جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • حقوق کارمندان دولت در سال 96 – 1396 چقدر است؟

  مجموعه : اخبار , اخبار اقتصادی , اخبار داغ روز | خبرهای داغ امروز

  حقوق کارمندان, حقوق کارمندان 96, حقوق کارمندان 1396, افزایش حقوق کارمندان سال 96

  حقوق کارمندان دولت در سال 96 - 1396 چقدر است؟

  خبر جدید

  محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: عیدی کارمندان دولت همزمان با حقوق بهمن ماه پرداخت می‌شود و همچنین تلاش می‌کنیم حقوق اسفندماه کارکنان دولت و دستگاه‌های اجرایی را 15 تا 20 اسفندماه پرداخت کنیم.

  نوبخت در ادامه سخنان خود گفت: براساس گزارش اخیر صندوق بین‌المللی پول، ایران هجدهمین قدرت بزرگ اقتصادی در جهان است. همچنین بر اساس گزارش‌های این صندوق، جمهوری اسلامی ایران باثبات‌ترین اقتصاد را در منطقه دارد. البته مشکلات فراوانی داریم و از آن مطلعیم و باید برای رفع آن ها تلاش کنیم.

  سخنگوی دولت تصریح کرد: براساس آخرین گزارش 18 بهمن ماه به 21 هزار و 144 واحد تولیدی نیمه فعال و غیرفعال 14 هزار 828 میلیارد و 544 میلیون تومان تسهیلات داده شده است. البته ادعا نداریم که به همه واحدهای متقاضی تسهیلات داده‌ایم بلکه تا جایی که توانمان باشد نسبت به ارائه تسهیلات اقدام خواهیم کرد و این روند نیز ادامه خواهد داشت.

  وی اضافه کرد: همچنین طبق آخرین گزارش‌ها نیز حدود 40 هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی به دستگاه‌های اجرایی تخصیص دادیم.

  نوبخت در پاسخ به این سوال که برخی رسانه‌ها از انتصاب آقای شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی روحانی خبر داده‌اند آیا این مطلب را تایید می‌کنید یا خیر؟ گفت: این خبر را از رسانه‌ها دریافت کرده‌ام. مطمئن باشید هر اقدامی بخواهیم انجام دهیم، در چارچوب قانون خواهد بود. این خبر را من هم مانند شما شنیده‌ام و از داخل خبر ندارم. مطمئن باشید اگر بخواهد اتفاقی بیوفتد ما حتما قوانین و مقرراتی را بیشتر رعایت خواهیم کرد تا مشکلی پیش نیاید.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا پول‌های بلوکه شده ایران بعد از برجام آزاد شده و آیا با روی کار آمدن ترامپ آزادسازی این پولها با مشکل مواجه نخواهد شد؟ گفت: آنچه که تعهد شد برای رفع بلوکه پولها، آنها انجام شد، منتهی بخشی از پول‌های ما مثلا در هند است و هند که می‌خواهد این پول را پرداخت کند، عذری از نظر تحریم ندارد که بخواهد پرداخت کند و بگوید شما تحریم هستید و نمی توانیم، الان هیچ عذری نیست و اکنون که می‌خواهند بعضی از آن معوقات را به ایران پرداخت کنند ممکن است یک اخلالی و تعللی و از این دست مشکلات در برخی کشورها داریم ولی در کل ما همه آن چیزی هایی که داشتیم آزاد شده است.

  نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا فشارهایی بر آقای روحانی برای نیامدن در انتخابات٩۶ وجود دارد یا خیر گفت: اینکه فشارهایی وجود دارد که ایشان کاندیدا نشوند، این ها در حد اظهارنظرهای رسانه ای است، از هیج جایی که به ایشان فشارهای رسمی وارد شود نه اینطور نیست، البته عروسی یک جریان های سیاسی مخالف خواهد بود که فضایی ایجاد شود که آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور محبوب و معقول در انتخابات شرکت نکند.

  سخنگوی دولت افزود: واقعا ایشان فردی فهیم و زیرک برای خدمت به مردم هستند و البته در کشور ما انسان های فهیم و زیرک زیاد وجود دارد اما کسی که جا افتاده و دارد خدمت می کند و در برابر این دنیایی که همه با پیچیدگی دنبال منافع خود هستند کسانی که مدافع منافع ما باشند و آدم های فهیم و زیرک و باتدبیر باشند به نفع ملت است و انشالله آنچه که خیر نظام است انجام شود.

  خبر جدید

  از سال آینده حقوق کارکنان دولت مستقیم از سوی بانک مرکزی به حساب شخصی هر فرد واریز می شود.

  سید رحمت الله اکرمی گفت: مزایای این روش این است که دیگر دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند با وجود کسر مالیات و بیمه از حقوق افراد، آن را به دستگاه‌های مربوطه نپردازند.

  خزانه دار کل کشور با بیان اینکه تحولاتی بنیادینی در خزانه‌داری کشور در شرف وقوع است، ادامه داد: اکنون در حال اجرای برنامه‌های متعددی هستیم که انجام پروسه‌های پرداخت در خزانه‌داری کشور را کوتاه و الکترونیکی کنیم.

  معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور گفت : در ایران حدود 950 هزار کارمند آموزش و پرورش داریم و ماه‌های گذشته روال به این صورت بود که ذیحساب آموزش و پرورش سی دی مربوط به دریافتی‌های کارکنان این سازمان را برای ما می‌آورد و فرایند مربوطه در خزانه‌داری و سازمان مدیریت طی و پس از آن به بانک مربوطه ارجاع داده می‌شد تا واریزها صورت بگیرد.

  معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: از مزایای چنین برنامه‌ای این است که ابتدا جلوی رسوب پول گرفته شود و وقتی قرار باشد پول از خزانه به بانک مربوطه منتقل و از آنجا به حساب افراد واریز شود، مدتی طول می‌کشد در حالی‌ که اگر به صورت مستقیم طی شود زمان کمتری صرف خواهد شد.
  همچنین دیگر مزیت این اقدام این است که خزانه‌داری کشور می‌تواند نقدینگی باقی‌مانده را به درستی مدیریت کرد.

  اکرمی افزود: در گذشته این مشکل وجود داشت که پرداخت حقوق کارمندان به صورت جدا جدا انجام می‌شد و در غیر سیستمی‌ها این امکان وجود داشت که مثلا اگر دستگاهی به ما مراجعه می‌کرد و 100 واحد از ما تخصیص می‌گرفت، 80 واحد آن را پرداخت می کرد و باقی را نگه می‌داشت که مثلا حق بیمه یا مالیات را با وجود دریافت از خزانه و کسر از حقوق افراد پرداخت نکند، ولی در شرایط جدید پرداخت‌ها مستقیم از سوی خزانه انجام خواهد شد و امکان چنین اقداماتی برای دستگاه‌ها وجود ندارد.

  اکرمی اظهار داشت : این شیوه درباره تمام دستگاه‌هایی که حقوق‌هایشان به صورت شخصی پرداخت می‌شود ، اعمال خواهد شد. البته یکسری دیگر از دستگاه‌ها هستند که حقوق آنها را ما پرداخت نمی‌کنیم، مثلا حقوق افراد نظامی و انتظامی که حقوقشان به صورت شخصی پرداخت نمی‌شود، بلکه حقوق‌ها به حساب ارتش واریز و ارتش خود به حساب افراد واریز می‌کند؛ به جز این موارد تقریبا تا اوایل سال آینده حقوق هر کارمندی به نام شخص او مستقیم از بانک مرکزی به حساب بانکی اش واریز می‌شود.

  اکرمی گفت : البته این پروژه یک بخش کوچکی از پروژه نوسازی خزانه در ایران بوده که در دستور کار است و تلاش می کنیم فرایندها کاملا الکترونیک شود مثلا مسئول بودجه دانشگاه تهران از محلی که مستقر است بتواند درخواست خود را به ما اعلام کند و ما نیز بتوانیم به صورت الکترونیک ، مدیریت و کنترل کنیم و در صورت اعلام سازمان برنامه و بودجه مبالغ درخواست شده را پرداخت کنیم نه اینکه هر بار مسئول بودجه هر دستگاهی مجبور باشد به خزانه مراجعه کند، اگر بتوانیم جلوی ورود و خروج به خزانه را بگیریم به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌ایم، ابتدا اینکه جلوی فساد را گرفته‌ایم و همچنین معطلی‌ها کم می شود و انجام امور پرداخت حقوق کشور با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

  خبر 11 دی

  محمدباقر نوبخت در خصوص جلسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از بحث های کارشناسی در کمیسیون تلفیق بودجه و اظهارنظر نمایندگان فهیم و پرتلاش مردم در مجلس کلیات لایحه بودجه سال 96 با 80 درصد رای مثبت به تصویب رسید.

  سخنگوی دولت ادامه داد: نمایندگان موافق و مخالف و همچنین سوال کننده در خصوص لایحه بودجه سال آینده نظرات خود را درباره کلیات بودجه در این جلسه مطرح کردند و همچنین مرکز پژوهش های مجلس اظهارنظر کارشناسی در این رابطه ارائه داد.

  نوبخت افزود: دولت در خصوص پیش بینی منابع و تطبیق سیاست های بودجه ای با سیاست های اقتصاد مقاومتی توضیحاتی به نمایندگان مردم در خانه ملت ارائه داد.

  وی ادامه داد: اینکه به چه ترتیب می شود بودجه 320 هزار میلیارد تومانی از لحاظ منابع و 1085 میلیارد تومانی کل کشور می تواند به رشد اقتصادی 7.7 درصدی در سال 96 دست یابد بررسی شد همچنین دستیابی به نرخ تورم 7.6 درصدی و اینکه رشد نقدینگی در حد 19 درصد باشد نیز در این جلسه برای نمایندگان تشریح شد.

  نوبخت تصریح کرد: کلیات لایحه بودجه با رای کم نظیری و با بیش از سه چهارم رای نمایندگان حاضر در جلسه کمیسیون تلفیق مصوب شد و در ادامه با همکاری نمایندگان این کمیسیون سعی خواهیم کرد در موعد مقرر گزارش را به صحن علنی مجلس ارائه دهیم و امیدواریم در جلسه علنی نیز مساعدت های لازم انجام شود تا قانون بودجه مناسبی به دولت ابلاغ شود.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: عمده منابع بودجه ای ، بیش از 50 درصد از طریق مالیات و حقوق گمرکی حاصل می شود که بالغ بر 160 هزار میلیارد تومان خواهد شد و قیمت نفت در شرایطی بین 50 تا 55 دلار برای هر بشکه پیش بینی شده که برآورد می شود مقدار فروش حدود 2 میلیون و 500 هزار بشکه نفت در روز باشد.

  وی ادامه داد: در ماه گذشته بیش از رقم مذکور در خصوص تولید نفت، تولید صورت گرفت.

  نوبخت افزود: کشور عربستان قیمت 55 دلار برای هر بشکه نفت در نظر گرفته و صندوق بین المللی پول قیمت 60 دلار را برای هر بشکه پیشنهاد داده بود و باید توجه داشت در سال گذشته قیمت هر بشکه نفت در بودجه 40 دلار پیش بینی شده بود که در 8 ماه گذشته سال جاری به طور متوسط قیمت هر بشکه نفت به فروش رفته بالای 42 دلار بود و در حال حاضر نیز قیمت هر بشکه نفت بالای 50 دلار است.

  افزایش حقوق کارمندان دولت در حدود 10 درصد خواهد بود

  سخنگوی دولت در خصوص حقوق بازنشستگان گفت: با توجه به اینکه دولت موظف است هر ساله با توجه به نرخ تورم میزان حقوق و دستمزد را افزایش دهد امسال با وجود پیش بینی تورم 7.6 درصدی تدابیری اتخاذ شد حقوق کارمندان 10 درصد افزایش یابد و برای کلیه بازنشستگان نیز ردیف ویژه ای در نظر گرفته شد تا نابرابری های پرداخت حقوق در طی برنامه توسعه تغییر یابد.

  وی ادامه داد: هزار میلیارد تومان برای ترمیم حقوق بازنشستگان در بودجه سال 96 لحاظ شده و این با توجه به بضاعت و امکانات دولت بوده و امیدواریم شرایط به نحوی باشد که منابع بیشتری حاصل شود تا علاوه بر توجه به سرمایه گذاری نسبت به افزایش قدرت خرید تمامی مردم به ویژه کارکنان دولت اقدام شود.

  نوبخت افزود: در تبصره 14 بودجه بالغ بر 48 هزار میلیاردتومان امکان ایجاد منابع برای دولت از محل افزایش قیمت حامل های انرژی شده بود اما دولت نسبت به افزایش قیمت حامل های انرژی اقدام نکرد و اعتقاد داریم می توانیم با همین منابع به نحو شایسته عمل کنیم.

  وی ادامه داد: برای سال 96 نیز در خصوص افزایش قیمت حامل ها باید کمیسیون تلفیق بودجه ابلاغ لازم را انجام دهد تا به چه نحوی عمل شود.

   

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه