جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • ثبت نام پیاده روی اربعین حسینی سال 95 (زمان ثبت نام)

  مجموعه : اخبار , اخبار اجتماعی , اخبار داغ روز | خبرهای داغ امروز , دینی و مذهبی

  پیاده روی اربعین حسینی, راهپیمایی اربعین حسینی

  زمان ثبت نام

  غلامعلی زاهدی مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به آغاز پیش ثبت نام برای اعزام سفر اربعین حسینی اظهار داشت: مسئولیت اجرایی اعزام طرح پیاده‌روی اربعین حسینی با وزارت کشور است و ثبت نام و اعزام زائران توسط سازمان حج و زیارت انجام می‌شود که متقاضیان می‌توانند از 16 مرداد با مراجعه به سامانه سماح به نشانی https://samah.haj.ir/ پیش ثبت نام اولیه خود را انجام دهند.

  وی افزود: مراحل بعدی ثبت نام و ارائه مدارک در شهریور و مهر انجام می‌شود و لازم است تا همه متقاضیان در سامانه سماح ثبت نام کرده باشند تا مشکلی در اعزام آنان برای اربعین حسینی ایجاد نشود.

  مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان بیان کرد: سال گذشته 80 هزار زائر اصفهانی در سامانه سماح ثبت نام کردند و بیش از 100 هزار نفر از استان اصفهان در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلا شرکت کردند، پیش بینی می‌شود امسال تعداد بیشتری از زائران در این مراسم معنوی شرکت کنند.

  وی درباره اعزام زائران اصفهانی به عتبات عالیات تصریح کرد: در حال حاضر زائران اصفهانی به صورت هفتگی در قالب 5 پرواز و حداقل یک دستگاه به صورت زمینی به عتبات عالیات اعزام می‌شود، هر یک از کاروان‌ها حدود 40 نفر است و هر هفته 30 گروه به کشور عراق برای زیارت عتبات مقدسه اعزام می‌شوند.

  زاهدی استفاده از کاروان‌های زیرنظر سازمان حج و زیارت را برای اعزام زائران به عراق توصیه کرد و گفت: کاروان‌هایی که زیر نظر سازمان حج و زیارت نیستند معمولاً دچار مشکلات امنیتی می‌شوند، همچنین با توجه به گزارش‌های رسیده و عدم بیمه کامل زائران و نبود امکانات درمانی و پزشکی توصیه می‌شود زائران برای زیارت عتبت عالیات از کاروان‌های مجاز استفاده کنند.

  وی با اشاره به برخورد سازمان حج و زیارت با کاروان‌های غیرمجاز بیان کرد: از ابتدای سال بیش از 100 گروه و فرد که اقدام به اعزام زائران به صورت غیرمجاز کرده‌اند، شناسایی شده و پرونده برخی از آنان در دادگستری در جریان است، همچنین چند دفتر زیارتی غیرمجاز پلمپ شده است.


  اخبار شهریور ماه / ثبت نام بیش از 90 هزار نفر

  سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه نام‌نویسی در سامانه سماح برای مسافران ایام اربعین حسینی(ع) الزامی است، اعلام کرد: از آغاز روند نام‌نویسی تاکنون بیش از 90هزار نفر عزم خود برای اربعین حسینی را ثبت کردند.

  تمامی کسانی که قصد سفر در ایام اربعین را دارند باید هرچه زودتر در سامانه سماح نام‌نویسی کنند و عزیمت به این سفر مستلزم داشتن گذرنامه و روادید است.

  سامانه سماح به‌طور مرتب در حال ثبت درخواست‌های علاقمندان به سفر اربعین حسینی است و از آغاز تاکنون بیش از 90 هزار نفر نام و مشخصات خود را وارد سماح کرده‌اند.

  تأکید بر نام‌نویسی و جلوگیری از خروج علاقمندانی که نام خود را در سامانه سماح ثبت نکرده‌اند به‌طور جدی در حال انجام است و این رویکرد به‌معنای محدودیت نیست بلکه به‌سبب نظم‌بخشی و برنامه‌ریزی مناسب انجام می‌گیرد.

  روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات با اعلام این موضوع خبر داد که داشتن روادید (ویزا) و بیمه برای زائران اربعین حسینی ضروری است و سازوکار به‌ همراه مبلغ مورد نظر در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

  پیش‌بینی می‌شود امسال در حدود 2میلیون نفر از ایران در مراسم اربعین حسینی حضور یابند.

  تردد زائران فقط از 3 مرز رسمی

  همچنین نیروی انتظامی اعلام کرده که 3 مرز رسمی کشور در استان‌های ایلام و خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی کافی است.

  نیروی انتظامی امکان افزایش تعداد مرزهای خروجی برای تردد زائران اربعین حسینی را به علت فقدان زیرساخت‌های لازم رد و اعلام کرد: با توجه به اینکه در اربعین امسال شاهد حضور باشکوه‌تر زائران حسینی در کنگره اربعین خواهیم بود همین 3 مرز رسمی کشور در استان‌های ایلام و خوزستان (مهران، چذابه و شلمچه) برای تردد زائران اربعین حسینی کافی است و در این ارتباط نیروی انتظامی آمادگی دارد به وظایف ذاتی خود عمل کند.

  بنابر اعلام نیروی انتظامی، تا 2 ماه آینده همه تجهیزات و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در 3 مرز رسمی کشور برای تردد زائران اربعین حسینی فراهم می‌شود.

  زائران باید از هم اکنون برای گرفتن گذرنامه و ویزا اقدام کنند و این کار در روزهای آخر که معمولا ازدحام زیاد است موکول نکنند.


  اخبار مرداد ماه

  رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت نام شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد و گفت: علاقه‌مندان شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی می‌توانند از فردا با مراجعه به سایت سماح ثبت نام خود را انجام دهند.

  سعید اوحدی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی از  20 محرم آغاز می‌شود، گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم می‌توانند از ساعت 9 صبح روز شنبه برای ثبت نام به سایت «سماح» مراجعه کنند.

  وی ادامه داد: امسال تنها سایت «سماح» محور ثبت نام، اخذ ویزا و ساماندهی زائران اربعین است که متقاضیان می‌توانند با ورود به سایت «سماح» یا با مراجعه به دفاتر زیارتی مجاز که اسامی آنها در همین سایت گذاشته شده است مراجعه و اطلاعات خود را وارد کنند. پس از تکمیل اطلاعات کد رهگیری به آنها داده می‌شود که در هنگام خروج از مرز به همراه داشتن این کد الزامی است و پیامکی هم به آنها ارسال می‌شود مبنی بر اینکه ثبت نام با موفقیت انجام شده است.

  رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هنوز هزینه اخذ ویزا از سوی عراق مشخص نشده است، تصریح کرد: امسال تمام زائران تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و بدون خرید امکان دریافت ویزای اربعین وجود ندارد، در هیچکدام از مراحل ثبت نام پولی به صورت دستی از متقاضیان اخذ نمی‌شود و در مرحله اول ثبت نام نیز هزینه‌ای نباید پرداخت کنند.

  اوحدی با اشاره به اینکه راهنمای نحوه ثبت نام بر روی سایت «سماح» نیز گذاشته شده است، افزود: محدودیتی برای ثبت نام و اعزام وجود ندارد و تمام تلاش ستاد مرکزی اربعین این است که تمام مشتاقان بتوانند در راهپیمایی اربعین شرکت کنند.

  وی در مورد فعالیت افراد سود جو و دفاتر غیرمجاز در این ایام گفت: تمام متقاضیان می‌توانند دفاتر زیارتی مجاز را از روی سایت «سماح» ببینند و در صورت عدم دسترسی به اینترنت برای ثبت نام می‌توانند به نزدیکترین دفتر زیارتی مجاز مراجعه کنند، علاقه‌مندان از مراجعه به دفاتر غیرمجاز و افراد سود جو خودداری کنند چراکه سال گذشته بیش از 50 هزار ویزای جعلی شناسایی و کشف شد که این افراد در مرز با مشکل مواجه شدند و اجازه خروج از کشور را نداشتند.

  رئیس سازمان حج و زیارت پیش از این گفته بود: با توجه به نابسامانی‌هایی که در برخی از مقاطع زمانی هنگام خروج از مرزهای ایران پیش آمد، تصمیم گرفته شد در سامانه ثبت نام اربعین (سماح) درگاهی برای ثبت نام افاغنه مقیم ایران اختصاص یابد. همچنین با هماهنگی وزارت کشور و نیروی انتظامی، مرز خاصی برای تردد آنها در نظر گرفته شد که هنگام ثبت نام، به صورت هوشمند مشخص می‌شود.

  به گفته وی، در حال حاضر مرز خروجی اتباع افغان چزابه است که در صورت تغییر، اعلام خواهد شد.

  اوحدی همچنین گفت: سال‌های گذشته افرادی که علاقه‌مند بودند به عنوان خادم در مراسم پیاده روی اربعین حضور باشند سرگردان بودند و اطلاع نداشتند چگونه باید اقدام کنند، برای همین امسال در سامانه «سماح» درگاهی ایجاد شده تا متقاضیان خدمت به زائران امام حسین(ع) از این طریق اقدام کنند.

   

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه