جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • خواسته های خداوند از پیامبر (ص) در سوره کوثر

  مجموعه : دینی و مذهبی

  سوره کوثر

  خواسته های خداوند از پیامبر (ص) در سوره کوثر, سوره کوثر

  فتاح محمدی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این برنامه فرهنگی به قرائت سوره کوثر توسط قاری اشاره کرد و گفت: این سوره وقتی نازل شد که زن و فرزند دختر در جامعه جایگاهی نداشت.

  وی با بیان اینکه خداوند دو تاکید ویژه را در سوره کوثر به پیامبر می کنند، اظهار داشت: خداوند در این سوره نخست از پیامبر می خواهد که شکرگذاری کند، زیرا در آن دوران فرزند دختر برای خانواده ننگ به حساب می آمد و از طرفی وجود حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) الگویی برای زنان و دختران عالم محسوب می شد.

  محمدی قربانی کردن را دومین تاکید خداوند در سوره کوثر به پیامبر عنوان و افزود: در فرهنگ عمومی ما اگر فرزند پسری متولد می شد برای تولد این فرزند، قربانی می کردیم ولی ما شیعیان که معتقد به قرآن و معارف الهی هستیم هنوز هم برای دختران قربانی نمی کنیم.

  معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ولی خداوند در سوره کوثر به پیامیر تاکید می کند که به میمنت حضور حضرت فاطمه(سلام الله علیها) قربانی کند و این موضوع درسی برای آیندگان است.

  وی در ادامه با بیان اینکه قرآن درسی برای زندگی حال و آینده افراد جامعه است، یادآور شد: زندگی فردی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی بین المللی ما باید برگرفته از قرآن باشد.

  محمدی قرآن را کتاب هدایت انسان ها دانست و خاطرنشان کرد: قرآن رفتار و منش انسان را در همه سطوح زندگی آموزش می دهد.

  این مسئول فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه قرآن کتاب شفاعت، وحدت، برادری، انسجام، تعاون و همکاری است، خاطرنشان کرد: امروز جهان اسلام اگر به قرآن و دستورات آن توجه کنند، بخش زیادی از مشکلات آنها حل می شود.

  وی افزود: وقتی قرآن و اذان تلاوت می شود اگر متواضع بوده و احساس آرامش کردیم، طبیعتا درون ما با آیات الهی سازگار بوده و می توان ارزیابی خوبی از شخصیت خود داشته باشیم.

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سرمایه های ارزشمند قرآنی داریم که نیازمند حمایت هستند، عنوان کرد: اگر بر معرفت و ارزش های الهی ما افزوده شد آن وقت معلوم می شود که عشق به خدا در وجود ما بیشتر شده است.

  وی با بیان اینکه باید شناخت به خداوند و اهل بیت(علیهم السلام) بیشتر شود، اظهار داشت: دعا حلال مشکلات و مهم ترین عامل ارتباط انسان با خدا و ائمه اطهار(علیهم السلام) است.

  محمدی ضمن تاکید بر اینکه باید با عشق، معرفت و آگاهی نور معرفت را در درون وجود خود زنده کنیم، از همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان تشکر کرد.

  مرسی از خبرگزاری شبستان

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه