات او دقیقا مانند اقدامات “ابوبکر البغدادی” سرکرده گروهک تروریستی داعش است. البغدادی بر خود فرض می داند که از اسلام اصیل و مسلمانان راستین حمایت کند و بر همین اساس، از بین بردن مخالفین خود را وظیفه ای می داند که خداوند بر دوش او نهاده است.

  به راستی غیر از جغرافیای وقوع این افراطی گری ها، چه تفاوت دیگری میان البغدادی و ترامپ وجود دارد؟! البغدادی تنها نژاد برتر را سلفی ها می داند و این اعتقاد خود را برگرفته از قرآن و روایات قلمداد می کند و ترامپ مسلمانان را تروریست معرفی می کند و قانون اساسی آمریکا را تکیه گاه این سخنان خود قرار داده است.

  داعش منفور است به جهت روحیه تکبر و عدم انعطاف پذیری در مقابل مخالفان خود، هر کسی که این تفکر را با خود به یدک می کشد نیز، منفور می باشد. ترامپ نیز به جهت اشتراک داشتن در این روحیه با داعش، مورد نفرت مردم قرار می گیرد، همچنان که در حال حاضر در میان تعداد زیادی از مردم آمریکا، ترامپ به عنوان یک انسان تندرو شناخته می شود.

  سوگمندانه ترامپ این چهره منفی خود را در لباس حقوق بشر مخفی می کند ولی البغدادی بدون ترس و واهمه از محکومیت های جهانی، به پیشبرد اهداف خود فکر می کند، در نتیجه حتی می توان ترامپ را به مراتب بدتر از البغدادی معرفی کرد.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه