جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • چال گونه یا لپ | جراحی و کاشت + ایجاد چال گونه

  مجموعه : آرایش و زیبایی

  چال گونه, جراحی چال گونه, ایجاد چال گونه

  درباره چال گونه | جراحی + ایجاد چال گونه

  چال گونه یا چال خنده و چال لپ یا Cheek Dimple از بارزترین شاخص های زیبایی صورت به هنگام خنده و ملاحت صورت می باشد که مورد علاقه دختران جوان می باشد و به راحتی می توان با یک عمل جراحی سرپایی به آن دست پیدا کرد.

  برای عمل جراحی ایجاد چال خنده پزشک یک شکاف بسیار کوچک داخل گونه ایجاد می کند. با توجه به اینکه در این حالت از یک شکاف داخلی برای درمان استفاده می شود، پس از درمان هیچ جای زخمی از عمل جراحی بر روی صورت باقی نمی ماند. در ادامه از بخیه های قابل جذب برای بستن شکاف ایجاد شده بر روی گونه استفاده می شود. هنگامی که بخیه جذب شد و گونه شما بهبود پیدا کرد، بافت های دستکاری شده موجود بین بخش داخلی پوست و عضلات صورت باعث ایجاد یک چال خنده دائمی بر روی گونه شما خواهد شد.

  عمل جراحی ایجاد چال خنده یک روش درمانی سریع و بدون درد است که به صورت سرپایی بر روی افراد متقاضی انجام می شود. ایجاد چال خنده بر روی انواع  گونه امکان پذیر است و به این ترتیب همه افراد می توانند از این روش استفاده کنند. در این رابطه شما می توانید درباره محل چال خنده خود بر روی گونه تصمیم گیری کنید. اما در صورت نیاز، پزشک می تواند محل مناسب برای ایجاد چال خنده بر روی گونه شما را مشخص کند و به این ترتیب بهترین نتایج زیبایی را پس از درمان در اختیار شما قرار دهد.

  درباره جراحی

  عمل جراحی ایجاد چال گونه به خودی خود یک عمل جراحی به نسبت ساده است و تحت بی هوشی موضعی در حالت سرپایی انجام می شود. در این حالت شما هنگام انجام عمل جراحی بیدار هستید و احساس ناراحتی ندارید. در صورتی که نیاز به بی هوشی عمومی در زمان عمل جراحی چال گونه وجود داشته باشد، باید هماهنگی های خاص در این رابطه انجام شود.

  عمل جراحی چال گونه 20 دقیقه طول می کشد و شما می توانید بلافاصله پس از عمل به خانه مراجعت کنید. همچنین فرد می تواند فعالیت های عادی خود را معمولاً بلافاصله پس از عمل جراحی شروع کند. در این حالت از پروتز استفاده نمی شود. در این نوع از عمل جراحی ابزار نمونه برداری در محل گونه (بافت داخلی گونه) وارد می شود و با حرکت چرخشی در بافت گونه، بافت چربی و عضله گونه برداشت می شود.

  به این ترتیب یک مقدار گرد از این بافت ها برداشته می شود و بدون وارد شدن آسیب به پوست، یک سوراخ کم عمق در زیر پوست ایجاد می شود. این بخش برداشته شده در ادامه با استفاده از بخیه قابل جذب از داخل پوست گونه (عضله) از یک سمت شکاف بسته می شود و در ادامه توسط سیستم بدن بازسازی خواهد شد. با استفاده از این عمل جراحی بر روی گونه شما یک چال ایجاد می شود که در بسیاری از مواقع حتی بدون لبخند زدن نیز برای دیگران قابل مشاهده خواهد بود. به هر حال پوست شما در طول یک یا دو هفته مجدداً هموار می شود.

  در این حالت برش داخلی ایجاد شده در عضله صورت می تواند یک چال در هنگام لبخند زدن ایجاد کند. این نوع از عمل چال گونه برای همه انواع گونه قابل استفاده است. اما بهتر است گونه فرد در هنگام استفاده از عمل جراحی چال گونه زیاد فربه نباشد. اگر برخی افراد به دنبال چال هایی باشند که برجستگی زیاد داشته باشد، از یک نمونه برداری بزرگتر می توان برای برداشتن بخش بیشتری از بافت نرم گونه آنها استفاده کرد.

  زمان بهبودی

  معمولاً بیمار پس از عمل جراحی با کمترین مقدار ورم در ناحیه صورت مواجه می شود و مراقبت های پس از این عمل جراحی مشابه خود عمل ساده و غیر پیچیده است. در این حالت مراقبت های لازم معمولاً شامل دهان شویه منظم با محلول ضد عفونی و استفاده از آنتی بیوتیک است. شما می توانید روز پس از عمل به محل کار خود باز گردید، اما از انجام فعالیت های شدید همچون ورزش و تمارین سخت که می تواند به صورت شما آسیب برساند، خودداری کنید.دوره درمان در این حالت بین 7 تا 10 روز خواهد بود. پس از چند هفته کوتاه، شما متوجه می شوید که ناحیه گونه ظاهر مورد نظر شما را پیدا کرده است و چال یا شکاف گونه شما در زمان لبخند زدن بیشتر پیدا می شود (در هنگام حرکت عضلات صورت) و احساس خواهید کرد که شما با این ویژگی متولد شده اید. به هر حال نتایج نهایی حاصل از این عمل جراحی پس از یک ماه قابل مشاهده خواهند بود.

  ریکاوری پس از عمل جراحی

  دوره ریکاوری پس از عمل جراحی ایجاد چال خنده به نسبت کوتاه است. شما می توانید چند ساعت پس از درمان خوردن غذا را با مصرف غذاهای نرم شروع کنید و صبح روز بعد احتمالاً می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.

  در اکثر موارد، شما می توانید یک تا دو روز پس از جراحی به سر کار خود برای انجام فعالیت های شغلی باز گردید. در طول دوره ریکاوری، چال گونه شما ممکن است همیشه قابل مشاهده باشد. به هر حال، نیازی به نگرانی درباره این موضوع نیست و پس از چند هفته، چال خنده فقط در زمان لبخند زدن قابل مشاهده خواهد بود.

  داروهای بعد از عمل

  پزشک معمولاً داروهای آنتی بیوتیک لازم را جهت مصرف در صبح روز عمل جراحی برای شما تجویز می کند. علاوه بر این لازم است این داروهای آنتی بیوتیک برای چند روز پس از انجام عمل توسط شما استفاده شود. معمولاً درد بیمار در طول این دوره قابل مدیریت و ملایم می باشد و داروهای مسکن عادی موجود در داروخانه ها برای کاهش درد اکثر بیماران کافی است.

  در این زمان پزشک از شما می خواهد مصرف آسپرین، موترین، آدویل، یا سایر انواع داروهای ضد التهاب غیر استروئید را برای حداقل 1 هفته قبل از شروع درمان متوقف کنید، زیرا مصرف این داروها می تواند باعث رقیق شدن خون شود.

  عوارض

  مشابه همه انواع جراحی های دیگر، در این عمل جراحی نیز احتمال ابتلای فرد به عفونت، خون ریزی، جراحت، ترمیم کمتر یا بیشتر از حد لازم، عمل جراحی ترمیمی و ضعیف شدن عضلات صورت وجود دارد، هر چند احتمال مشاهده این عوارض به شدت کم و ناچیز است. در عمل جراحی چال گونه عوارض در سطح حداقل مشاهده می شوند و بیمار ممکن است با کمی ورم و کبودی در صورت خود مواجه شود. شما باید بتوانید به فعالیت های عادی خود در روز بعد از عمل باز گردید. به هر حال، برخی از عوارضی که ممکن است هنگام انجام عمل جراحی چال گونه مشاهده شود به شرح زیر هستند:

  وجود چال ناخواسته بر روی گونه بدون حرکت عضلات صورت.

  تاثیرات بلند مدت در این رابطه هنوز شناسایی نشده زیرا ایجاد چال بر روی گونه یک عمل جراحی به نسبت جدید است.

  شکست در عمل جراحی به این معنی که چال ایجاد شده بر روی گونه ممکن است بطور کامل از بین برود و در این حالت ممکن است نیاز به انجام عمل های جراحی ترمیمی وجود داشته باشد.

  هر چند این موضوع به ندرت و در کمتر از 5% موارد عمل اتفاق می افتد، اگر چال ایجاد شده بر روی گونه کم عمق شده یا کاملاً بر طرف شود، آنگاه می توان این عمل جراحی را مجدداً بر روی فرد انجام داد.

  مراقبت های قبل از عمل جراحی چال گونه

  قبل از عمل جراحی، از رعایت مسائل زیر مطمئن شوید:

  حداقل 6 ساعت قبل از انجام عمل جراحی چیزی نخورده یا ننوشید.

  حداقل 2 هفته قبل از عمل و 2 هفته پس از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنید. این توصیه بطور خاص برای بیمارانی مهم است که قصد انجام عمل های جراحی کاهش اندازه پستان، جراحی زیبایی شکم، یا عمل جراحی لیفت صورت را دارند.

  حداقل 1 هفته قبل از عمل جراحی مصرف الکل را قطع کنید.

  دستورالعمل ها و راهنمایی های دکتر خود درباره سلامت دهان را حداقل 2 هفته قبل و دو هفته پس از عمل رعایت کنید. همچنین لازم است در روز عمل از آرایش چشم یا صورت خودداری و اجتناب کنید.

  هزینه و قیمت

  هزینه این عمل جراحی به برنامه درمانی شما درباره داشتن یک یا دو عدد چال خنده بستگی دارد. اگر شما به دنبال اطلاع از هزینه این روش درمانی هستید، به سادگی می توانید با مطب پزشک خود تماس گرفته و حتی قبل از برگذاری جلسه مشاوره از هزینه درمان مطلع شوید.

  در صورتی که شما به دنبال انجام این عمل جراحی در همان روز انجام مشاوره هستید، لازم است درباره این موضوع با مشاوران ما صحبت کنید تا برنامه ریزی لازم برای این کار انجام شود.

  در صورت تمایل به انجام این عمل جراحی، لازم است یک ودیعه کوچک برای رزور کردن اطاق عمل توسط بیمار پرداخت شود. به هر حال اگر پس از انجام مشاوره تصمیم گرفتید این عمل جراحی را انجام ندهید، مبلغ ودیعه پرداخت شده برای رزور اطاق عمل به شما برگشت خواهد شد.

  بعد از عمل چه کنیم؟

   در صورت وجود درد یا ناراحتی به هر دلیل قبل از عمل جراحی از استامینوفن یا پاراستامول استفاده کنید. داروهای عادی خود (همچون داروی فشار خون) را قبل و تا روز انجام عمل جراحی مصرف کنید. شما می توانید از 20 تا 30 میلی لیتر آب برای کمک به بلع قرص ها استفاده کنید و مصرف این قرص ها حتی تا شش ساعت قبل از عمل جراحی می تواند دوره درمان را تسریع کند. از قرص های آرنیکا استفاده کنید.

  آرنیکا یک گیاه درمانی است که در سال های گذشته به شدت معروف شده و می تواند به کاهش کبودی و ورم کمک کند و فرآیند بهبود زخم ها پس از عمل جراحی را تسریع کند.

  این دارو بطور منظم در بسیاری از انواع عمل های جراحی استفاده می شود و معمولاً مصرف آن به همه بیماران توصیه می شود. همچنین امکان تهیه این دارو در داروخانه ها و عطاری ها بدون نسخه پزشک وجود دارد. صبح روز عمل و حتی قبل از عمل جراحی حمام بگیرید و کل بدن خود را بشویید. در روز عمل جراحی از لنزهای چشمی، لاک ناخن، جواهرات و هیچ نوع لوازم آرایشی استفاده نکنید. لباس های راحت بپوشید که از جلو باز می شوند و امکان در آوردن آنها به سادگی وجود دارد. هزینه عمل جراحی به منطقه جغرافیایی و پزشک شما بستگی دارد.

  مرسی از دکتر داوود مقامی ودکتر اکبری

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه