جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • بیوگرافی کامل علی لهراسبی + عکس های جدید و مصاحبه

  مجموعه : بیوگرافی , بیوگرافی خوانندگان

  بیوگرافی خواننده معروفل ایرانی

  علی لُهراسِبی خوانندهٔ موسیقی پاپ ایرانی است.

  علی لهراسبی

  زندگی‌نامه :

  در ۲۰ فروردین متولد شد. او نخستین فرزند خانوادهٔ شش‌نفره‌شان بود.

  پدرش از بازنشستگان نیروی هوایی و مادرش خانه‌دار بوده‌است. در رشتهٔ الکترونیک به تحصیل پرداخت و دارای مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه آزاد کرج می‌باشد. وی هم‌اکنون بیش‌تر در زمینهٔ تبلیغات و موسیقی فعال است. وی هم‌چنین یکی از مدیران پروژهٔ یکی از شرکت‌های نامدار تبلیغاتی است.

  فعالیت هنری علی لهراسبی :

  پیانو را نزد مهرداد تاج‌کریمی آموخت. سپس به فعالیت در عرصهٔ آهنگسازی کودکان و نوجوانان پرداخت و در یک گروه کرال دانشجویی عضویت یافت.

  پس از مدتی فعالیت‌ها جسته‌گریخته در عرصهٔ موسیقی تصمیم می‌گیرد تا فعالیت‌هایش را به طور جدی پی بگیرد. در سال ۱۳۷۹ شماری از آثارش را برای سنجش به دست مسئولین وقت صداوسیما می‌دهد و اندکی بعد با موافقت آن‌ها برای همکاری روبرو می‌شود و اجرای تیراژ سریال «کلبه سپید» به عنوان اولین حرکت رسمی او در عرصهٔ موسیقی پاپ امروزی رقم می‌خورد.

  از اینجاست که وی تصمیم به تقویت خود می‌گیرد و برای دو سال به یادگیری سلفژ و تئوری موسیقی نزد محمدرضا صادقی و بهنام صبوحی می‌پردازد تا در نهایت در سال ۱۳۸۱ با اجرای تیراژ سریال «دریایی‌ها» ارائه‌ای متفاوت را از خود به نمایش می‌گذارد.

  پس از این است که آلبوم «دریایی‌ها» را با همکاری محمدرضا چراغعلی به بازار موسیقی پاپ عرضه می‌کند که با استقبال مناسبی روبرو می‌شود. سپس تیراژ سریال «بیراهه‌ها» بود که زمینه‌ساز ارائهٔ آلبومی کامل توسط او شد و همزمان با عید فطر سال ۱۳۸۵ «آلبوم مثلث» را با حضور ترانه‌هایی چون «بیراهه‌ها»، «یه روز سرد پاییزی» با تنظیم علی افضلی، «کوله‌بار»، «خط و نشون»، «آینه»، «لب سکوت»، «قلب سنگی»، «مرثیه» و «عطر بارون» ارائه کرد. در همین زمان بود که وب‌گاه شخصی او نیز راه‌اندازی شد.

  وی همچنین اجراهای زندهٔ متعددی داشته است که بخش عمدهٔ آن‌ها در جزیرهٔ کیش بوده است. بزرگ‌ترین کنسرت او در شب‌های ۱۴ و ۱۵ شهریور ۱۳۸۶ در مجموعه کاخ سعدآباد و با حضور بیش از ۵۰۰۰ نفر در هر شب برگزار شد.

  آلبوم بعدی او با نام ۱۴ در پاییز سال ۱۳۸۸ منتشر شد. پس از جنجال بسیار بر سر مجوز به علت همکاری با شادمهر عقیلی سرانجام در زمستان سال ۱۳۹۰، آلبوم تصمیم منتشر گردید که جزو پرفروش‌ترین‌های سال ۱۳۹۰ شد. «تصمیم» بهترین آلبوم لهراسبی در بین چند آلبوم منتشر شده از وی شناخته شد.

  او در اسفند۹۲ آلبومی را منتشر کرد که چند روز مانده به انتشار، از سرمه‌ای به روبات تغییر نام داد.

  عکس علی لهراسبی

  آلبوم‌های علی لهراسبی خواننده محبوب ایرانی:

  دریایی‌ها :

  نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
  کار من و دلسیاوش پورشیرمحمدمحمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی
  دریایی‌هامسعود رساممحمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی
  ترانه سازنیلوفر لاری پورمحمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی
  بی طاقتسیاوش پورشیرمحمدمحمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی
  بی کلام (کار من و دل)محمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی
  تنها میرممسعود رساممحمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی
  حرف آخرشهرام غلامیمحمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی
  عسل خاتونآزیتا قاسمیمحمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی
  بی کلام (بی طاقت)محمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی
  حس غریبسیاوش پورشیرمحمدمحمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی

  کنسرت علی لهراسبی

  روبات :

  نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
  شرشر بارونمهرزاد امیرخانیمرتضی پاشاییمعین راهبر
  دوسم نداریحمید نصراللهیحمید نصراللهیبهروز علی یاری
  سفرپویا حسین خانیشادمهر عقیلیمحمد ناهیدی
  دیوونه وارسوشیانتحسین قربانپورشهاب اکبری
  فالبابک مافیبابک مافیبابک مافی
  دلهرهمهرزاد امیرخانیمرتضی پاشاییمهران عباسی
  دیوارامیر ارجینیبابک مافیبابک مافی
  حالم خوبهمهرزاد امیرخانیمرتضی پاشاییمهران عباسی
  من دیگه خسته شدمامیر بذرافشانحسین قربانپورفرید یزدانفر
  پناهحدیث دهقانفؤاد غفاریهومن نامداری

  تصمیم :

  نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
  چشمامو می‌بندمالناز اسفند فرشادمهر عقیلیمحمد ناهیدی
  حرفای ناگفتهمحسن یگانهمحسن یگانهمحمد ناهیدی
  تصمیمامین ناسوتیشادمهر عقیلیشادمهر عقیلی
  بازم دوبارهافشین امینیافشین امینیمحمد ناهیدی
  قلبمعلی رضا پیروزیبابک مافیبابک مافی
  راهرومونا برزوییبابک مافیبابک مافی
  بارونمحمد کاظمیبابک مافیبابک مافی
  صدام کنحدیث دهقانفؤاد غفاریشهاب اکبری
  راه شمالیمونا برزوییبابک مافیبابک مافی
  رؤیامهسا سماواتیشادمهر عقیلیشادمهر عقیلی
  عطر نرگسحدیث دهقانفؤاد غفاریشهاب اکبری

  عکس جدید علی لهراسبی

  چهارده :

  نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
  دلنوازانعبدالجبار کاکاییمحسن یگانهبهروز صفاریان
  دلواپسیمحسن یگانهمحسن یگانهبهروز صفاریان
  سزامهمحسن یگانهبرگرفته از قطعه یونانیبهروز صفاریان
  اتاق سوت وکورمحسن یگانهمحسن یگانهشهاب اکبری
  عذاب دوست داشتنعبدالجبار کاکاییبهروز صفاریانبهروز صفاریان
  چشمامو بستممحسن یگانهبرگرفته از قطعه یونانیبهروز صفاریان
  غافلمحسن یگانهمحسن یگانهشهاب اکبری
  بعد رفتنتمحسن یگانهمحسن یگانهبهروز صفاریان
  اقرارفوژان برقیانامیر قنادیآرش قنادی
  کوهمونا برزوئیمهدی یراحیمهدی یراحی
  مرگ برگرضا صادقیرضا صادقیشهاب اکبری
  تنها نروروزبه بمانیمهدی یراحیبهروز صفاریان
  انتظارروزبه بمانیمحمدرضا چراغعلیمحمدرضا چراغعلی

  تک آهنگ‌ها :

  نام ترانهترانه سراآهنگسازتنظیم
  سوغاتی (بازخوانی)اردلان سرفرازمحمد حیدری
  قلب آهنیمهرزاد امیرخانیملودی یونانی

  مصاحبه خواندنی با علی لهراسبی خواننده پاپ ایران :

  تصاویر علی لهراسبی

  یک سال و نیم پیش بود که علی لهراسبی آلبوم «تصمیم» را روانه بازار کرد. آلبومی که اگرچه موفق ترین آلبوم آقای لهراسبی بود اما حواشی زیادی برای او به همراه داشت و در نهایت باعث ممنوع الکاری او شد. لهراسبی در این مدت خیلی کم راضی به گفت و گوی مطبوعاتی شده و ترجیح داده بی سروصدا به فعالیت های خود ادامه دهد.

  او در گفت و گو با تماشا سکوت چند ماهه اش را شکسته و در مورد اتفاقات بعد از آلبوم «تصمیم»، اختلافش با برج میلاد و کنسرت و آلبوم جدیدش صحبت های جالبی انجام داده است. به بهانه کنسرت لهراسبی که 15 اردیبهشت در برج میلاد و به تهیه کنندگی مجید عبدی برگزار می شود با علی لهراسبی هم صحبت شدیم.

  حدود دو سال است که در برج میلاد حضور نداری، دلیلش چیست؟

  – یک سری اختلاف نظرها بین ما و مسئولان قبلی برج میلاد وجود داشت که با حضورمدیریت جدید، این مشکلات حل شد و امیدوارم این اتفاقات خوب ادامه داشته باشد.

  این اختلاف نظرها در چه موردی بود؟

  – در هر صورت اگر بخواهی کار هنری را به شکل کامل و حرفه ای دنبال کنی، خواسته یا ناخواسته دچار حاشیه خواهی شد. البته منشخصا همیشه سعی کرده ام از حواشی فرار کنم اما در این دو سال اخیر، یکسری حواشی به سراغ من آمدم. ماجرای شادمهر عقیلی یک طرف، ماجرای برج میلاد و مسائل دیگر هم طرف دیگر که البته خوشبختانه این مسائل یکی پس از دیگری در حال برطرف شدن است.

  علی لهراسبی 94

  من هنوز متوجه مشکلت با برج میلاد نشده ام…

  – یکسری اختلاف نظر در مورد سیستم صوتی سالن بین ما وجود داشت که خوشبختانه سیستم ها تغییر کردو امروز می توان به جرأت گفت سالن همایش های برج میلاد، به لحاظ کیفیت بهترین سالن ایران است. در هر صورت طی جلسه ای که با مدیریت جدید برج داشتیم، سوء تفاهماتی که وجود داشت حل شد و اگر اتفاق خاصی نیفتد کنسرت های تهرانم را در برج میلاد پیگیری خواهم کرد.

  قبل از اینکه به دیدار شادمهر بروی، یکی از کم حاشیه ترین خواننده های کشور بودی! بعد از ماجرای شادمهر یک سری مسائل مثل ممنوع الکاری برایت اتفاق افتاد. اگر الان به دو سال قبل برگردی، باز هم با شادمهر همکاری می کنی؟ فکر می کنی همکاری با شادمهر به ممنوع الکاری می ارزید؟

  – من دنبال ارزش ماجرا نبودم و اصلا فکر نمی کردم که این همکاری باعث ممنوع الکاری ام شود. شادمهر دوست یک روز و دو روز من نیست و وقتی ایران بود با هم دوست بودیم. در هر صورت او هنر بی نظیری دارد همه ما به این موضوع واقفیم. به هر حال من ترجیح می دهم یک مقدار از حاشیه فاصله بگیرم چون این حواشی به اصل کارم لطمه می زند. آلبوم «تصمیم» فقط یک هفته در بازار بود و از نظر توزیع با مشکل روبرو شد. بهترین موقعی که می توانستم کنسرت هایم را برگزار کنم. بعد از انتشار آلبوم بود که متاسفانه شش ماه ممنوع الکار بودم.

  چراآلبوم جدیدت را منتشر نمی کنی؟ فکر نمی کنی یک مقدار فاصله بین «تصمیم» و آلبوم بعدی طولانی شده؟

  – آلبوم دادن کار آسانی نیست. آلبوم از یک سری قطعه تشکیل شده که هم باید خودشان به تنهایی قطعات خوبی باشند و هم وقتی در کنار هم قرار می گیرند، یک مجموعه خوب و منسجم را شکل دهند. من همین الان به جرأت می گویم که بالای 20 تراک آماده دارم ولی اینکه کدام تراک ها می تواند در آلبوم اتفاقت خوبی ایجاد کند، موضوع مهمی است. من مدام در حال کار و مشورت هستم و امیدوارم اتفاق خوبی برای آلبوم بعدی بیفتد.
  عکس کنسرت لهراسبی
  «تصمیم» باعث شد توقعات از علی لهراسبی افزایش پیدا کند. برای آلبوم بعدی چه برنامه ای داری که بتوانی کیفیت آلبوم قبلی را حفظ کنی؟ در این آلبوم با چه کسانی همکاری خواهی داشت؟

  – من همیشه در آلبوم هایم با اسم های جدید کار می کنم. در این آلبوم هم این اتفاق خواهد افتاد و در کنار آن اسامی بزرگی مثل بهروز صفاریان و محسن یگانه، مرتضی پاشایی و شهاب اکبری هم حضور دارند.

  محسن یگانه در آلبوم چه نقشی دارد؟

  – محسن در آلبوم جدید نقش بسیار پررنگی دارد و از ترانه، ملودی و تنظیم های او استفاده خواهیم کرد.

  هوادارانت باید منتظر چه سورپرایزی در کنسرت 15 اردیبهشت تو باشند؟

  – آنهایی که به کنسرت من آمده اند می دانند که کنسرت علی لهراسبی، کنسرت پرانرژی و اکتیوی است. سورپرایزهای جالبی در این کنسرت داریم که در کنسرت های قبل نداشتیم امیدوارم بتوانیم شب خوبی را برای حضار در سالن ایجاد کنیم.

  با حمید حامی مصاحبه ای داشتیم که او در این مصاحبه به ما گفت، موسیقی پاپ آبروی مردم ایران را برده، به عنوان یکی از خوانندگان فعال در این عرصه، چه نظری در مورد این اظهارنظر دارید؟

  – با تمام احترامی که برای حامی قائلم باید بگویم نظر من این نیست. شاید خیلی از چیزهایی که در موسیقی پاپ وجود دارد. باب میل من نباشد اما باید این را قبول کنیم که روند ملودی و تنظیم و ترانه ها به طور ناخواسته از روند کلی جامعه پیروی می کند و این چیزی است که دست من و شما نیست. معضل بزرگ ما شعر و ترانه است. فکر می کنم اگر ترانه سراهای ما یک مقدار از خودشان انعطاف نشان دهند. می توانند ترانه ها را به ذائقه مخاطب امروز موسیقی نزدیک کنند.

  عادت داشتیم که تو را در مقام خواننده تیتراژهای تلویزیونی ببینیم. مدتی است که در این زمینه کمرنگ شده ای، دلیل خاصی دارد؟

  – در ایران، وقتی یک نفر در زمینه خاصی به موفقیت می رسد، همه به سراغت می آیند. اگر شما بیایید و مرتب از علی لهراسبی که در زمینه تیتراژ موفق بوده، استفاده کنید؛ کار بزرگی انجام نداده اید. اگر آدم جدیدی را معرفی کنید و بتوانید از او به یک اثر شنیدنی برسید. هنر جدیدی را معرفی کنید و بتوانید از از او به یک اثر شنیدنی برسید، هنر کرده اید.

  در هر صورت من در این مدت اخیر تقریبا از اکثر سریال های تلویزیونی پیشنهاد داشته ام اما خودم تصمیمی در زمینه تیتراژ خوانی ندارم و اگر پیش بیاید، سالی یک بار این کار را انجام خواهم داد. سال گذشته تیتراژ سریال «خداحافظ بچه» را خواندم و امسال هم به احتمال زیاد تیتراژ سریال ماه رمضان یکی از شبکه ها را برعهده خواهم شد.

  عکس جدید علی لهراسبی

  گردآوری توسط جدیده

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه