جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • برای کاهش وزن و لاغری از آشپزخانه شروع کنید

  مجموعه : مطالب گوناگون

  آموزش لاغری, کاهش وزن

  آشپزخانه خود را با لوازم و غذاهای مناسب تجهیز کنید تا به موفقیت برسید.

  برای کاهش وزن و لاغری از آشپزخانه شروع کنید

  اول از همه: اگر می خواهید وزنتان را کم کنید باید تجهیزات لازم برای رسیدن به این هدف را داشته باشید. این بدین معنی است که علاوه بر غذای سالم شما باید لوازم مناسبی را هم داشته باشید.

  پارچ آب خوری
  البته که می توانید از شیر آب استفاده کنید ولی یک پارچ آب خوری که داخلش یک تکه لیمو یا خیار سبز هست وقتی در یخچال را باز می کنید به شما چشمک می زند تا کمی آب بنوشید مخصوصا اگر از طعم آب خالی زیاد خوشتان نمی آید. یک تحقیق نشان داده خوردن آب بیشتر به کاهش وزن کمک می کند.

  بطری افشانه دار
  اگر از آن دسته افرادی هستید که هنگام آشپزی زیاد روغن مصرف می کنند، یک بطری افشانه دار بهترین راه حل است. روغن مورد علاقه تان مثل روغن زیتون یا روغن آوکادو را داخل یک شیشه افشانه دار بریزید؛ این اسپری کردن به طور خودکار باعث کاهش مصرف خواهد شد.

  رنده
  رنده کردن مواد باعث می شود شما سبزیجات با کالری کم را بیشتر در غذایتان استفاده کنید. به جای اینکه یک ظرف بزرگ ماکارانی را بخورید میتوانید نصف حجم آنرا هویج یا کدو سبز رنده شده بریزید و نه تنها این غذا دیگر همان ماکارانی با گوشت چرخ کرده همیشگی نیست بلکه مقدار زیادی در کالری هم صرفه جویی کرده اید.

  ظروف اندازه گیری
  اگر واقعا اندازه گیری نکنید هرگز متوجه نخواهید شد که چه میزان می خورید! اندازه گیری چشمی ممکن است سریع تر باشد ولی با استفاده از ابزار دقیقتر خواهد بود. برای اطمینان از اینکه میزان مناسبی غذا می خورید استفاده از ابزارهای اندازه گیری ضروریست.

  بشقاب و کاسه کوچکتر
  هر چه بشقاب بزرگتر باشد، میزان غذای بیشتری در آن ریخته می شود. تحقیقات نشان داده است بشقابهای بزرگتر یک میزان مشخص غذا را کمتر، و بشقابهای کوچکتر همان میزان غذا را واضحا بیشتر نشان می دهند.

  فر
  اگر سعی دارید وزنتان را کم کنید، تهیه ماهی و سبزیجات در فر یک انتخاب عالی است. با استفاده از فر می توان یک غذای سالم و خوشمزه بدون استفاده از روغن اضافه تهیه نمود.

  لیوان مناسب
  همانند بشقاب، اندازه لیوان هم تغییر فاحشی در میزان مصرف ایجاد می کند. پس اگر در کنار آب، از آبمیوه و سایر نوشیدنی ها استفاده می کنید، استفاده از لیوانهای کوچکتر به شما کمک شایانی می کند.

  آبلیموگیر
  لیموی تازه می تواند بدون اضافه کردن کالری، مزه خوبی به سالاد، سبزیجات و سایر غذاها بدهد. با آبلیموگیر دیگر از هسته های ریز لیمو هم خبری نیست! با اضافه نمودن آبلیمو به آب خوراکی می توانید به توازن آب بدن تان هم کمک کنید.

  زودپز

  به سوپ سبزیجات تازه علاقه دارید ولی زمان تان برای تهیه آن کم است؟ زودپز راه حل شماست. با استفاده از زودپز می توانید یک غذای خوشمزه و سالم را به سرعت تهیه کنید. تحقیقات نشان داده اند که مصرف یک سوپ کم انرژی قبل از غذای اصلی اشتها را کاهش، سیری را افزایش و باعث مصرف کمتر غذا می گردد.

  مرسی از سایت رهام

  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه