جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • برنامه ویژه شبکه 4 برای رمضان سال 94

  مجموعه : اخبار , اخبار فیلم و سریال

  برنامه ویژه شبکه 4 برای رمضان سال 1394

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، این واحد هماره تلاش می کند ضمن تهیه بهترین برنامه های ویژه و مناسبتی،پرطرفدارترین برنامه های تامینی و آرشیوی را در جدول پخش روزانه و هفتگی جا نمایی کند تا مخاطبان خاص و عام این شبکه، بیننده مجموعه ای از بهترین های علمی و فرهنگی باشند. به بهانه فرار رسیدن ماه مبارک رمضان و فصل تابستان، گفتگوی کوتاه ما را با علی رحیمی”مدیر تامین برنامه شبکه چهار سیما”می خوانید.

   http://iribtv.ir/content/imgcache/file/17865/0/image_330_250.jpg

  سخنرانی هایی با موضوع ماه خدا

  علی رحیمی مدیر تامین برنامه شبکه چهار، با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان درخصوص برنامه های تامینی این شبکه گفت:

  در ماه مبارک رمضان مجموعه ای از سخنرانیهای مرحوم علامه محمد تقی جعفری و استاد الهی قمشه ای، جزءخوانی قرآن کریم، رمضان و مسلمانان، مستندهای رمضان در ایران، نمای 100 ثانیه ای، روی آنتن خواهیم برد.

  وی درباره مجموعه سخنرانی های مرحوم علامه محمد تقی جعفری گفت: این برنامه در طول سال هر هفته جمعه ها ساعت 9 صبح پخش می شد اما در ایام ماه مبارک رمضان، در جدول پخش روزانه قرار گرفته است و هر روز ساعت 7 صبح روی آنتن می رود.

  رحیمی تاکید کرد این مجموعه سخنرانی ها که در تعامل با موسسه تدوین و نشر آثار علامه محمد تقی جعفری تهیه شده است، پس از گذشت 10 سال باز پخش می شود.

  وی همچنین درباره سخنرانی استاد الهی قمشه ای تصریح کرد: به دلیل علاقه ی وافر و درخواست مکرر مخاطبان فرهیخته شبکه چهار، تامین برنامه خود را موظف می داند برای ادای احترام به خواست مخاطبان و استقبال بی نظیرشان، مجموعه سخنرانی های استاد الهی قمشه ای را در ماه صیام، هر روز در دو نوبت صبحگاهی روی آنتن ببرد.

  مستند های ویژه در رمضان

  وی از جزءخوانی قرآن کریم در ماه مبارک خبر داد و افزود: با عنایت به سنت دیرینه ی پخش ترتیل خوانی قرآن کریم، این برنامه به صورت زنده و مستقیم از حرم مطهر احمد ابن موسی هر روز ساعت 11:30 دقیقه روی آنتن می رود و پس از آن با پخش برنامه ای کوتاه به استقبال نماز ظهر و عصر خواهیم رفت.

  وی«رمضان و مسلمانان»را دیگر برنامه مناسبتی ماه میهمانی خدا برشمرد و افزود: هر سال واحد تامین برنامه شبکه چهار تلاش می کند در ایام ماه مبارک رمضان سری جدیدی از مجموعه مستند«رمضان و مسلمانان» را با همکاری اموربین الملل صدا و سیما تهیه و به پخش برساند. این برنامه آداب و رسوم مسلمانان کشور های دنیا در ماه مبارک رمضان را به تصویر می کشد.«رمضان و مسلمانان» هر شب به جزء روزهای جمعه بعد از افطار دیدنی است.

  مدیر تامین برنامه شبکه فرهیختگان از پخش مستند«رمضان در ایران»خبر داد و افزود: مجموعه مستندهایی با موضوع و محوریت ماه مبارک رمضان در شهرها و مناطق مختلف ایران تولید شده است که در طول روز به صورت متناوب پخش خواهد شد.

  رحیمی همچنین به برنامه جدید100 ثانیه ای اشاره کرد و افزود: این برنامه منتخبی از جشنواره فیلم های100 ثانیه ای است که رویکردی اجتماعی و فرهنگی دارد و چند نوبت در روز پخش می شود.

  حادثه سریالی با موضوع پزشکی

  از رحیمی “مدیر تامین برنامه شبکه چهار سیما” درباره جدول پخش این شبکه پس از پایان ماه مبارک رمضان سوال کردم که در پاسخ گفت: از جمله اقداماتی که تامین برنامه به آنها تاکید دارد جستجو، سفارش، خرید، ترجمه، آماده سازی و دوبله برنامه های منتخب خارجی همچون: سریال، فیلم و مستند های خارجی است.

  وی به مجموعه تلویزیونی در حال پخش«حادثه» اشاره کرد و افزود: مجموعه نمایشی«حادثه» از جمله سریالهای خارجی است که از سال 1391 تاکنون روزهای جمعه، میهمان مخاطبان می شود. “حادثه” محصول تلویزیون انگلستان است و از سال 2008 تولید آن آغاز و همچنان ادامه دارد. محور اصلی داستان سریال “حادثه” اورژانس یک بیمارستان است که در هر قسمت با ورود یک یا چند بیمار، داستانهای حاشیه ای آن آغاز می شود. اقدامات و فعالیتهای پزشکان اورژانس برای درمان بیماران و مراجعه کنندگان، بخش دیگری از فضای سریال است. همچنین روابط و اتفاقات بین کادر اورژانس نیز از داستانهای حاشیه ای و دنباله داری است که ببینده را با خود درگیر می کند. وی تاکید کرد: بیش از 100 قسمت این سریال روی آنتن رفته است و قسمتهای جدید آن مراحل ترجمه و دوبله را سپری می کند.

  بازگشت کارآگاهان کهنه کار به شبکه چهار

  مدیر تامین برنامه شبکه چهار از پخش سری جدید «کارآگاهان کهنه کار» در آینده خبر داد و افزود: ببیندگان محترم شبکه چهار سریال”کارآگاهان کهنه کار” را به خاطر دارند. 8 سری از این مجموعه در سالهای پیش پخش شده است و اکنون سری های 9 و 10 و 11 که هرکدام شامل 10 قسمت است در مرحله ترجمه و دوبله است. با برنامه ریزیهای انجام شده این مجموعه نمایشی نیمه دوم سال جاری به مخاطبان عرضه خواهد شد.

  یاد آور می شود این سریال انگلیسی با ژانر پلیسی، اقدامات و کنکاش چند کارآگاه خبره و بازنشسته اداره پلیس در پروندهای پیچیده را به تصویر می کشد.

  مروری بر اخبار جنایی و پخش یک سریال ژاپنی

  رحیمی از پخش دو سریال جدید در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد: مجموعه 6 قسمتی «اخبارجنایی» در سال 1998 برای تلویزیون ایتالیا تولید شده است. در هر قسمت از این برنامه تلویزیونی، جنایت های خبرساز به تصویر کشیده می شود. اما مجموعه نمایشی«ابری بر بالای کوه» محصول کشور ژاپن، زندگی 3 جوان روستایی را روایت می کند که بعدها این سه نفر، در تاریخ و فرهنگ ژاپن تاثیر گذار می شوند.

  در خلاصه داستان این سریال آمده است: رشادت های دو برادر که از قهرمانان ملی و فرماندهان نیروی نظامی ژاپن در جنگ 1905 با روسیه هستند، دلیلی برای شکست روسیه در جنگ با ژاپن می شوند و…

  این سریال را شبکه تلویزیونی  NHK  ژاپن در سال 2009 در 13 قسمت 120 دقیقه ای تولید کرده است و اکنون در مرحله ترجمه است.

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه