جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • حقوق ماهیانه افراد داعش چقدر است؟

  مجموعه : اخبار , اخبار بین المللی

  حقوق ماهیانه داعشی ها, حقوق داعشی ها, داعش

  شبکه تلویزیونی «ان‌دی‌تی‌وی» هند با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: اسنادی که به‌تازگی از گروه تروریستی داعش کشف شده است، نشان می‌دهد این گروه که اخیراً در تنگنای شدید مالی قرار گرفته است، به هر یک از عناصر خود ماهانه تنها 50 دلار به عنوان حقوق ثابت پرداخت می‌کند.
  در ادامه گزارش آمده است: به طور مثال، این اسناد نشان می‌دهد «الجیبوری،» یکی از عناصر این گروه تروریستی که دو همسر و 6 فرزند دارد، علاوه بر حقوق ثابت ماهیانه‌اش، 50 دلار بابت هر یک از همسرانش و 35 دلار نیز برای فرزندان زیر 15 ساله‌اش، از این گروه تروریستی حقوق دریافت می‌کند. طبق این اسناد، الجیبوری همچنین بابت هر «برده جنسی» نیز 50 دلار دریافت می‌کند. با احتساب این مبالغ، دریافتی ماهیانه الجیبوری در مجموع حدود 360 دلار است.
  در ادامه گزارش آمده است: اسناد رسمی داعش که یک نشریه معتبر روز جمعه بخشی از آن را منتشر کرد، حاوی اطلاعات مربوط به عناصر این گروه تروریستی و دیگر جزئیات زندگی آن‌ها است. این اسناد راهکارهای مورد استفاده تروریست‌ها را برای رویارویی با شکست‌های اخیر و مشکلات پس از آن، فاش می‌کند.

  داعش هر ماه چقدر درآمد دارد؟
  دبیرکل سازمان ملل متحد تأکید کرد که بر اساس برخی ارزیابی‌ها گروه تروریستی داعش هرماه حدود 30 میلیون دلار از منابع مختلف درآمد کسب می کند.
  “بان کی مون” که آخرین ماه های دوران تصدی دبیرکلی سازمان ملل متحد را سپری می‌کند، اظهار داشت: این درآمدها از منابعی مانند مالیاتهای اجباری، گرفتن هزینه برق، آب از مردم و اجاره خانه‌هایی به دست می آید که آنها را مصادره کرده است.

  وی همچنین درباره خطرات داعش برای منطقه جنوب شرق آسیا هشدار داد.

  بان کی مون این مسائل را در جلسه اعضای شورای امنیت، برای بررسی گزارش تهدیدهای تروریستی برای دنیا، مطرح کرد.

  بان کی مون با این حال خاطرنشان کرد: شکستهای نظامی داعش باعث شده است که درآمدها و منابع مالی این گروه اخیرا کاهش یابد.

  وی خاطرنشان کرد: داعش در یمن، مانند حملاتی که شاخه القاعده در شبه جزیره عربی در این کشور انجام می‌دهد، ساختمانهای دولتی و مسؤولان دولتی را هدف می گیرد. و با وجود رقابت تبلیغاتی این دو گروه تروریستی در یمن، هیچ گزارشی درخصوص درگیری مستقیم بین آنها وجود ندارد.

  بان کی مون افزود: بر اساس گزارشهای کشورهای عضو، به نظر می آید که عناصر داعش و القاعده آماد هستند که در امور تاکتیکی بایکدیگر همکاری کنند.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه