جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • درباره چشمه آب گرم شهرستان دلفان + عکس های زیبا

  مجموعه : دیدنی های ایرانی , گردشگری

  چشمه آب گرم, شهرستان دلفان, عکس های زیبا

  شهرستان دلفان دارای جاذبه‌های گردشگری فراوان و طبیعتی زیبا است به‌طوری‌که چشمه آبگرم آن همچون نگینی زیبا در دامنه‌های رشته‌کوه زاگرس می‌درخشد.جاذبه‌های طبیعی و اکو توریستی بی‌شماری چون آبشارها، چشمه‌ها و سراب‌های متعدد با پوشش گیاهی نادر در سطح استان وجود دارد که شرایط مناسبی را جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم کرده است.شهرستان دلفان دارای آب‌وهوایی سرد و کوهستانی است که جاذبه‌های طبیعی زیبایی برای جذب گردشگران دارد.

  درباره چشمه آب گرم شهرستان دلفان + عکس های زیبا

  این شهرستان با وسعت دو هزار و 700 کیلومترمربع در میان کوه‌های سر به فلک کشیده «مهراب و گرین» در رشته‌کوه‌های زاگرس واقع‌شده است که ده‌ها چشمه، رودخانه و آبشار زیبا از این منطقه سرچشمه می‌گیرد.

  این شهرستان جاذبه‌های گردشگری فراوانی ازجمله دامنه‌های سرسبز و کوه‌های سر به فلک کشیده گرین، چغادزدان، سرکشتی و بزکن، رودخانه‌های خروشان گیزه رود، رضا ویس و بادآور، دشت‌های سرسبز خاوه و چواری، سراب‌های نیاز، دولیسگان، قمش، کل خانی، تیمور و پیر دوستی و جنگل‌های سرسبز جنوب غرب دلفان را به خود اختصاص داده است.

  درباره چشمه آب گرم شهرستان دلفان + عکس های زیبا

  وجود ک‍و‌ه‍س‍ت‍‍ان های‌ س‍رس‍ب‍ز، چ‍ش‍م‍ه‌ ‌ساره‍‍ا‌ی‌ طب‍ی‍‍ع‍‍ی‌ و پ‍ر‌آب، گ‍ون‍ه‌ه‍‍ا‌ی‌ گ‍ی‍‍ا‌ه‍‍ی‌ متنوع، چشم‌اندازها و مناظر جذاب و زیبایی به این شهرستان بخشیده است.

  یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان که گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند چشمه آبگرم یا چشمه شفا است که مردم منطقه به سبب وجود برخی ترکیبات از این چشمه برای درمان برخی از بیماریهای پوستی استفاده کنند.

  چشمه جوشان وطبیعی آب گرم در منطقه ای سرسبز با چشم‌انداز زیبای رشته‌کوه زاگرس چشم هر بیننده ای را نوازش می‌دهد، این چشمه زیبا در 60 کیلومتری غرب شهر نورآباد بین 2 رشته‌کوه «گله» و «سفیدکوه» در محل تلاقی 3 رودخانه گاماسیاب، گیزه رود و سیمره، قرار دارد.

  درباره چشمه آب گرم شهرستان دلفان + عکس های زیبا

  چشمه آبگرم شهرستان دلفان در استان لرستان به عنوان جاذبه گردشگری سلامت و درمان، همچون نگینی زیبا در دامنه‌های رشته‌کوه زاگرس می‌درخشد.

  این گوهر کم‌نظیر از دامنه «کوه گله» با آبدهی 30 لیتر در ثانیه و دمای 60 درجه سانتی‌گراد از اعماق زمین می‌جوشد که با داشتن مواد معدنی وخواص طبی، التیام آور دردهای مزمن است و سالانه گردشگران بی‌شماری را به خود جذب می‌کند.

  این چشمه با غلظتی بیش از 700 میلی‌گرم در لیتر و ترکیبات سولفات کلسیم، گوگرد، سولفور، دی کربنات منیزیم در درمان بیماری‌های مفصلی عفونی و امراض جلدی اثربخش است.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه