جدیدترین ها در سایت جدیده
787878787 787878787
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • بیوگرافی هدیه تهرانی + عکس های جدید و صحبت های جالب

  مجموعه : اخبار , بیوگرافی , بیوگرافی بازیگران , دنیای بازیگران , عکس های خفن و جدید 2016 بازیگران زن , گالری عکس

  عکس های جدید و بیوگرافی هدیه تهرانی

  هدیه تهرانی (متولد ۴ تیر ۱۳۵۱ در تهران) بازیگر سینمای ایران است. وی همچنین در زمینه عکاسی و ورزش تای چی چوان فعالیت دارد. او برنده دو سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر می‌باشد.

  هدیه تهرانی (متولد ۴ تیر ۱۳۵۱ در تهران) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. اولین بار وی برای بازی در فیلم روز واقعه انتخاب شد اما بعدها لادن مستوفی جای او را گرفت. کیانوش عیاری هم او را برای بازی در بودن یا نبودن انتخاب کرد که بعدها عسل بدیعی به جای او برگزیده شد. اما سرانجام مسعود کیمیایی او را برای فیلم سلطان انتخاب کرد و هدیه تهرانی وارد سینمای حرفه‌ای شد.

  زنگ زدند و گفتند «سریع بیا»

  بازی‌های راحت و روان او در فیلمهای غریبانه و به خصوص شوکران تحسین منتقدان را برانگیخت. یکی از بهترین نقش آفرینی‌اش که منجر به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و تندیس زرین جشن خانهٔ سینما شد و تحسین نویسندگان و منتقدان را در پی داشت، بازی بیادماندنی او در چهارشنبه سوری بود.

  جوایز و افتخارات این بازیگر

  • نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم هفت دقیقه تا پاییز (۱۳۸۸)
  • برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم چهارشنبه سوری از دهمین جشن خانه سینما (۱۳۸۵)
  • برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم چهارشنبه سوری (۱۳۸۴)
  • برنده جایزه از جشنواره بین‌المللی فیلم پیونگ یانگ برای بازی در فیلم پارتی (۱۳۸۱)
  • برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از هفدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم قرمز (۱۳۷۷)

  زنگ زدند و گفتند «سریع بیا»

  فیلم های هدیه تهرانی

  سال نام فیلم کارگردان نقش
  ۱۳۷۵ سلطان مسعود کیمیایی مریم کوهساری
  ۱۳۷۶ غریبانه احمد امینی به‌رخ ثابتی
  ۱۳۷۶ قرمز فریدون جیرانی هستی مشرقی
  ۱۳۷۷ شوکران بهروز افخمی سیما ریاحی
  ۱۳۷۷ سیاوش سامان مقدم هدیه تهرانی
  ۱۳۷۷ دست‌های آلوده سیروس الوند دیبا
  ۱۳۷۸ پارتی سامان مقدم نگار آریانی
  ۱۳۷۹ آبی حمید لبخنده مهتاب
  ۱۳۷۹ چتری برای دو نفر احمد امینی یاسمن پاکروان
  ۱۳۸۰ زمانه حمیدرضا صلاحمند زری
  ۱۳۸۰ کاغذ بی خط ناصر تقوایی رویا رویایی
  ۱۳۸۰ خانه‌ای روی آب بهمن فرمان‌آرا ژاله تیرانداز
  ۱۳۸۱ آبادان مانی حقیقی
  ۱۳۸۱ دنیا منوچهر مصیری دنیا شاداب
  ۱۳۸۱ دختر ایرونی محمدحسین لطیفی مریم یزدانی
  ۱۳۸۲ جایی برای زندگی محمدرضا بزرگ‌نیا گلچهره
  ۱۳۸۲ دوئل احمدرضا درویش هانیه
  ۱۳۸۳ یک بوس کوچولو بهمن فرمان‌آرا زن مرموز / فرشته مرگ
  ۱۳۸۴ چهارشنبه سوری اصغر فرهادی مژده سمیعی
  ۱۳۸۴ شبانه امید بنکدار و کیوان علیمحمدی شبنم نامی
  ۱۳۸۴ به سوی غروب ایرج کریمی
  ۱۳۸۵ نیوه‌مانگ بهمن قبادی هشو
  ۱۳۸۵ نسل جادویی ایرج کریمی فروغ
  ۱۳۸۶ شیرین عباس کیارستمی زن تماشاچی
  ۱۳۸۶ هر کس به سینمای خود عباس کیارستمی هدیه تهرانی (خود)
  ۱۳۸۷ فرزند صبح بهروز افخمی دایه روح اله خمینی
  ۱۳۸۷ تهران ۱۵۰۰ بهرام عظیمی نازی
  ۱۳۸۸ هفت دقیقه تا پاییز علیرضا امینی میترا
  ۱۳۹۰ پل چوبی مهدی کرم پور نازلی
  ۱۳۹۰ یک روز دیگر حسن فتحی
  ۱۳۹۰ قلب یخی سامان مقدم سایه
  ۱۳۹۱ آشغال‌های دوست داشتنی محسن امیریوسفی

  زنگ زدند و گفتند «سریع بیا»

  در مراسمی علی جنتی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به هدیه تهرانی و شماری دیگر از هنرمندان نشان درجه یک هنر اهدا کرد .

  صحبت های جالب هدیه تهرانی

  دعوت شده بود برای اینکه نشان دکترای افتخاری هنر بگیرد اما دیر رسیده بود. اینکه دولت یازدهم او را مستحق عالی ترین نشان هنری ایران شناخته بود، خود در رأس اخبار قرار می گرفت اما همه از تاخیرش نوشتند. خانم دکتر هدیه تهرانی سال هاست که بسیار گزیده کار شده است. مدتی عکاسی و دستیاری کارگردانی را دنبال کرد و بعد از طراحی لباس و صحنه تا دکوراسیون داخلی به هر حوزه سرکی کشید.

  اما شاید جنجال برانگیزترین کار او برگزاری نمایشگاه عکسی بود که هزینه آن با وامی شائبه برانگیز تامین شده بود. عکسی در کنار اسفندیار رحیم مشایی و هجمه ای که او را باز هم منزوی تر کرد.

  هدیه تهرانی به دلیل مسائل شخصی زندگی و مشکلاتی که برایش به وجود آمد به چند فیلم و سریال پرهزینه و تجاری هم بله گفت اما جدا از آن تنها سعی می کرد در فیلم هایی بازی کند که منتقدان بگویند خاص است.

  او دیگر آن ستاره فاتح گیشه ها نبود و حالا در کنار همه فعالیت های جنبی برایش این مهم بود که بگویند متفاوت است. این تفاوت را ناگهان با حضور در ورزش به رخ کشید و رییس کمیته تای چی فدراسیون ووشو شد؛ عنوانی که باز هم سر و صدای زیادی به پا کرد. کسی درباره آن و اینکه هدیه تهرانی بالاخره در تای چی به دنبال چه می گردد خبری مخابره نکرد. با همه اینها او هیچ وقت از سینما فاصله زیادی نگرفت و همیشه منتظر بازگشت و درخشش دوباره اش بودند.

  هدیه تهرانی این روزها مشغول بازی در دومین فیلم بلند سینمایی ابراهیم ابراهیمیان با عنوان «عادت می کنیم» است، فیلمی خاص با کارگردانی که این اواخر توانسته تهرانی را راضی کند تا در فیلمش باشد.

  آنچه اما نام این هنرپیشه را در هفته ای که گذشت، سر زبان ها انداخت، نه این فیلم که نشان درجه یک هنری و دکترای افتخاری هنر بود که از دولت گرفت. علی جنتی و حجت الله ایوبی در مراسمی از چند چهره سرشناس سینمای ایران تجلیل کردند و مدرکی معادل دکترای افتخاری را از میان همه هنرپیشه های زن سینمای ایران، به هدیه تهرانی هدیه کردند.

  حضور دیرهنگام خانم دکتر در مراسم اما سوژه حاشیه ای خبرنگاران شد. همه از هم می پرسیدند او چرا دیر رسیده اما کسی دلیلش را نمی دانست. او خیلی دیرتر از همه به سالن رسید و در حالی که از چهره به هم ریخته اش مشخص بود یکباره و بدون آمادگی به مراسم آمده، سوژه دوربین عکاسان شد.

  به نظر می رسید خانم خاص فکر می کند این هم یک دورهمی ساده دیگر است. مثل همه این تجلیل هایی که در سال های اخیر باب شده اند اما چند تماس ویژه از داخل سالن او را تحریک کرده بود تا خیلی سریع خود را به تالاری برساند که شخص وزیر قرار بود نشان هایش را اهدا کند.

  همسر یکی از هنرپیشه های سرشناس و محبوب سینمای ایران که دهه هفتم زندگی اش را سپری می کند در تماسی با تهرانی به او از اهمیت مراسم می گوید و اینکه هدیه تهرانی تنها هنرپیشه زنی است که قرار شده چنین نشانی را دریافت کند؛ به همین دلیل هم بود که تهرانی دیرتر از همه مهمانان دیگر به سالن رسید و سراسیمه روی سن رفت تا جایزه اش را بگیرد. اگرچه همین آمدن عجولانه برای گرفتن جایزه معتبر کافی بود تا یکی دیگر از هنرپیشه های زن سرشناس سینمای ایران که حالا دیگر دوره درخشش را پشت سر گذاشته، دلگیر و البته بی سروصدا سالن را ترک کند.

  هدیه تهرانی در همین مراسم گفت: «فکر می کنم بزرگان بسیاری بودند که برای گرفتن چنین عنوانی، خیلی سزاوارتر از من بودند.»

  هدیه تهرانی این روزها در شمال شهر تهران مشغول تدریس ورزش تای چی است و ساعت های زیادی از وقتش را در یک باشگاه مجهز ورزشی می گذراند و دیگر زیاد نمی شود او را در خانه اش در خیابان سنایی پیدا کرد. اینقدر که حتی نزدیکانش می گویند اهالی سینما برای اینکه به او پیشنهاد فیلمنامه ای جدید بدهند باید به این باشگاه بروند.

  این هنرپیشه سرشناس غیر از آموزش تای چی، پیلاتس و یوگا که توانسته شاگردان زیادی برای باشگاه به همراه بیاورد، دیزاین فضای باشگاه و کافی شاپش را هم انجام داده است. تهرانی در این باشگاه ورک شاپ تای چی هم برگزار می کند!

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه