جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • برگزاری دادگاه بابک زنجانی در 11 مهر 94

  مجموعه : اخبار , اخبار سیاسی

  حکم پرونده مرتضوی همین امروز صادر شده و زمان برگزاری دادگاه بابک زنجانی و تحت تعقیب گرفتن یکی از متهمین فتنه 88

  به گزارش خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو» حجت الاسلام محسنی اژه ای در هشتاد و سومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که ظهر امروز (یکشنبه 25 مرداد) برگزار شد ضمن تبریک دهه کرامت و سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی ابراز امیدواری کرد که به برکت ماه ذی القعده همه ما آنچه به نفع مردم و نظام است را در عمل و قلم خود جاری و ساری کنیم.

  سخنگوی دستگاه قضا در ادامه با اشاره به پرونده نفتی بابک زنجانی اظهار داشت: در خصوص این پرونده 8 وکیل مشغول مطالعه پرونده هستند که 4 نفر از این وکلا از طرف شرکت نفت مشخص شده اند.

  ** دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات بابک زنجانی 11 مهر برگزار می شود

  معاون اول دستگاه قضا با بیان اینکه پرونده پرونده سنگینی است گفت: حدود 209 جلد پرونده با ملزمات آن است که هر کدام از جلدها از 200 صفحه کمتر نیست و اولین جلسه رسیدگی به این پرونده 11 مهر تعیین شده است.

  وی ادامه داد: پرونده بعدی پرونده فردی است که در مورد مسائل ارزی دستگیر شد این پرونده مربوط به شخصی به نام روزچنگ است و اولین جلسه آن 12 مرداد برگزار شد و فقط 4 جلسه طول کشید تا کیفرخواست خوانده شود.

  ** حکم پرونده مرتضوی همین امروز صادر شده

  حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه این نشست به پرونده قاضی مرتضوی دادستان سابق اشاره کرد و گفت: حکم پرونده مرتضوی همین امروز صادر شد و هنوز به دست من نرسیده است اما چون این حکم قابل تجدیدنظر است در صورت اطلاع از جزییات آن تا زمان قطعیت حکم از بیان جزییات معذور بودم.

  سخنگوی دستگاه قضا هم چنین اضافه کرد: پرونده بعدی مربوط به پرونده بومهن وپردیس بود که افرادی با جعل سند نسبت به 290 هکتار از زمین های پردیس ادعاهایی داشتند و مشخص شد این سندها جعلی است و در خصوص این پرونده سه نفر بازداشت شدند.

  معاون اول دستگاه قضا با تاکید براینکه هم چنین با زمین خوارها طی ماه های اخیر برخوردهای جدی می شود ابراز امیدواری کرد: این برخوردها درس عبرتی باشد برای سایر متخلفین.

  وی ادامه داد: در همین راستا در استان مرکزی و در ماه های اخیر 82 هکتار از زمین هایی که به صورت غیرقانونی متصرف شده بودند رفع تصرف شد 5 هزار هکتار از زمین ها در خراسان رفع تصرف شد و بسیاری از باغ های حریم رودخانه ها تخریب شد در البرز نیز 31 هکتار و در کرمان نیز 3 هکتار و در مازندران 1 هکتار  زمین رفع تصرف شد.

  **یکی از متهمین فتنه 88 تحت تعقیب قرار گرفت

  حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه از تحت تعقیب قرار گرفتن یکی از متهمین فتنه 88 خبر داد و گفت: یکی از متهمین فتنه 88 که به خارج کشور گریخته بود به کشور برگشت و با گزارش وزارت اطلاعات تحت تعقیب است و پرونده وی تحت رسیدگی است.

  سخنگوی دستگاه قضا در ادامه این نشست در خصوص سوال خبرنگاری مبنی برعلت عدم اعدام قاچاقچیان مواد مخدر گفت: اعدام ها نه متوقف شده و نه تعطیل شده است.

  معاون اول دستگاه قضا در خصوص اعتراض مهدی هاشمی به حکم صادر شده از طرف قوه قضاییه گفت: این که مجرم نسبت به حکم خود سخنی داشته باشد غیرطبیعی نیست و اگر در چارچوب موازین باشد ایرادی ندارد.

  **تشخیص دادگاه بر غیرعلنی بودن جلسات رسیدگی به پرونده هاشمی

  وی هم چنین در مورد درخواست متهم برای پخش دادگاه ها از صدا و سیما گفت: این تصمیم به تشخیص دادگاه برمی گردد و براساس تصمیم دادگاه قرار بر این شد که این دادگاه غیرعلنی باشد

  حجت الاسلام محسنی اژه ای در خصوص اقدامات دستگاه قضا برای مهار طلاق توافقی گفت: این اقدام بحثی است که بخشی از آن به فرهنگ سازی مربوط می شود که هر کس نتواند به راحتی نهاد خانواده را متزلزل کند و بخشی از آن به وظایف دستگاه قضا برمی گردد و از جمله اقداماتی که قوه قضاییه در این خصوص انجام داده می توان به کنترل حضور شواهدی که واقعی نبوده انددر دادگاه اشاره کرد و هم چنین تلاش دستگاه قضا برای اینکه افرادی از طرفین انتخاب شود و تلاش شود بین طرفین سازش ایجاد شود و خود دستگاه قضا نیز تا جایی که فرصت اجازه دهد در این زمینه به زوجین مشاوره دهد که کانون خانواده از هم گسیخته نشود.

  سخنگوی دستگاه قضا در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی مبنی براینکه شکایت احمدی نژاد از پورمحمدی به کجا رسید گفت: در این مورد شکایت حقوقی صورت نگرفت مطالبی در برخی رسانه ها مطرح شد اما این که شکایت حقوقی مطرح شده باشد چیزی به خاطرم نیست.

  معاون اول دستگاه قضا در خصوص شکایت مشایی از پورمحمدی گفت: براساس قوانین هر کس شکایت کند در دادگستری ثبت می شود و شاکی باید مستنداتی ارائه دهد و چنانچه مستندات طرف مقابل را متهم کند وی برای توضیح احضار می شود اگر طرف شاکی روحانی باشد پرونده به دادگاه ویژه روحانیت ارجاع پیدا می کند.

  وی در خصوص پرونده ممسنی گفت: در خصوص این پرونده چیز جدیدی برای گفتن ندارم.

  ** نامه درخواست نمایندگان برای دیدار با زنجانی به قوه قضاییه رسیده است

  حجت الاسلام محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی مبنی براینکه درخواست نمایندگان مجلس برای دیدار با بابک زنجانی به کجا رسید و آیا مانعی برای این دیدار وجود دارد یا نه گفت: اگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواسته ای مطابق با قانون داشته باشند با آن موافقت خواهد شد، نامه درخواست نمایندگان برای دیدار با زنجانی به قوه قضاییه رسیده است و قرار شد با این نمایندگان گفتگوهایی داشته باشیم تا از انگیزه و خواست آن ها برای این ملاقات آگاه شویم.

  سخنگوی دستگاه قضا در خصوص واگذاری تیم فوتبال داماش به مهافرید امیرخسروی نیز گفت: آقای مهافرید امیرخسروی کل اموالش مصادره نشد از لحاظ مالی محکومیت مالی برای رد مال و هم چنین به پرداخت جزای مالی محکوم شد وقتی جزای نقدی به طلبکاران پرداخت شده باشد بقیه مال برای خود شخص باقی می ماند.

  معاون اول دستگاه قضا در خصوص انحلال و واگذاری تیم فوتبال داماش اظهار بی اطلاعی کرد.

  وی در خصوص حضور رئیس دفتر رئیس جمهور سابق در پرونده 3 هزار میلیاردی گفت: در این پرونده در خصوص نام برده چیزی به اثبات نرسید.

  حجت الاسلام محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی مبنی براینکه 10 مرداد روز پایان محکومیت رسول بداغی بوده است چرا نام برده هنوز در محکومیت است گفت: اگر کسی محکومیتش تمام شده باشد بلافاصله آزاد خواهد شد و یک حکم کلی که در مورد همه محکومین وجود دارد اینکه گاهی شخص محکومیتی دارد آن محکومیت تمام شده است اما برای پرونده دیگر در حال تحمل محکومیت است در پاره ای موارد نیز متهم ممکن است محکومیت تعلیقی داشته باشد و آن تعلیق قطعی شده باشد.

  سخنگوی دستگاه قضا در خصوص پرونده 12 میلیاردی که آقای زنوزی در آن دست داشته است نیز گفت: نام برده دو پرونده داشت که یک پرونده بابت مبلغی بود که به بانک بدهکار بود و قبل از آنکه به دادگاه برسد با بانک های مورد نظر تصفیه حساب شد که اجرا شد. زنوزی پرونده مفتوح دیگری نیز داشت که هنوز به نتیجه نرسیده است و به نظرم نامبرده در حال حاضر آزاد است.

  **اتهام زنی بدون سند و مدرک تعقیب مدعی‌العموم را درپی دارد

  سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی براینکه که گاه شاهد اتهام زنی بدون سند و مدرک علیه برخی مسئولان سابق نظام هستیم و بعضا این اتهام زنی ها در هیاهوی رسانه ای فراموش می شود و نتیجه آن بازی با آبروی افراد است آیا دستگاه قضا برنامه ای برای برخورد با این معضل ندارد گفت: اگر هر کدام از ما سخن خود را مستند، منطقی و مستدل ارائه دهیم این اقدام به نفع همه و به ویژه به نفع جامعه خواهد بود.

  وی اضافه کرد: خواه این سخن مالی، سیاسی یا اخلاقی باشد اگر این مطلب و رویه باب شود که هر کس هر چه به زبان و قلمش آمد علیه دیگری مطرح کند حتی اگر فرد بعدا نیز تکذیب کند این فضای جامعه را ناآرام و غیراخلاقی خواهد کرد. معاون اول دستگاه قضا اضافه کرد: حال این اتفاق در خصوص هر فرد عادی یا مقام مسئولی که باشد تفاوتی ندارد.

  وی با اشاره به اینکه در این مورد خاص نیز بازرسی کل کشور تا به حال در سه مورد به مقاماتی که چنین ادعایی داشته اند نامه نوشته است اظهار داشت: براساس این نامه ها خواسته شد که اگر شما ادعایی در مورد اتهامات وارده به شخص ثالثی دارید مستندات آن چیست اگر چنانچه مستندات قابل قبولی ارائه شد یک برخورد می شود و اگر مدرک و مستندی موجود نباشد در مورد پرونده هایی که جنبه مدعی العموم دارد مدعی العموم می تواند به موضوع وارد و ماجرا را تعقیب کند.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه