جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • تولید 50 هزار شغل در استانداری آذربایجان شرقی

  مجموعه : استخدام جدید , استخدام دولتی , استخدام شهرستان

  استخدام آذربایجان شرقی, استخدام تبریز, استخدام تیر, استخدام جدید

  اسماعیل جبارزاده عصر امروز در جلسه مشترک شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان، یکی از عوامل مهم مانع تولید را بالا بودن نرخ سپرده‌ها دانست و اظهار داشت: دولت با کاهش نرخ سود تسهیلات، قدم مثبتی برداشت ولی این قانون نمی‌تواند به وام‌های قبل از این تاریخ تسرّی دهد.
  وی با اشاره به اینکه تسری دادن این قانون به قبل از تصویب آن، بار مالی بسیار زیادی بر دولت تحمیل می‌کند، افزود: کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی، تنها برای قراردادهای جدید اعمال خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود برای قابل رقابت شدن محصولات ایرانی در بازارهای جهانی، نرخ سود تسهیلات در سال‌های آینده نیز به‌تدریج کاهش یابد.
  استاندار آذربایجان شرقی، در ادامه، با تأکید بر اینکه ۸۰ درصد مصوبات شورای گفت‌و‌گو در سال گذشته، عملیاتی شده است، گفت: ۵ درصد نیز در حال عملیاتی شدن است و بقیه ۱۵ درصد آن، نیاز به تغییر قوانین دارد که این موضوعات به استحضار نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اتخاذ تدابیر لازم رسیده است.
  جبارزاده، کاهش نرخ بیکاری در سال ۹۴ نسبت به سال‌های گذشته را خاطرنشان کرد و ابراز داشت: بخشی از این موفقیت حاصل همکاری دولت و بخش خصوصی است که این شورا نیز نقش برجسته‌ای در این زمینه دارد و باید تداوم برگزاری این شورا در برنامه ششم توسعه گنجانده شود.
  وی درباره تکلیف به وارد کننده برای حمل بار خود با ناوگان ایرانی، اظهار داشت: بر اساس قانون، در غیر این صورت، باید برای حمل و نقل با ناوگان خارجی، ۱۰ درصد عوارض و جریمه پرداخت کند، که وقتی در برخی مسیر‌های صادراتی، کامیون‌های یورو۶ و کشتی‌های غول‌پیکر در ناوگان ایرانی وجود ندارد، وارد کننده و تولید کننده جریمه گناه نکرده را پرداخت می‌کند و باعث افزایش قیمت تمام‌شده می‌شود که باید این روند اصلاح شود.
  استاندار آذربایجان شرقی با ابراز “برای نوسازی ناوگان حمل و نقل استان جهت صادرات محصولات ایرانی به اروپا باید مجوز ورود ۵۰۰ دستگاه کشنده تریلی یورو۶ را دریافت کنیم”، ادامه داد: با این اقدام می‌توانیم بخشی از محدودیت‌های صادراتی به کشورهای اروپایی را حل کنیم که صنایع غذایی استان بیش از سایر صنایع درگیر این موضوع است.
  رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی، در ادامه، با اعلام اینکه پتروشیمی تبریز تولیدات خوبی را داشته و با صادرات خوب کالا از گمرکات استان می‌تواند در افزایش صادرات غیرنفتی استان نقش مؤثری ایفا کند، تصریح کرد: ما در برنامه‌ریزی سال ۹۵، برای بخشی از صادرات استان روی پتروشیمی حساب ویژه‌ای باز کرده‌ایم که امیدواریم به نتیجه پیش‌بینی شده برسیم.
  جبارزاده، با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت کم و توان پایین واحدهای تولیدی کوچک استان، بسیاری از آنها قادر به خرید بیش از ۱هزار تنی محصولات پتروشیمی از بورس نیستند، افزود: از پتروشیمی می‌خواهیم تا مواد اولیه واحدهای صنعتی استان را مستقیماً تأمین کرده تا واحدهای تولیدی کوچک استان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.
  وی ادامه داد: دستگاه‌های نظارتی استان هم عدم ارسال بخشی از محصولات پتروشیمی به بورس را با توجه به مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی در حمایت از تولید، در نظر گرفته و با ابلاغ این مصوبه قانونی، از مسائل و مشکلات بعدی جلوگیری کند.
  استاندار آذربایجان شرقی، با اظهار اینکه توسعه پتروشیمی تبریز، جزئی از سند توسعه استان به‌صورت مگاپروژه است، ادامه داد: برای این پروژه برخی موانع وجود دارد که باید در جلسه با وزیر نفت این موانع برطرف و طرح توسعه آن اجرایی شود.
  وی در پایان، فعالیت بیش از ۱۰۰ هزار واحد صنفی تک‌کارفرما در استان را یادآور شد و ابراز داشت: باید اجازه دهیم این واحد‌ها با مجوز اصناف و تأیید و نظارت تأمین اجتماعی، هرکدام یک شاگرد را با عدول از قانون کار و بیمه، جذب کنند که اگر نیمی از آنها اشتغال ایجاد کنند، ۵۰ هزار شغل ایجاد می‌شود.
  جبارزاده افزود: اگر بخواهیم این میزان اشتغال را به‌تنهایی ایجاد کنیم، میلیارد‌ها تومان اعتبار نیاز داریم که طرح استاد و شاگردی می‌تواند در شرایط فعلی کمک فراوانی برای اشتغال‌زایی کند.
  استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: باید این طرح را که بار‌ها مطرح کرده‌ام، با استفاده از ظرفیت قوانین موجود اجرا کنیم تا شاگردان علاوه بر اشتغال، پس از حرفه‌آموزی برای خودکفایی اقدام کنند.

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه