جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • بهترین رنگ برای کابینت های آشپزخانه شما

  مجموعه : دکوراسیون , دکوراسیون آشپزخانه

  سایت اتاق: (www.jadide.ir) امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم شما را کمی با اهمیت کابینت و رنگ بندی آن در آشپزخانه آشنا کرده باشیم.

  همانطور که می دانید دکوراسیون و سبک چیدمان تجهیزات و وسایل دکوری ساختمان اهمیت بسیار زیادی در ظاهر و جلوه بصری هر خانه ای دارد. هر روزی که می گذرد یک سبک دکوراسیون جدیدتر با رنگ ها و طرح های متفاوت جایگزین سبک های قدیمی تر می شود.

  یکی از مکان های حائز اهمیت در هر خانه ای آشپزخانه است که برای خانم ها نیز بسیار مهم می باشد. آشپزخانه نیز دکوراسیون خاص خود را دارد. در آشپزخانه ها وسایل و تجهیزات مختلفی وجود دارد که می تواند بیش از هر چیز دیگری اثر خود را بر روی جلوه های بصری به نمایش بگذارد که می توان گفت مهمترین آن کابینت است. از آنجایی که آشپزی در ایران بطور حرفه ای دنبال می شود و حتی خانم ها ساعات بسیار زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند، پس می توان گفت که این آشپزخانه به نوعی یک محیط خصوصی همچون اتاق خواب محسوب می شود.

  کابینت هایی که در اروپا طراحی می شوند تقریبا همان هایی هستند که در کشور خودمان نیز می توانید در خیلی از آشپزخانه های ایرانی مشاهده کنید با این تفاوت که با اعمال تغییراتی روی آنها با توجه به اصول استاندارد ارگونومیک سعی شده تا به مدل های ایرانی بیشتر شبیه گردند. نکته ای که در خصوص این کابینت ها می تواند بسیار جالب توجه باشد، مسئله استفاده از ترکیب رنگ های جذاب در آنهاست که موجب می شود حتی یک کابینت پس از چند سال نیز همچنان از مد نیفتاده و قدیمی نشوند!

  گفتنی است اگر سبک آشپزخانه شما یک سبک طراحی سنتی باشد، می توان با حفظ اصولی پایه ای از طراحی مدرن نیز در آن استفاده نمود. بطور کلی حتی می توان بیان نمود که سبک معماری فضاها ارتباط چندانی با نحوه دکوراسیون آشپزخانه ندارد! بد نیست این نکته را هم بدانید که بهترین حالت جهت مدرنیته شدن طراحی دکوراسیون آشپزخانه موضوع نمای کابینت هاست که لزوما نباید دارای چهارچوب و فریم مشخصی باشند. با توجه به اینکه یکی از مهمترین اصول سبک مدرن طراحی یکپارچگی است لازم است به این مرزبندی ها توجه ویژه ای شود تا علاوه بر حفظ ظاهر خود، نمایانگر سبک مدرن دکوراسیون نیز باشد.

  همچنین گفتنی است موضوع حائز اهمیت دیگر در خصوص کابینت های آشپرخانه رنگ بندی های استفاده شده در آنهاست. هر شخصی می تواند بنا به سلیقه و علایقی که دارد، از رنگ بندی های مورد علاقه خود در آشپزخانه استفاده کند اما باید به گونه ای از این ترکیب بندی رنگ ها استفاده شود که بر اساس سبک دکوراسیون آشپزخانه شما نیز باشد و با آن هم منطبق شود!

  بهتر است برای موارد پر هزینه تر مثل لوازم آشپزخانه، سقف و… از رنگ بندی های خنثی استفاده شود چراکه رنگ های خنثی با تمامی رنگ ها هم آواست.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه