جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • جای مناسب برای خرید خانه در تهران کجاست؟

  مجموعه : اخبار

  جای مناسب برای خرید خانه در تهران کجاست؟

  http://www.taraznews.com/sites/default/files/content/images/story/92-06/20/5_0.jpg

  افتتاح حساب در صندوق یکم بانک مسکن برای دریافت وام های خرید خانه هفته گذشته افتتاح شد تا قدرت خرید مردم را افزایش و عمق رکود در بازار را کاهش دهد. مسئولان مسکنی کشورمان همواره تاکید دارند این وام تنها با پس انداز اثر بخش خواهد بود. ودیعه بیشترین وام مسکن 40 میلیون تومان مقرر شده از آنجایی که این وام برای دهک های سوم و چهارم و خانه اولی ها تعریف شده است ودیعه وام پس انداز این خانواده ها محسوب می شود. عده ای از کارشناسان معتقدند این مبالغ تنها می توان در حاشیه کلان شهر تهران خانه دار شد و این به افزایش حاشیه نشینی دامن می زند.

  به گزارش ایلنا؛ چندی پیش بانک مرکزی در گزارشی اعلام کرد: از میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۷۸.۹ میلیون ریال به منطقه سه و کمترین آن با ۲۱.۱ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

  حاصل بررسی های بانک مرکزی در بخش معاملات مسکن شهر تهران در ماه گذشته بیانگر آن است که تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 14.3 هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 41 درصد کاهش را نشان می دهد.

  اگر با فرمول عباس آخوندی مبنی بر پس انداز + وام پیش برویم و فرض بر این باشد که خانواده ای از دهک سوم و چهارم مجموعه وام و پس انداز شان چیزی حدود 150 میلیون تومان باشد، باید دید این دهک ها در کجای نقشه و جغرافیای تهران می توانند خانه دار شوند؟

  در حال حاضر در بازار مسکن و بنگاه های مشاور املاک،  خانه ای در 17شهریورجنوبی ،خیابان منصور  با 45متر 115 میلیون تومان معامله می شود. همچنین در منطقه پاسدار گمنام خانه 45متری که دارای پارکینگ، انباری و آسانسور است، 136میلیون تومان خرید و فروش می شود.

  واحد مسکونی در انتهای جیحون،16متری امیری با متراژ 45متر با سن 3سال همراه  با پارکینگ وآسانسور90 میلیون تومان قیمت گذار شده است. در منطقه افسریه خانه ای با 42 متر یک خوابه و انباری 104 میلیون تومان معامله می شود. در سبلان شمالی خانه ای  53متر دوخوابه با انباری 153 نرخ گذاری شده است.  در محله خاوران در خیابان نباتی واحد مسکونی با 60 متر همراه با پارکینگ 120تومان به فروش می رسد. همچنین در اتوبان محلاتی , نزدیک اتوبان امام علی خانه ای 40متر 9ساله  میلیون125  تومان  معامله می شود.

  واقعیت این است که با متوسط پس انداز دهک های سوم و چهارم نمی توان خانه هایی بیشتر از 50 متر را خریداری کرد این در حالی است که این متراژ برای متوسط 3 نفر در هر خانواده بسیار کوچک است بنابراین افراد گرایش به مهاجرت به مناطق حاشیه شهر پیدا می کنند و حاشیه نشینی البته از نوع مدرن آن افزایش می یابد.

  در حال حاضر قیمت واحد مسکونی 80 متری در شهر پرند با عمر 3ساله بنا 95 میلیون تومان خرید و فروش می شود و  در فاز دو این منطقه خانه 70 متری با عمر 8 سال 100 میلیون تومان نرخ گذاری شده است.

  همچنین خانه ای 87 متری در فاز 4 شهر اندیشه فاز 4 با سن 10 سال چیزی حدود 87 میلیون و خانه ای 60 متری با دو خواب در خیابان اطلاعات این شهر جدید 112 میلیون تومان معامله می شود.

  و در پردیس  که گرایش خانواده به مهاجرت به این محدوده افزایش یافته است  خانه ای 78 متری و نوساز در فاز سوم  آن  115 میلیون تومان قیمت گذار شده است و واحدی دیگر با 80 متر و نوساز در فاز سوم مسکن مهر هسا 130 میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه