جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • برای تقویت هوش کودکم چه کنم؟

  مجموعه : پزشکی و سلامت , سلامت کودکان

  رسول اکرم صلی الله علیه و آله: رمضان ماهى است که ابتدایش رحمت است و میانه ‏اش مغفرت و پایانش اجابت و آزادى از آتش جهنم.

  http://negahetaze.ir/image/posts/2015/05/10/12205_991.jpg

  گزارش محرمانه دست یافته،‌آژانس د به گزارش العالم، نیروی هوایی عربستان پیش از این نیز در حمله به زندان های عدن و المکلا و فراری دادن سرکردگان گروههای تروریستی به القاعده کمک کرده بود.از خبرگزاری دانشجو، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش تازه خود در مورد روند اجرای توافق هسته‌ای،‌ بار دیگر تائید

  لل متحد گفت: همه آژانس های امور بشردوستانه وابسته به سازمان ملل توافق نظر دارند که یمن در حالت درجه سوم بحران انسانی قرار گرفته که این وضع دست کم تا 6 ماه ادامه خواهد داشت. این نهاد بین المللی همچنین اعلام کرد که بیش از 21 میلیون یمنی نیاز به کمک های انسانی دارند و حدود 13 میلیون نفر نیز از کمبود

  به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، کودکان نوپا با شناسایی اطرافشان، آموزش می یابند. بازی کردن با آنها فرصتی به آنها می دهد تا صداها، حرکات، رنگ ها و در کل تجربیات جدیدی را کشف کنند. بازی با کودک یک سال و نیمه هماهنگی عمل، مهارت های تعاملی، کار گروهی و هوش او را بالا می برد.

  تیم و گفتیم آیا حاضر است این حرف ها را در قالب مصاحبه بیان کند، حرف هایش را تایید و تکرار کرد اما گفت: «شما به خسرو نگاه نکنید که جا از سوی دیگر، سازمان ملل متحد اعلام کرد که یمن وارد حالت درجه سوم از وضعیت بحران انسانی شده که در رده بندی این سازمان بالاترین درجه به شمار می آید. فرحان حق، معا

  1-نقاشی بکشید!
  شاید فرزندتان روزی یک هنرمند مشهور شود و میلیون ها ثروت بدست آورد. اما فعلاً بهتر است کار را سخت نگیریم! نقاشی بهترین راه برای آشنا کردن او با رنگ ها و به علاوه، کنترل حرکات است. پوسترهای مخصوص نقاشی بگیرید. آنها را روی زمین بچسبانید. آنها را به فرزندتان نشان داده و بعد چهار یا پنج تایی مداد شمعی به او بدهید. اسم رنگ ها را به او بگویید. بعد بگذارید هر کاری که می خواهد بکند، رنگ کند، دور خود بچرخد، خط خطی کند و… . اطراف پوسترها روزنامه بچسبانید تا احیاناً مداد شمعی به فرش مالیده نشود.

  2-شعر بخوانید
  برای فرزندتان شعر بخوانید و شعرهای مختلف را به او یاد بدهید. می توانید دوتایی با هم این کار را بکنید یا اینکه به صورت گروهی، به همراه دیگر بچه ها و بزرگسالان. دستش را بگیرید، با هم راه بروید و بپرید و شعر بخوانید. اما یادآوری می کنیم، انرژی بچه ها از شما بیشتر است. بعد از اینکه شعر تمام شد و شما خسته روی زمین نشستید، کودک دستتان را می گیرد که دوباره شروع کنید!

  3-شکلک بازی
  کارهایی کنید که توجه اش به شما جلب شود. شکلک درآورید، دستتان را جلوی صورت گرفته و دالی کنید. زبانتان را بیرون بیاورید یا گوش هایتان را بکشید. ممکن است چند دقیقه ای همینجور به شما خیره شود، اما کمی بعد شروع به خنده می کند. او را تشویق کنید تا همان کارها را بکند. این کار، باعث یادگیری تعامل و همکاری و هماهنگی می شود. چون شما از او “می خواهید” که کاری را انجام دهد. همین خواستن، به او یاد می دهد که انجام وظیفه کند. به علاوه، تصور و قوه خیالش تقویت می شود.

  4-حباب
  اگر فرزندتان تا به حال حباب ندیده است، وقتش رسیده که او را با حباب آشنا کنید. کودک یک سال و نیم می تواند سرپا بایستد و حتی راه برود و بدود. بطری حبابی بخرید یا اینکه خودتان درست کنید. 1 فنجان آب را با 4 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی مخلوط کنید. یک حلقه را داخل محلول کرده و جلوی کودک فوت کنید. به او نشان دهید که چگونه حباب ها را بترکاند. هم می توانید حرف بزنید و هم با علامت به او بگویید. مثلاً هنگام ترکاندن حباب ها، دست خود را به حباب زده و بگویید “پاپ”. این بازی باعث هماهنگی عمل چشم و دست می شود. بعد بگذارید خودش این کار را انجام دهد.

  کودکان در سن 18 ماهگی دیگر شروع به انواع شیرین کاری و کارهای با مزه و جذاب می کنند شما والدین گرامی با داشتن اطلاعات کامل در مورد فعالیت یک کودک 18 ماهه می توانید به روش صحیح رشد او کمک کنید .

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه