جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • بیوگرافی کامل ابراهیم امینی + عکس های ابراهیم امینی

  مجموعه : بیوگرافی

  بیوگرافی ابراهیم امینی, عکس های ابراهیم امینی, عکس ابراهیم امینی, تصاویر ابراهیم امینی, زندگینامه ابراهیم امینی

  ابراهیم امینی

  ابراهیم امینی (زاده ۱۳۳۸ در شهرستان ممسنی) عضو هیئت رییسه حزب اعتماد ملی، استاد دانشگاه، حقوقدان، وکیل و سیاستمدار است.

  ابراهیم امینی در سال ۱۳۳۸ در روستای هرایرز از توابع شهرستان ممسنی در شمال غربی استان فارس متولد شد. وی دوران ابتدایی را در همان روستا گذراند. برای تحصیل در دوره راهنمایی به شهر نورآباد ممسنی آمد. پس از اتمام دوران راهنمایی، در هنرستان فنی نورآباد و در رشته اتومکانیک تحصیل را ادامه داد و دیپلم خود را گرفت. پس از اخذ دیپلم برای گذراندن دوران سربازی به تهران آمد اما با اوج‌گیری انقلاب و فرمان خمینی مبنی بر فرار از خدمت سربازی وی به بهانه تهیه لباس سربازی به شهرستان مراجعت نمود و دیگر برنگشت.

  ابراهیم امینی پس از پیروزی انقلاب به خدمت برگشت و دوران خدمت خود را در شیراز و خوزستان به اتمام رسانید. ایشان پس از پایان خدمت سربازی مدتی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان شد. در سال ۱۳۶۳ در کنکور گروه علوم انسانی شرکت کرد و در رشته حقوق دانشگاه تهران (مجتمع آموزش عالی قم) قبول شد، پس از اتمام دوره لیسانس خود مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز از دانشگاه شهید بهشتی و در گرایش حقوق خصوصی به پایان رسانید.

  ابراهیم امینی

  ابراهیم امینی به نوشته خود در کنکور دکتری اعزام به خارج قبول شد، ولی به دلیل برخی مشکلات از ادامه تحصیل در خارج از کشور باز ماند. امینی به‌عنوان عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه شیراز در سال ۱۳۷۰ شروع به کار کرد. متعاقبا در کنار تدریس و وکالت در دادگستری مدرک دکتری حقوق خصوصی خود را از دانشگاه تربیت مدرس گرفت. او اولین رئیس دانشگاه پیام نور ممسنی بود و در سال ۱۳۷۴ ماهنامه آوای نور را منتشر کرد که تا چند سال پیش منتشر می‌شد.

  ابراهیم امینی

  وی در دوره ششم مجلس به نمایندگی مردم ممسنی انتخاب شد. قبل از آن یکبار در انتخابات شرکت کرده که موفق به ورود به بهارستان نشده بود. در مجلس ششم مدتی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بود سپس به‌عنوان عضو هیئت رئیسه مجلس انتخاب گردید. پس از پایان دوره مجلس ششم، برای مجالس هفتم و هشتم  داوطلب شرکت در انتخابات شد که هر دو بار صلاحیت او توسط هیئت نظارت شورای نگهبان رد شد.

  بعد از دوران نمایندگی به عضویت حزب اعتماد ملی درآمد و جزو هیئت موسسان این حزب نیز به شمار می‌رود،وی همچنین با حکم آقای محمد خاتمی به عنوان عضو هیئت پیگیری و نظارت بر اجرای قانون اساسی انتخاب شد.

  او که از اعضای هیئت رییسه حزب اعتماد ملی بود، در انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری دهم نیز از مهدی کروبی حمایت کرد.

   

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه