جدیدترین ها در سایت جدیده
خودکار-جادویی
 • اخبار
 • استخدام جدید
 • دینی و مذهبی
 • دنیای تکنولوژی و فناوری
 • اخبار اقتصادی
 • دنیای خودرو
 • بدهی که منجر به قتل شد + عکس

  مجموعه : اخبار , اخبار حوادث

  بدهی که منجر به قتل شد + عکس

  در مورخه 8 مرداد 94 خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 12 بومهن به مأموران اعلام کرد که همسرش به نام مصطفی (متولد 1368) به قصد ملاقات با یکی از دوستانش از منزل خارج شده و پس از آن دیگر مراجعتی به خانه نداشته است.

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فقدان افراد و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  متهم

  همسر فقدانی پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از چندی پیش بود که همسرم با یکی از دوستانش به نام علی . ی (متولد 1367) بر سر پول با یکدیگر اختلاف پیدا کرده بودند تا اینکه علی به در منزل ما مراجعه کرد و مدعی شد که همسرم به خاطر همراه داشتن مواد مخدر دستگیر شده است و به این بهانه از من خواست تا جهت گذاشتن سند برای آزادی وی، اسناد مالکیت خودروی همسرم را به او تحویل دهم که من هم عنوان داشتم که تمامی اسناد و مدارک ماشین نزد همسرم -مصطفی- است؛ پس از چند ساعت، مصطفی به منزل مراجعه کرد و زمانی که موضوع مراجعه علی به در خانه را به او گفتم، او بسیار عصبانی شد و به قصد صحبت کردن با علی از خانه خارج شد و دیگر از او هیچ اطلاعی ندارم.

  با توجه به اظهارات همسر فقدانی، کارآگاهان اداره یازدهم به محل سکونت «علی . ی» در یک خانه مجردی در شهر بومهن مراجعه کرده و در مورخه 10 مرداد 94 اقدام به دستگیری وی کردند.

  «علی . ی» پس از انتقال به اداره یازدهم در اظهاراتش موضوع اختلاف با فقدانی را تأیید کرد اما در ادامه منکر هرگونه اطلاع از سرنوشت فقدانی یا مراجعه مصطفی به خانه‌اش شد تا اینکه در بازرسی دقیق از محل سکونت علی، گوشی تلفن همراه مصطفی کشف و توسط همسرش مورد شناسایی قرار گرفت.

  «علی . ی» که در ادامه تحقیقات و با توجه به دلایل به دست آمده چاره‌ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، سرانجام در مورخه 19 مرداد 94 لب به بیان حقیقت گشود و به کارآگاهان گفت: چندی پیش مبلغ بیست میلیون تومان جهت خرید عتیقه به مصطفی پرداخت کردم اما با این وجود او هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداد تا اینکه یک روز عنوان داشت که پول تو را برده‌اند و مدعی شد که حاضر است تا جهت پرداخت خسارت، ماشینش را به من تحویل دهد.

  علی در خصوص تلاش برای گرفتن اسناد و مالکیت خودروی فقدانی نیز به کارآگاهان گفت: زمانی که دیدم مصطفی برخلاف صحبت اولیه هیچگونه اقدامی برای تحویل دادن ماشین انجام نمی‌دهد به در منزلش مراجعه کردم؛ سعی داشتم تا اسناد و مدارک مالکیت خودرو را به بهانه‌ای از همسر مصطفی تحویل بگیرم تا بدین روش او را مجبور کنم ماشین را به من تحویل دهد که البته در این کار نیز موفق نشدم.

  علی در خصوص نحوه ارتکاب جنایت و پنهان کردن جسد فقدانی به کارآگاهان گفت: مصطفی پس از اطلاع از موضوع مراجعه من به همسرش به خانه من آمد؛ ابتدا مقداری با یکدیگر مشاجره لفظی داشتیم اما پس از گذشت مدت کوتاهی آرام شد و در ادامه با یکدیگر شیشه مصرف کردیم؛ پس از مصرف شیشه، مصطفی خوابید و من نیز از همین فرصت استفاده کرده و با یک رشته طناب او را خفه کردم پس از ارتکاب جنایت، ابتدا دست و پای جسد را با طناب بسته و در ادامه جسد را با ماشین مصطفی به بیابان‌های اطراف بومهن در جاده ماملو منتقل کرده و خودروی مصطفی را نیز در همان بیابان رها کردم.

  سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، محل اختفای جسد در بیابان‌های اطراف شهر بومهن، کارآگاهان اداره یازدهم به محل مراجعه کرده و نهایتا جسد فقدانی در مورخه 19 مرداد 94 کشف و به پزشکی قانونی منتقل شد.

  سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده با اشاره به این موضوع که خودروی مقتول هنوز کشف نشده است، تصریح کرد: با توجه به کشف جسد و اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و به دستور بازپرس پرونده، متهم جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  خبرگزاری آنا

  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران

  %d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%a7%d8%af
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه