جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • بهناز جعفری | عکس و بیوگرافی بهناز جعفری + فیلم ها و سریال ها

  مجموعه : بیوگرافی , بیوگرافی بازیگران , عکس های خفن و جدید 2017 بازیگران زن , گالری عکس

  تصاویر و زندگینامه بهناز جعفری بازیگر زن ایرانی

  نام نام خانوادگی: بهناز جعفری

  سن: متولد 1353

  محل تولد: تهران

  تحصیلات: فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد اسلامی

  بی‌شک بهناز جعفری یکی از سختکوش‌ترین بازیگران تئاتر است که با همه توانش تلاش می‌کند در این عرصه خوش بدرخشد.

  علاقه به نقش های منفی

  بهناز جعفری از علاقه اس به نقش های منفی می گوید: من گوشه‌ای از وجودم دوتا سیم لخت دارم که بعضی وقت‌ها روی هم می‌افتد و اتصالی می‌کند، آن‌وقت شخصیتی سرتق دارم. انرژی و زمینه نقش‌هایی که بازی کرده‌ام را داشته‌ام که توانسته‌ام از عهده آنها بربیایم. شاید به خاطر میمیک صورت و… هم باشد که نقش‌های منفی یا شخصیت‌های مبارزه‌جو را به من پیشنهاد می‌دهند. خودم هم همیشه از نقش‌های خاص منفی لذت برده‌ام چون جای کار دارد و به‌راحتی نمی‌توان از پس آن بر‌آمد. دوست دارم نبض نقش‌های منفی را بگیرم و ببینم که از این دنیا چه می‌خواهند.

  بیماری ام اس

  بهناز جعفری در صفحه اینستاگرام خود از ابتلایش به ام اس خبر داد.

  وی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «بهناز جعفری هم به بیماری آتنه فقیه نصیری دچار شد! وقتی این تیتر را در فضای مجازی خواندم دلم خواست با صدای بلند فریاد بزنم: بیماری آتنه فقیه نصیری یا من یا همه‌ ما، اسم دارد: «ام اس»؛ مخفف مولتیپل اسکلروزیس است که قطعا خاطر هیچ‌کداممان به خوبی نمی‌ماند؛ اسم قلمبه سلمبه‌ای است و احتمالا در تکرار چند باره‌اش زبان‌مان می‌گیرد و شاید اسباب خنده‌ خود و اطرافیانمان شویم».

  بهناز جعفری درباره بیماری خودش می گوید: اولین برخورد من با ام‌اس طوری بود که اصلا سر و صدا نکردم و واکنش هیجانی خاصی نشان ندادم. فکر می‌کنم لحظه اول شنیدن این خبر برای همه آدم‌ها حتی به لحاظ شیمی بدن، لحظه خاصی است و معمولا واکنش بهت و ناباوری نشان می‌دهد، اما من خیلی راحت و حتی تا حدی خنثی برخورد کردم. دکتر گفت که به ام‌اس مبتلا  هستی و من گفتم عه؟ من هیچ گاردی در برابر ام‌اس نگرفتم و واکنش عجیب و غریبی نداشتم که بگویم ای داد، ای هوار! آن را پذیرفتم و برای درمان اقدام کردم.

  وقتی درمان و تزریق کورتون را شروع کردم، فهمیدم که درباره این بیماری بی‌اطلاع و کم‌دانش هستم. به نظرم کلمه ام‌اس کمی مهیب‌تر از خود بیماری است و معمولا با شنیدن اسم این بیماری ترس ایجاد می‌شود. در طول اولین روزهای درمانم، دیدم که پرستاران چقدر راحت از ام‌اس حرف می‌زنند و آن را یک بیماری هولناک غیرقابل درمان نمی‌دانند. همه بگو و بخند می‌کردند و  روند درمان را توضیح می‌دادند. هیچ‌کس از یک موضوع هیولایی صحبت نمی‌کرد و حتی یکی از پرستاران برایم تعریف کرد که خودش هم از سال‌ها پیش به ام‌اس مبتلاست و دو بار هم زایمان کرده است. دیدم زندگی با ام‌اس هم جریان دارد و فقط باید روی بعضی مسائل مثل استرس کنترل داشته باشم.

  ام اس مرا آرمتر می کند

  ام‌اس من را آرام‌تر کرده و چشم دلم را باز کرده است. من از چشم سر به چشم دل رسیدم. همین که به خود خویشتنم آگاه شدم برایم اتفاق بسیار جالبی بوده است. هیچ‌کسی، هیچ کتابی، هیچ انسان فرهیخته‌ای و هیچ نقشی نتوانست چنین تاثیری روی من بگذارد؛ جز همین اعصاب بدنم که خودشان را تخریب می‌کنند. این اتفاق باید در وجود و بدن من بیفتد که آگاهی پیدا کنم و چشم دلم باز شود. این است که از این اتفاق خیلی لذت بردم و بسیار روی زندگی شخصی‌ام تاثیر گذاشت.

  در طول درمان، کم‌کم متوجه شدم نسبت به ماجرایی اشراف پیدا می‌کنم که اصلا شاید لازم بوده که این اتفاق بیفتد. یعنی برای من که یک آدم پراسترس، پرخاشگر، تند و سریع و بداخلاق هستم، حالت نرمال همین آرام و کندتر بودن است. وقتی ام‌اس باعث شد کمی آهسته‌تر راه بروم، طمأنینه بیشتری داشته باشم، نفس عمیق بکشم، روی اعصاب و استرسم کنترل داشته و زندگی آرام‌تری داشته باشم، با خودم فکر کردم اصلا نکند زندگی نرمال همین است و من زیادی تند و سریع بودم. شعار نمی‌دهم اما اگر بگویند ام‌اس را از زندگی‌ات می‌گیریم و به قبل بر‌گرد، شاید ناراحت شوم چون دوستش دارم.

  بازی در سریال مختارنامه

  بازیگر مختارنامه درباره حضورش در سریال مختارنامه توضیح می دهد: من نقش زنی به نام ماریه را ایفا می‌کنم. یکی از همسایگان مختار که بسیار او را آزار می‌دهد. او همسر حر است که نقش آن را شهرام حقیقت‌دوست ایفا می‌کند. آنها زن و شوهری هستند که مختار را اذیت می‌کنند و خانه او را آتش می‌زنند. این زن لباس مردانه می‌پوشد و دارای شخصیتی طغیانگر است. برای مختارنامه که دعوت به کار شدم منتظر بودم ببینم این‌بار کدام نقش خاص را به من پیشنهاد می‌کنند. نقش‌هایی که آقای میرباقری به من پیشنهاد می‌کند خاصیتی دارد که به لحاظ روحی مرا راضی می‌کند.

  یوگا و گیاه خواری

  تا قبل از این تصور می‌کردم یوگا برای افراد مسن و بازنشسته است اما آن را امتحان کردم. کلاس‌های تی‌ام، کسب آرامش، کنترل استرس و… را امتحان و سعی کردم از همه آنها بهره بگیرم. مدتی برای بهبود وضعیت تغذیه‌ام به انجمن گیاهخواران رفتم و از خانم فراهانی(بازیگر و همسر بهزاد فراهانی) کمک گرفتم. آقای کوشک‌جلالی به من گفت که خام گیاهخواری تاثیر خوبی دارد و اگر بتوانی ادامه دهی خیلی خوب است.عزمم را جزم کردم که خام گیاهخواری را ادامه دهم اما واقعا خیلی سخت بود و کل روش زندگی عوض می‌شود.

  جراحی زیبایی

  در کشور ما عمل‌های زیبایی را همیشه اول عوام انجام می‌دهند و بعد بازیگران و آدم‌های مشهور، در‌حالی‌که فکر می‌کنم در جاهای دیگر دنیا اول افراد مشهور و هنرمندان جراحی زیبایی انجام می‌دهند و بعد برخی آدم‌های خاص آن جراحی‌ها را انتخاب می‌کنند. مردم ما آنقدر به جراحی‌های زیبایی روی آورده‌اند که اتفاقا به‌نظرم بازیگران کمتر به آن می‌پردازند. نوعی تناقض عجیب وجود دارد که مردم خودشان جراحی‌های مختلف را انجام می‌دهند اما از هنرمندان خرده می‌گیرند که چرا این همه جراحی می‌کنند. من همه چیز را اصیل و اورجینال دوست دارم که همه چیز طبیعی باشد. به نظرم پیری هم باید عرصه بروز داشته باشد و چین‌های سالخوردگی را هم دوست دارم، بپذیرم. هیچ‌گونه جنگ و مبارزه‌ای هم با این چین و چروک‌ها ندارم. البته من هم سعی می‌کنم با طراوت و جوان باشم اما دوست دارم درآینده هم یک پیرِ بامزه و خوب و دوست‌داشتنی شوم. برای من مهم است که پوست متناسب و خوب و دندان‌های سالم داشته باشم وگرنه علاقه‌ای به جراحی و… ندارم.

  لیست فیلم ها و سریال های بهناز جعفری

  همه چیز آنجاست (شهرام شاه حسینی – ۱۳۹۳)
  آب پریا (مرضیه برومند – ۱۳۹۲)
  یادآوری (حجت قاسم‌زاده اصل – ۱۳۹۲)
  عبور از پاییز (مسعود شاه محمدی – ۱۳۸۸)
  مختارنامه (داود میرباقری – ۱۳۸۷)
  بیداری (بهرام عظیم پور – ۱۳۸۶)
  دوران سرکشی (کمال تبریزی – ۸۰ / ۱۳۷۹)
  خاک سرخ (ابراهیم حاتمی‌کیا – ۱۳۷۹)
  عید آن سال‌ها (۱۳۷۸–۱۳۷۷)
  بگذار آفتاب برآید (۱۳۷۸–۱۳۷۷)
  زمان شوریدگی (محمدعلی نجفی – ۱۳۷۸)
  غبار نور (۱۳۷۵)
  کلانتر ۳(محسن شاه‌محمدی – ۱۳۸۰)
  دندون طلا (داوود میر باقری – ۱۳۹۴ شبکه خانگی)
  به دنیا آمدن (۱۳۹۴)
  خشم و هیاهو (۱۳۹۴)
  گیتا (۱۳۹۴)
  لانتوری (۱۳۹۴)
  هفت ماهگی (۱۳۹۴)
  خانه دختر (۱۳۹۳)
  دلم می‌خواد (۱۳۹۳)
  پنج ستاره (۱۳۹۲)
  ساکن طبقه وسط (۱۳۹۲)
  ابرهای ارغوانی (۱۳۹۰)
  تلفن همراه رئیس جمهور (۱۳۹۰)
  جیب‌بر خیابان جنوبی (۱۳۹۰)
  مادر پاییزی (۱۳۹۰)
  یک خانواده محترم (۱۳۹۰)
  ترانه کوچک من (۱۳۸۸)
  حوالی اتوبان (۱۳۸۷)
  زمانی برای دوست داشتن (۱۳۸۶)
  از دور دست (رامین محسنی، ۱۳۸۴)
  باغ‌های کندلوس (ایرج کریمی، ۱۳۸۳)
  بیدار شو آرزو (کیانوش عیاری، ۱۳۸۲)
  نگاه (سپیده فارسی، ۱۳۸۳)
  چند تار مو (ایرج کریمی، ۱۳۸۲)
  تهران ساعت ۷ صبح (امیرشهاب رضویان، ۱۳۸۱)
  غوغا (سعید سهیلی، ۱۳۸۱)
  خانه‌ای روی آب (بهمن فرمان‌آرا، ۱۳۸۰)
  نگین (اصغر هاشمی، ۱۳۸۰)
  آب و آتش (فریدون جیرانی، ۱۳۷۹)
  مسافر ری (داود میرباقری، ۱۳۷۹)
  جام جان (فیلم کوتاه، فقط گفتار متن، ۱۳۷۹)
  کاپوچینو (فیلم کوتاه – فریدون جیرانی، ۱۳۷۸)
  تخته سیاه (سمیرا مخملباف، ۱۳۷۸)
  عشق طاهر (محمدعلی نجفی، ۱۳۷۸)
  تنها در تهران (فیلم کوتاه، ۱۳۷۷)
  سینما سینماست (سید ضیاءالدین دری، ۱۳۷۵)
  حریف دل (عبدالرضا گنجی، ۱۳۷۵)
  روسری آبی (رخشان بنی اعتماد، ۱۳۷۳)
  جاده عشق (رجب محمدین، ۱۳۷۲)

  تصاویر بهناز جعفری

  بهناز جعفری (1) بهناز جعفری (2) بهناز جعفری (3) بهناز جعفری (4) بهناز جعفری (5) بهناز جعفری (6)

  بهناز جعفری | عکس و بیوگرافی بهناز جعفری + فیلم ها و سریال ها

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه